آلاچیق |قیمت آلاچیق|آلاچیق چوبی

آلاچیق های چوبی، علاوه بر آنکه می توانند به عنوان یک سرپناه در هوای باز و شرایط جوی مختلف شما را از باران، برف و نور آفتاب مصون بدارند زیبایی دو چندانی به محیط تفریحی شما می دهند. این سازه‌ها معمولاً دارای گنبد هستند و اطرافشان باز است. آلاچیق چوبی با نام های دیگری مانند کلاه‌فرنگی یا تارَم نیز شناخته می شود. امروزه واژه آلاچیق که واژه‌ای ترکمنی است در بین عموم رواج یافته است همچنین کلمه آلاچیق به زبان انگلیسی Gazebo گفته می شود. در کشورهای غربی آلاچیق‌ها بیشتردر سده نوزدهم در باغ‌ ثروتمندان دیده می‌شد و معمولاً در اطراف آن‌ها گل‌کاری انجام می‌گرفت. امروزه بیشترین کاربرد آلاچیق در باغ‌، پارک‌، ویلا، حیاط، رستوران، باغچه و روف گاردن می باشد.   

نمونه های آلاچیق

ساخت آلاچیق چوبی:

کابرد آلاچیق چوبی در فضای باز می باشد و از این رو نمی توان از هر موادی در ساخت این سازه استفاده نمود. متریالی و پوششی که برای ساخت آلاچیق چوبی استفاده می شود باید مقاومت بالایی در برابر شرایط آب و هوایی گوناگون و همچنین تاب برداشتن یا نفوذ حشرات داشته باشد. 

از جمله مهمترین بخش آلاچیق چوبی، سقف آن است که با توجه به نوع طراحی از متریال‌های مختلف استفاده می‌ گردد. برای مثال در صورتی که سقف آلاچیق شیبدار باشد به آهن کشی نیاز دارد تا پوشش سقف شیبدار بر روی آن اجرا گردد و اگر سقف شیبدار نباشد از فلاشینگ استفاده میگردد. بسته  به سلیقه ی شما آلاچیق می تواند شامل دیوار نیز باشد، گاهی این دیوار را با گیاهان مختلف تزئین می کنند تا زیبایی آلاچیق چوبی را دوچندان نمایند.

گاهی نیز هیچ دیواره‌ای در کار نیست واطراف آلاچیق فقط با نرده و پایه ها محافظت شده است. در ساخت آلاچیق های زمستانی از شیشه نیز در دیواره ها استفاده می شود تا افراد را از سرما و سوز زمستانی حفظ نموده و تفریحات زمستانی شما را کامل کنند. ترکیبی مناسب از این متریال می تواند به محصولات ایمن، قوی، اقتصادی و جذاب منجر شود.
 

آلاچیق‌های چوبی پیش‌ساخته:

آلاچیق های پیش ساخته به آلاچیق هایی گفته می شود که تمامی قطعات آنها در خارج از محیط و در ابعاد استاندارد که به راحتی قابل نصب باشد ساخته می شوند و در محل مورد نظر نصب می گردد.
نوعی پر کاربرد از سازه های پیش ساخته آلاچیق های چوبی می‌باشند که در تمام نقاط جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند. این آلاچیق ها در طرح‌ها و اندازه‌های گوناگونی ساخته شده و با توجه به موقعیت جغرافیایی که قرار می‌گیرند دارای متریال و مواد اولیه مخصوص به خود می‌باشند. از کاربردهای آلاچیق های پیش ساخته می‌توان به مواردی چون آلاچیق چوبی مدرن، الاچیق چوبی کباب پز، آلاچیق چوبی رستوران و … اشاره کرد.
 


 

به طور کلی چند مسئله باعث استفاده هر چه بیشتر از آلاچیق های پیش ساخته شده است که عبارتند از:

  • سرعت در اجرا
  • دقت در کار که در ساخت آلاچیق های چوبی بسیار مهم می باشد.
  • امکان تامین و کنترل کیفی
  • کنترل افت و خزش
  • نظارت کافی
  • راحتی در نصب


اجرای فناوری‌های پیشرفته صنعتی در این سیستم ، نیازمند نیروی انسانی ماهر، ولی به تعداد کم و در زمان کمتر است. لذا مجموعه هزینه نیروی انسانی در این سیستم، کم‌تر از روش‌های سنتی است. از این رو هزینه ساخت و ساز با سازه های چوبی سورن چوب، کمتر از هزینه ساخت و سازه های سنتی است.
 

آلاچیق مدرن:

افراد زیادی سبک چوبی را برای مدل الاچیق مدرن فضای بیرون انتخاب می کنند. در انتخاب آلاچیق های چوبی مدرن انتخاب های گوناگونی وجود دارد که بسته به سلیقه ی شما عزیزان قابل ساخت می باشد. آلاچیق های مدرن امروزی علاوه بر زیبایی طوری طراحی شده اند که بتوان از آن در فصل های مختلف سال استفاده کرد و از طبیعت لذت برد. الاچیق های چوبی مدرن در دو نوع سقف شیب دار و سقف مسطح ساخته می شود. برای کاربردی تر کردن آلاچیق ها، امروزه باربیکیو را نیز در دل آلاچیق ها طراحی می کنند. آلاچیق های لوکس و مجلل جز آلاچیق های مدرن بشمار می رود که با توجه به اندازه ی محوطه می تواند در سایزهای گوناگون ساخته شود.  پایه های این آلاچیق ها با انواع گیاهان طبیعی، پارچه های شیک و لوسترهای و چراغ های زیبا تزئین شده و سقف آن نیز می تواند از نوع سقف دار چینی با طراحی شیبدار و ظریف باشد.

بکارگیری تزئینات چوبی نیز در دیوارها و اطراف الاچیق به جذابیت و ارزش آلاچیق می افزاید.اگر دوست دارید از آلاچیق مدرن خود در زمستان استفاده نمایید پیشنهاد ما به شما آلاچیق های محصور می باشد. طراحی آلاچیق های زمستانی نیاز به مهارت بالایی دارد چراکه طراح باید با بکارگیری ترفندهایی حس باز بودن را نیز در آن ها القا نماید.
برخی دیگر از آلاچیق های مدن هستند که در تمام فصول سال قابل استفاده می باشد. این آلاچیق ها دارای دیوار متحرکی به نام آکاردئون می باشد که قابل جابه جایی بوده و در فصل های زمستان دیوباره می توان آن را بر روی آلاچیق نصب نمود.

آلاچیق چوبی ارزان:

قیمت آلاچیق چوبی بر اساس ابعاد نرده های چوبی و سکوی داخلی آلاچیق متغیر است. آلاچیق های دارای انواع گوناگون می باشد و مدل های مختلف آن می تواند گرد، چهار وجهی، شش وجهی و هشت وجهی باشد، همچنین متریال های مختلفی نیز در ساخت آلاچیق استفاده می شود مانند: چوب، فلز و شیشه. تمامی این عوامل می تواند بر روی قیمت آلاچیق تاثیر گذار باشد. از دیگر عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت آلاچیق می توان به متراژ آلاچیق، نوع سقف، طرح آلاچیق، مبلمان بکار رفته در آلاچیق، تزئینات و تراشکاری دیوارها و نرده های آلاچیق، جنس و کیفیت متریال اشاره کرد.
از این رو باید توجه داشت که داشتن یک فضای ویژه و خاص در دل باغ، ویلا یا حیاط منزل همیشه گران نبوده و همکاران ما در سورن وود می تواند طبق سلیقه و بودجه ی شما آلاچیقی زیبا و مدرن طراحی نمایند. پیشنهاد می شود برای گرفتن قیمت دقیق با متخصصان سورن وود ارتباط بگیرید.

مراحل ساخت آلاچیق چوبی:

طراحی و ساخت تخصصی و حرفه ای آلاچیق های چوبی در سبک های مدرن با استفاده از زبده ترین مهندسین طراح در سورن چوب انجام خواهد گرفت.

مشاوره:

این شرکت با کادری مجرب آماده ارائه ساخت آلاچیق چوبی پیش ساخته و خدمات مشاوره ای در امر ساخت وساز آلاچیق  بوده و با ارائه الگوهای مختلف در طرح سازه، معماری و کمترین زمان اجرا شما را در انتخاب تصمیم صحیح یاری می کنند.

طراحی:

الگوی طراحی معماری بر اساس اقلیم و فرهنگ منطقه و نیاز کارفرما انجام می گیرد و بر همین اساس طراحی سازه با در نظر گرفتن سیستم سازه ای مناسب، سبک، مقاوم و اقتصادی به مرحله ی اجرا می رسد.

;