طراحی آلاچیق انگور- مناسب برای رشد انواع گل و گیاه رونده

طراحی و ساخت آلاچیق انگور

با گرم شدن هوا و آمدن تابستان تقریبا بیشتر افراد به سراغ نگهداری از میوه هایی می روند که بوی یک تابستان شیرین را به مشامشان برساند. یکی از میوه های پرطرفدار که بسیار نیز در تابستان و پاییز پر مصرف است انگور است. از آنجا که رشد و پرورش انگور کار چندان سختی نیست می توان این میوه را در حیاط، باغچه و باغ پرورش دارد. اما همانطور که می دانید گیاه این میوه به صورت رونده رشد می کند یعنی بدون وجود یک پایه که بستر مناسب را برای رشد آن فراهم کند، پرورش و نگهداری از این گیاه امکان پذیر نمی باشد. در این بخش از سورن چوب قصد داریم به معرفی انواع آلاچیق انگور، پرگولا انگور، استند انگور و پایه های مناسب برای رشد انگور بپردازیم.

گزیده ای از نمونه کارهای سورن چوب در صفحه ی پرگولا و آربور و  کلبه و آلاچیق و  کافی شاپ، رستوران و پروژه های درون شهری  و طراحی داخلی آورده شده است.

آلاچیق انگور

طراحی استند چوبی انگور

در این مطلب از وب سایت سورن چوب قصد داریم به سراغ معرفی بهترین استند های چوبی و پرگولا برویم تا کم کم مقدمات وارد شدن به یک تابستان گرم و البته دوست داشتنی را محیا کنیم.

آلاچیق انگور

رشد انگور در یک حیاط کوچک

فرقی نمی کند، شما یک باغ بزرگ داشته باشید یا یک حیاط کوچک. شما میتوانید با بکارگیری استند ها و پرگولاهای خلاقانه  از این میوه زیبا و در عین حال خوشمزه بهره ببرید. البته  با کمی حوصله و البته فراهم کردن شرایط! یکی از اولین مسائلی که بعد از شنیدن کاشت و نگهداری انگور به ذهن افراد می رسد آن است که در فضای محدود باغ و حیاط نمی توان از این میوه مراقبت کرد. راه حل رشد انگور در فضاهای کوچک استفاده از استندهای عمودی است. شما با مراقبت از گیاه، هدایت و بستن آن میتوانید آن را به زیباترین شکل ممکن رشد دهید. شرایط رشد انگور در آپارتمان و بالکن نیز با استفاده از این استندها فراهم خواهد شد.

آلاچیق انگور

آلاچیق انگور

آلاچیق مناسب رشد انگور

از اولین نکات برای پرورش انگور  باید به فراهم آوردن شرایط ابتدایی برای پرورش این میوه اشاره نمود. شما باید فضایی را در حیاط منزل یا باغچه انتخاب کنید که نور مناسبی به آن بتابد. شما می توانید بسته به میزان گیاه مورد نظر از  آلاچیق چوبی و پرگولا با سایز های مختلف استفاده کنید. به عنوان مثال شما می توانید ورودی باغ را برای نصب پرگولا بزرگ انتخاب کنید. این روش می تواند پس از رشد کامل گیاه یک ورودی زیبا و هیجان انگیز را خلق کند.

آلاچیق انگور

روش های رشد سریع انگور

برخی مالکان پس از مدتی از توقف رشد درخت انگور گله مندند. البته که کمبود کود و املاح می تواند یکی از دلایل آن باشد. اما نبود یک بستر مناسب برای رشد نیز قابل بررسی می باشد. پرگولاها و آلاچیق مخصوص رشد درخت انگور به دلیل وجود الوارهای چوبی روی سقف و پایه ها به خوبی می توانند بستر مناسبی را برای رشد گیاه فراهم کنند. 

آلاچیق انگور

سایبان مناسب برای پرگولاها

اگر قصد ساخت یک الاچیق برای باغ خود دارید اما نمی خواهید زیاد برای آن هزینه کنید پیشنهاد ما به شما ساخت پرگولا است. به دلیل سادگی سازه، قیمت تمام شده ی پرگولا از قیمت آلاچیق انگور کمتر می باشد. اما برخی افراد به دلیل آنکه پرگولا نمی تواند یک سایبان مناسب برای جلوگیری از تابش آفتاب  باشد، از درخت انگور برای کامل کردن جاهای خالی روی سقف استفاده می کنند. این سازه می تواند زیبایی باغ شما را چندین برابر کند.

آلاچیق انگور

آلاچیق انگور

پرگولا علاوه بر انگور می تواند سازه ی مناسبی برای رشد انواع گل و گیاهان دوست داشنتی و رنگارنگ باشد. شما می توانید با سلیقه ی خود از انواع آن ها بهره بگیرید. فقط کافیست آن را نزدیک به پایه ها نصب کنید و پس از آن رشد، آن را روی پایه ها و سقف هدایت کنید. در ادامه مدل های زیبا و هیجان انگیزی را آلاچیق انگور و آلاچیق گل وگیاه مشاهده می کنید. 

آلاچیق انگور

آلاچیق انگور

آلاچیق انگور

آلاچیق انگور

آلاچیق انگور

 

آلاچیق انگور

 

با ما همراه باشید

دفتر مرکزی:: مهرشهر کرج
تلفن: 02633212612
تلفکس : 02633200612
دفترمرکزی: 02188458048

نقشه گوگل