آلاچیق باغی- طرح های سنتی با دکوراسیون امروزی

مدل آلاچیق باغی سنتی با دکوراسیون مدرن


آلاچیق باغی سنتی یکی از پرطرفدارترین آلاچیق ها در ایران می باشد. زمانی که شما یک آلاچیق سنتی در باغ خود قرار می دهید کمتر پیش می آید که دکوراسیون داخلی آن را نیز به سبک سنتی بچینید. یعنی از پشتی های رنگی و گلدان های قدیمی و پرده های سنتی در آن استفاده کنید. بیشتر افراد ترجیح می دهند از مبلمان بروز و طراحی داخلی سبک مدرن در الاچیق باغی سنتی خود استفاده کنند . در این بخش از سورن چوب با ما  همراه باشید تا با آلاچیق باغی سنتی با دکوراسیون داخلی امروزی آشنا شوید.

طرح های جدید آلاچیق باغی سنتی

آلاچیق سنتی با چوب سدر:

آلاچیق باغی سنتی

در این تصویرچندین آلاچیق را می بینید که با چوب سدر ساخته شده است. بکارگیری سنگ به عنوان پایه یکی از روش های ساخت آلاچیق سنتی است. طراح در این آلاچیق از یک سبک خلاقانه استفاده کرده است و به جای پایه های معمولی ساختاری طراحی کرده است که در نگاه اول پیچیده به نظر می آید.

اتاق چوبی در فضای باز:

آلاچیق باغی سنتی

پرگولا طاقدار به دلیل انحنایی که در الوارهای سقف آن وجود دارد نوعی از سایبان سنتی چوبی به شمار می رود. مبلمان، شومینه، آباژور، گریل و گلدان های رنگی این پرگولا را به یک اتاق چوبی بزرگ در فضای باز تبدیل کرده است.

صندلی شناور  در کنار استخر:

آلاچیق باغی سنتی

یکی از مزایای ساخت پرگولا در کنار استخر فراهم کردن و ایجاد بهترین فضا برای استراحت و آرامش است. این پرگولا سنتی که با پایه های منحصر به فرد ساخته شده است فضایی رویایی برای قرار گیری صندلی شناور ایجاد نموده است.

آلاچیق سنتی کنار استخر:

آلاچیق باغی سنتی

این آلاچیق سنتی یک مکان دنج برای استراحت بعد از شنا خواهد بود. آلاچیق های با پایه ی سنگی و سقف مخروطی که از دوردست ها نیز قابل تشخیص است. برای طراحی آلاچیق کنار استخر معمولا از نرده استفاده نمی کنند.

آلاچیق در آسمان:

آلاچیق باغی سنتی

این آلاچیق ساخته شده در بالکن، فضای زندگی این حیاط را گسترش داده و اجازه می دهد که افراد در بهترین موقعیت قرار گرفته و از سایه هنگام تابش افتاب لذت ببرند.

حریم شخصی بیشتر با پرگولا:

آلاچیق باغی سنتی

سقف پرگولا در حیاط خلوت کمک می کند تا حریم شخصی بیشتری نسبت پنجره های همسایه داشته باشید. همچنین این امکان را فراهم می کند که در سایه از جکوزی خود لذت ببرید اما همچنان می توانید تا آسمان را در یک شب پرستاره  مشاهده کنید. 


خانه خود را بسط دهید:

آلاچیق باغی سنتی

یک آلاچیق چوبی یا پرگولا به شما کمک میکند تا فضای زندگی خود را گسترش دهید. سایبان سایه ی دلخواه را برای شما به وجود می آورد و شما می توانید هر زمان که بخواهید دوستان خود را به آنجا دعوت کنید و از آن ها به بهترین شکل ممکن پذیرایی کنید.

آشپزخانه و اتاق نشیمن چوبی:

آلاچیق باغی سنتی

اگر عاشق آشپزی در فضای باز هستید احتمالا این طراحی را می پسنیدید. همه چیز برای یک آشپزی خاطره انگیز در فضای باز محیاست. 

پرگولا با تخت خواب معلق:

آلاچیق باغی سنتی

.همه چیز به سلیقه ی شما بستگی دارد. برای داشتن یک تخت خواب معلق فق کافیست ان را با طناب های محکم به الوار های پرگولا متصل کنید. البته این تخت خواب نوسان زیادی ندارد و برای استراحت ساکنین بسیار ایده آل است.

آلاچیق و پرگولا در کنار هم:

آلاچیق باغی سنتی

اگر بین ساخت آلاچیق و پرگولا تردید دارید دیدن این منظره می تواند به شما کمک بیشتری بکند زمانی که هر دو را در یک قاب مشاهده می کنید می تواند عمیقتر به مزایا و معایب هر دو و همچنین چشم اندازشان پی ببرید. آلاچیق ها یک محیط گرمتر و صمیمانه تری را برای شما ایجاد می کنند اما پرگولا هزینه ی کمتری را برای ساخت شامل می شود. 

 مدل Pavilion :

آلاچیق باغی سنتی

اگر مکان کافی برای ساخت آلاچیق دارید و نگرانید که نمیتوایند از افراد و دوستانتان نزدیکتان در آلاچیق همزمان پذیرایی کنید توصیه ی ما به شما ساخت یک الاچیق عمارت گونه است که در انگلیسی به آن پاوایلون می گویند. با ساخت این آلاچیق مکان مناسبی برای جشن ها و مراسم گوناگون خواهید داشت.   

مدل آلاچیق گوشه باغ:

آلاچیق باغی سنتی

افرادی که می خواهند در گوشه ای از باغ و دور از چشم سایرین الاچیق یا پرگولای چوبی بنا کنند حریم خصوصی برای آن ها اهمیت بیشتری پیدا می کند. شما با ساخت پانل های متحرک مانند تصویر یا اضافه کردن پرده می توانید این حریم خصوصی را برای خود ایجاد کنید.

الاچیق با سقف چینی:

آلاچیق باغی سنتی

آلاچیق های سنتی نیز مانند آلاچیق های مدرن مدل های مختلفی را شامل می شوند. سقف های چینی و دو طبقه که به آلاچیق سنتی نیز معروف هستند چشم انداز زیبا و منحصر به فردی را در کناز استخر ایجاد میکند که با آلاچیق های ساده فرق زیادی می کند. شما می توانید دکوراسیون داخلی این آلاچیق را نیز به سبک چینی دیزاین کنید.
در ادامه مدل های دیگری از آلاچیق باغ سنتی آورده شده است. 
آلاچیق باغی سنتی

آلاچیق باغی سنتی

آلاچیق باغی سنتی

آلاچیق باغی سنتی

آلاچیق باغی سنتی

آلاچیق باغی سنتی

آلاچیق باغی سنتی

آلاچیق باغی سنتی

آلاچیق باغی سنتی

آلاچیق باغی سنتی

با ما همراه باشید

دفتر مرکزی:: مهرشهر کرج
تلفن: 02633212612
تلفکس : 02633200612
دفترمرکزی: 02188458048

نقشه گوگل