آلاچیق چتری- مدل های چوبی با طراحی زیبا و خلاقانه

مدل های جدید آلاچیق چتری


یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی که در سفارشی‌سازی آلاچیق چوبی دیده می شود، پیداکردن ایده‌هایی است که متفاوت بوده و علاوه بر این‌که بسیار پرکاربرد باشد، زیبا و خلاقانه به نظر برسند. از همین رو، مدل های زیادی از آلاچیق چتری را در این مطلب انتخاب کرده ایم و برای الهام‌گیری شما، آن‌ها بررسی میکنیم.

گزیده ای از نمونه کارهای سورن چوب در گالری پرگولا و ازبور و گالری کلبه و آلاچیق آورده شده است

آلاچیق چتریآلاچیق چتری

آلاچیق چتری به دلیل ابعاد کوچکی که دارد برای فضاهایی از جمله حیاط خلوت مناسب می باشد. دلیل نام گذاری آلاچیق چتری سقف آن است. سقف این مدل آلاچیق ها درست مانند چتر دایره ای بوده و  از نفوذ آب به درون آن جلوگیری می کند. ایده های خلاقانه سبب شده که امروزه ما شاهد مدل های زیادی از آلاچیق چتری باشیم. آلاچیق های چتری معمولا دارای یک پایه می باشند که در مرکز آن قرار می گیرد. اما در برخی از مدل ها پایه ها اطراف آلاچیق طراحی شده اند.

آلاچیق چتری

قبل از خرید آلاچیق چتری معیار خود را مشخص کنید:

اگر فردی از شما در باره معیارهای ساخت آلاچیق سفارشی جدید سوال کند چه پاسخی به او خواهید داد؟ به احتمال زیاد قیمت، طراحی و در بهترین حالت مواد تشکیل دهنده آن. اما هم اکنون به دلیل فضای کم مسئله دیگری نیز به این موارد اضافه شده است. به دلیل کاهش فضای زندگی و همینطور حیاط ها نیاز افراد به ساخت آلاچیق چوبی کوچک گرایش یافته است.  
 اما در این میان طراحان خلاق آلاچیق نیز و با طراحی مدل‌های جدید آلاچیق چاره‌ای اساسی برای حل این مشکل پیدا کرده اند. مدل هایی که در عین کوچکی گنجایش هشت نفر و حتی بیشتر را خواهد داشت. 

آلاچیق چتری

در این مدل آلاچیق ها از تنه ی درختان تنومند به عنوان پایه استفاده شده است. بکارگیری این روش می تواند علاوه بر داشتن زیبایی طول عمر زیادی نیز داشته باشد.

آلاچیق چتری

چنانچه قصد طراحی آلاچیق در ابعاد بیشتر دارید بهتر است سقف و پایه های آن را اصولی تر و با مقاومت بیشتر بسازید. زیرا مدل های کوچکتر که با چوب های کم دوام ساخته شده اند نمی توانند ایده ی مناسبی برای ابعاد بزرگ باشند.

آلاچیق چتری

آلاچیق چتری

آلاچیق چتری

آلاچیق چتری

آلاچیق چتری

آلاچیق چتری

آلاچیق چتری

آلاچیق چتری

آلاچیق چتری

آلاچیق چتری

آلاچیق چتری

آلاچیق چتری

آلاچیق چتری

آلاچیق چتری

آلاچیق چتری
 

جهت ساخت آلاچیق چوبی مورد نظر می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

با ما همراه باشید

دفتر مرکزی:: مهرشهر کرج
تلفن: 02633212612
تلفکس : 02633200612
دفترمرکزی: 02188458048

نقشه گوگل