آلاچیق آسیای، مدل آلاچیق ژاپنی

مدل آلاچیق ژاپنی


مدل های زیادی از آلاچیق در کشور ژاپن طراحی و ساخته می شوند. اما یکی از بهترین و زیباترین آلاچیق ها، آلاچیق سنتی ژاپنی است که روبه روز شاهد تنوع باورنکردنی و نوآورانه این سازه ها در این کشور هستیم. همان طور که در این مطلب مشاهده می کنید، به نظر می رسد هیچ گونه محدودیتی برای خلاقیت و تخیل در طراحی آلاچیق ها در ژاپن وجود ندارد و اکثر سقف ها و نرده ها به گونه ای طراحی شده اند که نشانگر ذهن خلاق و دستان هنرمند نجار باشند. در این بخش از سورن چوب مدل های زیبا و ایده آلی از آلاچیق ژاپنی آورده شده است.

گزیده ای از نمونه کارهای سورن چوب در گالری پرگولا و ازبور و گالری کلبه و آلاچیق آورده شده است

آلاچیق ژاپنی
باید گفت که عکس های دیدنی های آلاچیق کشور ژاپن در واقع بی انتها هستند. اما یکی از بهترین های آن که شاید این انگیزه را به هر بیننده ای بدهد که یکی از آن ها را در کشور ایران بساز، مدل های خلاقانه و غیرقابل باور آن است.
طراحی آلاچیق ژاپنی می تواند بسیار ساده نیز باشد. اما این طرح های ساده بیش از هر چیز باید متعادل و دارای هماهنگی باشد و با استفاده از چوب های بسیار مقاوم و زیبا ساخته شده باشد.

آلاچیق ژاپنی
از گذشته تا به امروز طراحان آلاچیق چوبی در ژاپن توجه زیادی به نوع چوب مصرفی در آلاچیق داشته اند. آن ها نوع چوبی که درآلاچیق به کار می برند را طبق شرایط آب و هوایی منطقه انتخاب می کرند. ساخت یک آلاچیق زیبا و هنرمندانه با طراحی سنتی فرآیندی زمان بر است. چنانچه در محل هایی با آب و هوای مرطوب از چوب غیر استاندارد  و نامطلوبی استفاده شود زحمتی که برای ساخت آلاچیق کشیده اند پس از مدت به هدر خواهد رفت.  از این رو مسئله ی انتخاب چوب را مسئله ای مهم قلمداد می کرده اند.

آلاچیق ژاپنی
در جهت کاربردی تر کردن آلاچیق های ژاپنی طراحان آن را به دو قسمت تبدیل کرده اند. قسمتی از آلاچیق که مناسب فصل زمستان است و حریم خصوصی مورد نیاز را برای افراد فراهم میکند. و قسمتی دیگر که مانند یک بالکن است و می توان در آن میز و صندلی قرار داد. درب کشویی و طراحی سقف نشان دهنده ی اصیل بودن این سازه است.

آلاچیق ژاپنی
اتاقک آلاچیق می تواند در مرکز نیز قرار گیرد.

آلاچیق ژاپنی
خانه های ساکنین ژاپن در روستاها و مکان هایی که هنوز در آن آداب و روسوم غنی وجود دارد به شکل آلاچیق است. این خانه ها با ترکیبی از چوب و مصالح ساختمان سازی ساخته شده اند. از این رو ما شاهد آلاچیق هایی هستیم که شباهت زیادی به کلبه دارند.

آلاچیق ژاپنی

آلاچیق ژاپنی

آلاچیق ژاپنی

این مدل یکی از بهترین طرح های آلاچیق ژاپنی برای کنار استخر است. اگر به دنبال طرح آلاچیق کنار استخر هستید بهتر است نمونه های بدون نرده را انتخاب کنید. این مدل آلاچیق ها کاربرد بهتری در کنار آب دارند و نمای زیباتری را نیز ارائه میکنند. 

آلاچیق ژاپنی

آلاچیق ژاپنی

آلاچیق ژاپنی

آلاچیق ژاپنی

آلاچیق ژاپنیآلاچیق ژاپنی

 

 

 

با ما همراه باشید

دفتر مرکزی:: مهرشهر کرج
تلفن: 02633212612
تلفکس : 02633200612
دفترمرکزی: 02188458048

نقشه گوگل