بام سبز

، همانطور که از نامش پیدا است، فضایی در بالاترین قسمت یک ساختمان است که به منظورهای مختلف از جمله ایجاد یک فضای زیبا جهت استراحت، بازی و تفریح و نیز فضایی برای احداث سازه هایی مثل آلاچیق و پرگولا  طراحی و ساخته می شود. 

مزایای بام سبز
اینکه چرا افراد زیادی با صرف هزینه اقدام به احداث فضای سبز روی پشت بام یا تراس خود می کنند، دلایل متعددی دارد. بدون شک مهمترین دلیل، نیاز انسان به آرامشی در ارتباط با طبیعت است. در زندگی های امروز که انسان ها مجبورند در محیط های آپارتمانی محدود زندگی کنند، وجود فضایی مملو از درختان و گیاهان سبز که بتوان با آرامش و سهولت و در هر زمان از شبانه روز به همراه عزیزان گذران اوقات نمود، برای بسیاری یک آرزوی دست نیافتنی است. اما شرایط برای برخی دیگر مهیا است تا این آرزو را به واقعیت بدل کنند.
اما روف گاردن یا بام سبز مزایای دیگری نیز به همراه دارد که به طور خلاصه شامل مواردی است چون:
- کمک به بهبود هوا و کاهش آلودگی شهریآلاچیق
- کمک به صرفه جویی انرژی در ساختمان
- ایجاد منظره زیبا و سبز برای شهر

اجرای پروژه بام سبز در منطقه نیاوران با طراحی و ساخت پرگولای چوبی ، فنس چوبی و فلاورباکس چوبی 

طراحی و اجرای بام سبز در منطقه نیاوران با به کار بردن المان هایی چون پرگولا ، فنس و فلاورباکس چوبی پرگولا
انواع بام سبز
فضاهای سبز ایجاد شده روی بام را می توان به دو دسته اکستنوسیو(Extensive) و اینتنسیو(Intensive) تقسیم کرد. باغ های اکستنسیو نیاز به حداقل تعمیر و نگهداری دارند. این نوع از باغ ها که می توان به سادگی آنها را نوعی از متریال پشت بام در نظر گرفت؛برای حجم زیاد رفت و آمد مناسب نیستند و لذا نیازی به تمهیدات اضافی برای ایمنی ندارند.

از سویی دیگر باغ های اینتنسیو با هدف استفاده فعال انسان طراحی می شوند. این نوع از باغِ رویِ بام یا به عبارتی بام سبز، نیاز به محوطه سازی و نگهداری منظم و مستمر دارند. در برخی موارد، ساختار سقف باید از طریق مصالح کف سازی اضافه بر سازمان و یا مهاربندی اضافی تقویت شود تا تحمل وزن ترکیبی از خاک، گیاهان، و آب حاصل از بارش را داشته باشند. علاوه بر این، باغ اینتنسیو ممکن است نیاز به پیروی از مقررات ایمنی مرتبط با ایجاد کف و فضاهای عمومی بر روی سازه های بلند مرتبه داشته باشد. مثلا ایجاد نرده چوبی یا فلزی یا حفاظ هایی برای جلوگیری از سقوط افراد.
 


انتخاب گیاهان مخصوص روف گارد

چگونه یک روف گاردن بسازیم

مدل روف گاردن های رویایی و جدید

اصول طراحی روف گاردن مدرن و هیجان انگیز

آموزش اجرای روف گاردن