توضیحاتی در مورد ویژگی های خاص محصولات

آنچه در ذیل به استحضار می رسد، توضیح مختصری در ارتباط با ویژگی های مصالح مورد استفاده و تدابیر به کار رفته در طراحی و ساخت محصولات شرکت سورن است که نتیجه تجربه، تحقیق و ابداعات متخصصین این شرکت می باشد.
•    با توجه به اینکه سازه چوبی در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرد ، در معرض شرایط گوناگون آب و هوایی نظیر تغیر دما ، اشعه های آفتاب و ریزش باران می باشد، در انتخاب چوب به کار رفته ویژگی های خاصی نظیر درصد و نوع گروه های موجود در تخته و یا تغییرات ظاهری که نشانگر وجود قارچ های مخرب در بافت چوب می باشد، مد نظر قرار می گیرد.
•    در انتخاب گونه و نژاد مناسب چوب علاوه بر نقش ظاهری، میزان مقاومت آن نیز مورد بررسی قرار می گیرد. همچنین قابلیت نفوذ پذیری چوب در برابر مواد اشباع کننده لحاظ می شود.
•    شرایط جوی، نوع موادی که چوب از آن اشباع می شود را تعیین می کند. به عنوان مثال، مناطق دارای رطوبت بالا و دمای پایین یا دارای آب و هوای خشک با تغییرات بالای دمایی، غوطه ور بودن سازه در آب، نیاز به مقاومت چوب در برابر حشرات چوب خوار و نیز نیاز به کندسوز نمودن سازه، از جمله مواردی است که مورد توجه قرار می گیرد.
•     رنگ های استفاده شده در این سازه ها، رنگ های مخصوص فضای باز اروپایی است که در سه نوبت اجرا می شود. این رنگها با ویژگی مقاومت در برابر اشعه یو – وی (UV)، بدون رنگ پریدگی، مقاوم در برابر سرما و گرما و ضد آب می باشند.
•    خشک کردن چوب به روش صنعتی، خطر کج شدن و یا ترک خوردن چوب را به حداقل ممکن رسانده و استقامت وزیبایی سازه را تضمینمی کند.
•    اتصال نا مناسب باعث لق شدن و در نهایت انهدام یک سازه می گردد (نظیر صندلی هایی که به دلیل اتصال غیر استاندارد، لق و بعد از مدت کوتاهی می شکنند). اتصالات مناسب و مهندسی سازه ها، در بالا رفتن طول عمر محصولات سورن نقشی اساسی ایفا می کند.
•    تناسب ومحاسبه مقاومت چوب های تشکیل دهنده ، نکته ای است که سازه را هم زیبا و هم کار آمد می کند. مهندسین متخصص در طراحی سازه های چوبی سورن نهایت تلاش خود را برای نو آوری و خلق بهترین ها می نمایند.