دکوراسیون چوبی کافی شاپ- اصول طراحی و دیزاین

اصول حرفه ای طراحی کافی شاپ چوبی چیست؟

تصور کنید که با بهترین دوستان خود در یک شب  طولانی هیجان زده به دنبال یک کافه جدید هستید. انتظارات شما بسیار  بالاست و پیش بینی می کنید زمان های خوبی را پیش رو داشته باشید. اما زمانی که وارد یک کافه می شوید و میبینید که طراحی دکوراسیون کافی شاپ متوسط رو به پایین است،  صندلی ها فوق العاده ناراحت کننده هستند و در عین حال موسیقی وحشتناکی پخش می شود، منو به نظر آماتور و نور آویز بالای میز  شما چیزی جز سر در ندارد. بنابراین حتی زمانی که غذای یا قهوه ای که برایتان می آورند خوب است، شما از آن لذتی نخواهید برد زیرا محیطی که در آن قرار دارید وحشتناک و خسته کننده است. 
این روزها مردم فقط به دنبال غذا و دسر در کافی شاپ ها نیستند- آنها بیرون می آیند  تا محیط های جدید را تجربه کند. هر کسی می تواند غذاهای خوشمزه ای را در آشپزخانه ی منزل خود طبخ کند. یک طراحی داخلی و دکوراسیون کافی شاپ از جنس چوب  یک تفاوت خوب است که باعث می شود تا شما از رقبا پیشی بگیرید. در ادامه شما را با اصول طراحی و دیزاین دکوراسیون چوبی کافی شاپ آشنا می سازیم.

گزیده ای از نمونه کارهای سورن چوب در صفحه ی پرگولا و آربور و  کلبه و آلاچیق و  کافی شاپ، رستوران و پروژه های درون شهری  و طراحی داخلی آورده شده است.

 بهترین محل برای تاسیس کافی شاپ

محلی که کافی شاپ را در آن تاسیس می کنید در جذب مشتری تاثیر بسزایی دارد. سه مکانیزم اصلی برای یک محل کافه وجود دارد:

کافی شاپ گوشه ای: این مکان ها محل مناسبی هستند زیرا از دو بر خیابان قابل مشاهده می باشند..
یک محله ی دنج : هنگامی که شما به دنبال یک مکان در یک منطقه تقریبا مسکونی هستید، بهتر است به مکان هایی با حداقل رقابت بروید.  کافی شاپ خود را در یک محله ای که رقابت کم است، باز کنید.
مرکز خرید: مراکز خرید نیز مکان های ایده آلی برای تاسیس کافی شاپ می باشند.

دکوراسیون چوبی کافی شاپ

دکوراسیون چوبی کافی شاپ

نمای بیرونی کافی شاپ

نمای بیرونی و طراحی دکوراسیون فضای باز رستوران باید طبق اصول طراحی شود. بیرونی کافه بایدبخشی از کافی شاپ را به مردم نشان دهد . برای این منظور شما می توانید از پنجره های بلند استفاده کنید. اگر دکوراسیون داخلی کافی شاپ چوبی را انتخاب کرده اید بهتر است فضای بیرون را نیز چوبی طراحی کنید تا ببینده به خوبی قبل از ورودی به فضای داخلی پی ببرد.

دکوراسیون چوبی کافی شاپ

 نورپردازی کافی شاپ

 اهمیت نورپردازی خوب برای رستوران ها و کافی شاپ ها بیشتر از هر فضای دیگری است. نورپردازی برای چنین فضایی باید بسیار شفاف تر ازهر فضای داخلی تجاری یا مسکونی باشد. این موضوع حتی در اشتهای  مشتریان نیز تاثیر دارد  و آن را تحریک می کند.
نورپردازی برای یک کافه باید روشن و درخشان باشد تا بتواند یک فضای دوستانه در فضا ایجاد کند. با این حال، نیاز به تعادل محیطی برای فضا خواهد داشت.

دکوراسیون چوبی کافی شاپ

نورپردازی محیط کافی شاپ

نور باید به طور کاملا مساوی در تمام فضا پخش شده باشد. اما برای جلب توجه برخی از قسمت ها می تواند نور بیشتری داشته باشد.

دکوراسیون چوبی کافی شاپ

چراغ های کافی شاپ:

 برجسته کردن ویژگی های خاص و سبکی که در دکوراسیون داخلی کافی شاپ چوبی خود اجرا کردید می تواند با چراغ های کافی شاپ کامل شوند.

دکوراسیون چوبی کافی شاپ

چراغ های تزئینی

این نوع نورپردازی، زیبایی طراحی داخلی کافی شاچ را بهبود می بخشد. نورپردازی های تزئینی از طریق لوازم دکوری انجام می شود که سبک داخلی کافه را تکمیل می کند.

دکوراسیون چوبی کافی شاپ

چراغ های دکوری و خلاقانه

این چراغ های دکوری می تواند با اشیا ساده اما خلاقانه نیز ساخته شوند که می تواند نظر بیشتر کمشتریان را نیز به خود جلب کند.

دکوراسیون چوبی کافی شاپ

ترکیب رنگ دکوراسیون کافی شاپ و متریال

هر دکوراسیون ترکیبی از رنگ ها و متریالی است که از آن استفاده می شود.  یک ترکیب رنگ خوب و ایده آل می تواند نظر هر ببینده ای را به خود جلب کند. بهتر است برای آنکه محیط داخلی دکوراسیون را خسته کننده نکنید از رنگ های مکمل در کنار یکدیگر بهره بگیرید. دکوراسیون داخلی کافی شاپ چوبی شما می تواند با متریال های دیگر کاملتر و زیباتر به نطر برسد.

کافه ی فروشگاهی
 جذابیت اصلی این کافه ها این است که آنها غذاهای آماده خود را در معرض دید قرار می دهند. در این کافی شاپ ها فضای بیشتری برای خطوط و حرکت افراد در نظر گرفته می شود. .

دکوراسیون چوبی کافی شاپ

کافی شاپ قدیمی با دکوراسیون روستیک

این نوع کافه دارای جذابیت قدیمی عتیقه و بدون اشاره به سبک مدرن و معاصر است. محیط کلی در نهایت دنج و دلپذیر خواهد بود.
طرح رنگ آمیزی برای کافی شاپ قدیمی بسیار منحصر به فرد است؛ سایه های چند رنگ قهوه ای با به نمایش گذاشتن بافت چوب یا یک دیوار آجری آشکار در اکثر این کافی شاپ ها به چشم می خورد.

دکوراسیون چوبی کافی شاپ

دکوراسیون چوبی کافی شاپ

تحریک اشتهای اشتهای مشتری از طریق طراحی داخلی

تمرکز اصلی هر دیزاینر این است که اشتیاق مشتریان را با روش های ظریف و نکات حرفه ای تحریک کند. این شامل طراحی فضای داخلی با روانشناسی رنگی در ذهن مشتریان است. کارشناسان متوجه شده اند که محیط طلایی ناخودآگاه اشتها را تحریک می کنند. به همین دلیل است که بسیاری از رستوران ها در رنگ قرمز، قهوه ای و طلایی طراحی شده اند.

دکوراسیون چوبی کافی شاپ

بکارگیری ترفند کچاپ خردل

ترفند "کچاپ خردل" یک ایده است که نشان می دهد که قرمز و زرد رنگ های موثرتری در طراحی داخلی هستند زمانی که شما به افزایش اشتهای مشتریان اهمیت می دهید. به همین دلیل است که بسیاری از شرکت های زنجیره ای فست فود مانند مک دونالد و کی اف سی از این ترفند استفاده می کند.
لازم به ذکر است که استفاده از رنگ های تند قرمز برای دکوراسیون کافی شاپ چوبی مناسب نخواهد بود. شادابی و انرژی زیاد رنگ قرمز با فضای آرام یک کافی شاپ همخوانی ندارد. با این حال، اگر میخواهید این ترفند را تقلید کنید، قطعا باید در مورد آن محتاط باشد باشید. به عنوان مثال، شما می توانید رنگ های قرمزو زرد را در تناژ های دیگر و در قسمت های کوچکتر به کار ببرید.

دکوراسیون چوبی کافی شاپ

طراحی غذا روی دیوارها

 در معماری طراحی غذا روی دیوارها  به تجسم فیزیکی مواد غذایی در فضا اشاره دارد. ایده این است که با طراحی یک غذای خاص، ترجیحا یکی از آنهایی که سعی در فروش آن دارید، جذب مشتری کنید. این می تواند شامل طراحی شکلات روی دیوراهای کافی شاپ باشد.

با ما همراه باشید

دفتر مرکزی:: مهرشهر کرج
تلفن: 02633212612
تلفکس : 02633200612
دفترمرکزی: 02188458048

نقشه گوگل