دیوار چوبی باغ و باغچه،مدل هایی زیبا برای دکوراسیون باغ

جدیدترین مدل های دیوارچوبی باغ

افراد زیادی هستند که آرزو دارند در پایان هفته ی کاری طولانی در باغ خود استراحت کنند و در کنار خانواده اوقات خوشی را سپری نمایند. اما داشتن یک باغ به تنهایی ممکن است نتواند تمام نیاز های شما را برای داشتن یک آخر هفته ی بی عیب و نقص برطرف نماید. ساخت لوازمی همچون آلاچیق یا پرگولا، طراحی محوطه سبز، استخر، آشپزخانه فضای باز و همچنین دیوارهای چوبی باغ و باغچه به شما در ساخت لحظات رویایی و هر آنچه آرزویش را دارید کمک زیادی خواهد کرد. در این بخش از سورن چوب قصد داریم به بررسی مدل های جدید دیوار چوبی باغ و باغچه بپردازیم. 

گزیده ای از نمونه کارهای سورن چوب در گالری پرگولا و آربور و گالری کلبه و آلاچیق و کافی شاپ، رستوران و پروژه های درون شهری آورده شده است.

 

دیوار چوبی باغچه

افرادی که به دنبال ایجاد یک حریم خصوصی در باغ خود هستند ترجیح می دهند که از درختان زنده و طبیعی برای این کار بهره بگیرند. این روش، یکی از روش های کم هزینه برای ساخت یک حریم خصوصی رویایی خواهد بود. اما باید توجه داشت که اغلب این درختان بسیار آهسته رشد می کنند تا به ارتفاع مورد نظر شما برسند. در مقابل خرید درخت های بالغ نیز امکان دارد ،اما گرانتر از نهال های جوان بوده و به اندازه ی یک دیوار ممکن است نتواند به صورت کامل رشد کند. این درختان نیز مانند سایر درخت ها نیاز به نگهداری منظم دارد تا در شرایط مطلوب رشد کند. 

دیوار چوبی باغچه

برخی افراد نام های دیگری همچون فنس چوبی، پرچین چوبی و حصار چوبی نیز برای دیوار چوبی باغ به کار می برند. لازم به ذکر است که تمامی این نام ها بستگی به نوع دیواری که شما برای باغ خود انتخاب می کنید دارد. به طور مثال زمانی که شما از نام نرده و حصار استفاده می کنید چیزی که در نظر دارید نرده هایی است که با فاصله های معین در اطراف یک منطقه اجرا شده باشد. اما دیوار چوبی درست مانند یک دیوار، حریم خصوصی کاملی را به وجود می آورد و دید را نسبت به اطراف به حداقل می رساند.

دیوار چوبی باغچه
کاربردهای مختلف دیوار چوبی در باغ

دیوارهای چوبی به عنوان حائل بین دو فضا قرار گرفته و آن را از هم جدا می کند. اما در یک باغ و فضای سبز ممکن است کاربردهای دیگری نیز داشته باشد که در ادامه به بررسی این کاربردها می پردازیم.

استفاده از دیوار چوبی در کنار استخر

دیوار چوبی باغچه

معمولا وجود یک مکان جهت تعویض لباس ها در کنار استخر احساس می شود. برخی ها نیز که احساس می کنند استخر باغ، به خوبی در باغ همسایه دیده می شود می توانند از دیوار چوبی در اطراف استخر خود استفاده کنند.

دیوار چوبی مناسب برای باغچه ها

دیوار چوبی باغچه

در اکثر باغ ها یک باغچه ی دوست داشتنی و زیبا وجود دارد که در آن گیاهان بوته ای همچون سبزجات و صیفی جات و حتی گیاهان تزئینی کاشته شده است. در بسیاری موارد رفتن کودکان و حیوانات خانگی به درون این گیاهان اصلا باب میل شما نخواهد بود. از این رو شما می توانید با طراحی و اجرای یک پرچین یا دیوار چوبی در اطراف آن از ورود هر گونه حشره و حیوان به داخل جلوگیری کنید.

جدا کردن بخش های مختلف از هم

دیوار چوبی باغچه

شما در هر مکانی حتی باغ می توانید حریم خصوصی های مخصوص به خود را داشته باشید و بخش های مختلف آن را از هم جدا کنید. مکانی برای بازی کردن بچه ها، قرار گیری یک میز دو نفره برای صرف چای بعداظهر، ایجاد یک فضای خلوت برای مطالعه و.. همگی نمونه ای از فضاهایی هستند که ممکن است شما در باغ خود به آن احتیاج داشته باشید.

محلی برای قرار گیری تلویزیون

اگر شما نیز جز آن دسته افراد هستید که خواهان تماشای سریال  در فضای سبز می باشند، این دیوارهای چوبی به کارتان خواهد آمد. شما می توانید این دیوار چوبی را در بخشی از باغ خود قرار داده و تلویزیون را در مرکز آن نصب نمایید.

دیوار زنده- طراحی دیوار چوبی با گل و گیاه

دیوار چوبی باغچه

دیوار چوبی باغچه

امروزه از این اصطلاح برای دیوارهایی استفاه می کنند که روی آن ها گیاهان زنده و طبیعی در حال رشد هستند. این گیاهان می توانند در اندازه های مختلف روی دیوار چوبی قرار گرفته و زیبایی فضای سبز را چندین برابر کنند. افراد که به دنبال ایجاد حریم خصوصی با دیوارهای چوبی در باغ خود هستند نیز از مدل استقبال کرده اند. زیرا این مدل ها به راحتی می تواند به مرکز توجه و نقطه ی کانونی باغ شما مبدل شود.  در ادامه مدل های دیگری از دیوار چوبی را مشاهده خواهید کرد.

دیوار چوبی باغچه

دیوار چوبی باغچه

دیوار چوبی باغچه

دیوار چوبی باغچه

دیوار چوبی باغچه

دیوار چوبی باغچه

دیوار چوبی باغچه

 

 


 

با ما همراه باشید

دفتر مرکزی:: مهرشهر کرج
تلفن: 02633212612
تلفکس : 02633200612
دفترمرکزی: 02188458048

نقشه گوگل