ساخت آلاچیق ساده با سقف مسطح مرحله به مرحله

آموزش ساخت آلاچیق ساده چوبی

در این بخش از سورن چوب آموزش مرحله به مرحله ی ساخت آلاچیق ساده با سقف مسطح را برای شما عزیزان آماده کرده ایم. در این پلان ها اندازه ها با اینچ و فوت وارد شده است. برای ساخت آلاچیق ابتدا برنامه ریزی کنید تا از اشتباهات پرهیز کرده و وقت و هزینه ی خود را هدر ندهید. برای ساخت این الاچیق به یک دستیار نیاز خواهید داشت. برای ساخت آلاچیق ساده از چوب با کیفیت و مقاوم در برابر رطوبت استفاده کنید.در آخر از لایه های محافظ برای افزایش مقاومت استفاده کنید.
چند نکته ی دیگر وجود دارد که باید در نظر بگیرید، اگر می خواهید نتیجه ی حرفه ای بدست آورید، اندازه گیری دقیق و استفاده از ابزار حرفه ای هنگام برش یا حفاری سوراخ ها را به دقت انجام دهید. اگر می خواهید یک ساختار سفت و سخت را ایجاد کنید، قطعات را علاوه بر پیچ با چسب ضد آب در کنار هم محکم کنید.

 ساخت آلاچیق چوبی
  

اولین گام پروژه ساخت قاب برای کف است. همانطور که شما به راحتی می توانید در تصویر ببینید، شما باید لبه ی الوارها را در زاویه ی 45 درجه برش دهید تا در کنار یکدیگر قرار گیرند. چهار الوار را به کمک پیچ به یکدیگر محکم کنید.

ساخت آلاچیق چوبی


 گام بعدی پروژه این است که الوارهای واسطی را به قاب کف نصب کنید. همان طور که شما به راحتی می توانید در تصویر مشاهده کنید، ما توصیه می کنیم که الوارهای 2 × 6 را با فاصله های مساوی نصب شود. بهترین فاصله ها در شکل با اینچ نشان داده شده است.

ساخت آلاچیق چوبی

 با استفاده از ابزار لازم از محکم شدن الوارها اطمینان حاصل کنید.

ساخت آلاچیق
 

با نصب الوارهای  4 × 4 که به عنوان پایه عمل میکنند  پروژه را ادامه دهید. چهار پایه در سمت چپ و سه پایه در  سمت راست قرار میگیرد.
 

ساخت آلاچیق

 

پس از نصب پایه ها نوبت به نصب الوارهای 2 × 6  افقی به به کف می باشد. مکان هایی که محل قرار گیری پایه ها می باشد را مشخص کنید و قبل از نصب ان ها را روی تخته ها برش بدهید. کنارهای الوار را با چسب چوب بپوشانید تا به خوبی محکم شوند.

ساخت آلاچیق


  حال نوبت به ساخت سقف می رسد. برای ساخت تخته های نگهداره ی زیرین  از الوار 2 × 10  استفاده کنید. با استفاده از اره مناسب، هر دو انتهای الوار را به صورت تزئینی برش دهید. لبه های برش را دقیقا مانند هم برش داده و در آخر ورق سمباده بزنید.

ساخت آلاچیق
 

الوارهای نگه دارنده را به بالای پایه ها ی چوبی وصل کنید. همه چیز باید محکم باشد و هیچ شکافی بین پایه و تخته ها نباشد.

ساخت آلاچیق

 برای ایجاد سایه ی بیشتر می توانید از تعداد الوارهای بیشتر با فواصل کمتر استفاده کنید. برای ساختن عناصر ایجاد کننده ی  سایه از چوب 2 × 6  استفاده کنید.  از یک اره دایره ای استفاده کنید تا چندین قطعه حفره در ناحیه های مشخص شده ایجاد کنید و مواد لبه های اضافی را از ببرید.

ساخت آلاچیق

برای برش هر دو انتهای الوار به صورت تزئینی از اطلاعات موجود در تصویر استفاده کنید. استفاده از یک اره برقی حرفه ای توصیه می شود.
 
ساخت آلاچیق

برای ساخت یک آلاچیق چوبی حرفه ای توجه کنید که هیچ شکافی در بین تخته های چوب ایجاد نشود.

ساخت آلاچیق

 ساخت نرده ی آلاچیق کاملااختیاری می باشد. برای ساخت نگهدارنده ی  نرده از چوب 2 × 4 استفاده کنید. قطعات را در اندازه مناسب( 117 اینچ) برش دهید و آنها را به پایه ها  با استفاده از پیچ 2 1/2 اینچ متصل کنید. قطعات را از قبل سوراخ کنید و سپس  به هم کتصل کنید تا در حین سوراخ کردن اسیب نبینند.


ساخت آلاچیق

الاچیق شما نیز مانند بسیاری از آلاچیق های دیگر نیاز به درب ورودی دارد . چهار قطعه الوار به طول 39.75 اینچ در سمت چپ که دارای چهارپایه است قرار می گیرد. تا در ورودی مشخص شود.

ساخت آلاچیق

سپس نگهدارنده های نرده مربوط به سمت راست آلاچیق را طبق تصویر متصل کنید.

ساخت آلاچیق

از چوب 2 × 2 برای ساخت نرده ها استفاده کنید. اگر میخواهید نرده ها را زیبا کنید ، توصیه میکنیم که بالای نردهها را در 45 درجه برش دهید بگذارید.. نرده ها را می توانید با استفاده از چسب مخصوص و پیچ محکم کنید.


 ساخت آلاچیق

 نرده های نازک را به جلوی آلاچیق اضافه کنید، همانطور که در تصویر توضیح داده شده است. اگر میخواهید نتیجه ی حرفه ای را بدست آورید، نرده های باریک را به طور مساوی قرار دهید.

ساخت آلاچیق

اندازه های مربوط به نرده های پشت آلاچیق را در تصویر مشاهده می کنید.

ساخت آلاچیق
 ساخت آلاچیق

به منظور افزایش سایه  توصیه می کنیم که تخته های  2 × 2 را به تیرهای بالا وصل کنید. اطمینان حاصل کنید که قبل از قرار دادن سوراخ های لازم برای نصب روی الوارها ایجاد شده است.

ساخت آلاچیق


 برای رسیدن به یک نتیجه حرفه ای، حفره ها و شکاف ها را با پرکننده چوب پر کنید و چند ساعت اجازه دهید تا خشک شود.