ساخت آلاچیق چوبی خیلی ساده و ارزان

در این بخش قصد داریم به ساخت سازه ای بپردازیم که می تواند مقاومت بالایی در برابر آب و هوای مختلف داشته و شما را در برابر باد و آفتاب حفظ نماید. چرا شما به ساخت آلاچیق چوبی ارزان و ساده نیاز مندید؟ دلیل ساخت آلاچیق چوبی این است که در در فضای سبز می تواند به عنوان نقطه ی کانونی عمل کرده و همه را مجذوب خود نماید. آلاچیق های چوبی جلوه ای زیبا و منحصر به فرد داشته و علاوه بر کاربردی بودن می تواند ظاهر فضا را ارتقا دهد. 
الاچیق چوبی  سازه ای رایج در انواع باغ ها و فضاهای سبز بوده است  که اغلب افراد ترجیح می دهند همچین استراحتگاهی در بنای خود داشته باشند. الاچیق های چوبی پس از آنکه ساخته و نصب می شود توسط گیاهان و شاخ و برگ درختان پوشش داده می شود. از این رو جزئی از فضای سبز شما خواهد شد. در این بخش تصاویری از ساخت آلاچیق چوبی ارزان و ساده آورده شده است.


مراحل ساخت آلاچیق چوبی ارزان و ساده:

تیرهای آلاچیق چوبی را می توان از تراورس های گوناگون با سطح مقطع گوناگون استفاده کرد . ابتدا تراورس ها را به یک پلیت فلزی متصل کنید.  اگر نمی خواهید بر روی یک پلیت ساخته شود، از تراورس های بلندتر استفاده نمایید و آنها را  در زیر زمین قرار دهید.


ساخت دیوارها:
 

شما به چهار پایه برای گوشه ها نیاز خواهید داشت.ارتفاع پایه ها یا فاصله ی آن ها از یکدیگر به خواست شما برمی گردد.

فاصله ی بین چوب های افقی بستگی به اندازه ی پنجره ی شما دارد. پنجره ها قرار است بین چهار چوب قرار بگیرد. پس اندازه ی چوب چهارچوب را نیز در نظر بگیرد.


پنجره ها را درون چهارچوب قرار دهید و آن را بین چوب های افقی نصب کنید.


 


تیرهای بالایی را برش دهید و آن را سرجای خود محکم کنید.
ساخت سقف:

 

 

5 قطعه چوب را مانند تصویر برش دهید و آن را روی سقف نصب کنید.

 


رنگ آمیزی آلاچیق چوبی:


شما می توانید از هر رنگی برای رنگی آمیزی استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که رنگ مناسب برای فضای باز است.

 

پوشش سقف را اضافه کنید. البته شما می توانید از آلومینیوم راه راه یا پشم شیشه استفاده کنید.

 

برای اضافه کردن پرده به چوب پرده نیاز خواهید داشت.آن را به بالای پنجره محکم کنید.
 

 

آلاچیق چوبی ارزان و ساده ی  شما آماده است. می توانید آن را به سلیقه ی خود دکور کرده و صندلی های مناسب را درون آن قرار دهید.