طراحی دیوار و سایبان برای حریم خصوصی بیشتر در حیاط و باغ

دیوار چوبی باغ برای ایجاد حریم خصوصی و کور کردن دید همسایه ها

 در بسیاری از باغ ها و ساختمان های مسکنی، حیاط خلوت ها و همچنین بالکن ها ایجاد حریم خصوصی اهمیت می یابد. امروزه به دلیل کمبود فضای سبز و افزایش آپارتمان ها و مجتمع ها، افراد ترججیح می دهند از کمترین امکانات بهترین بهره را ببرند و یک فضای سبز هر چند کوچک را در ساختمان خود طراحی کنند. این فضای کوچک می تواند حتی در پشت بام شما باشد. جای تعجب نیست که هر کسی برای داشتن امنیت و حریم خصوصی بیشتر به دنبال طراحی دیوار بلند یا سایبان باشد. در این بخش از سورن به بررسی روش های ایجاد حریم خصوصی در حیاط و کور کردن دید همسایه ها می پردازیم. 
در باغ های مناطق مختلف در کشور ایران اهمیت ایجاد حریم خصوصی در باغ ها بیشتر میشود. تصور کنید در حالی  که مهمانان شما در استخر سرگرم شنا هستند یکی از همسایه های شما در حال مشاهده باشم. یا شاید چند صندلی در بالکن خود قرار داده باشید تا از عصر های تابستان در فضای آزاد لذت ببرید اما همواره باید مواظب باشید که همسایه ای با دیدن شما خود را سرگرم نکرد نباشد.  ما در ادامه پیشنهادهای خوب و در عین حال زیبایی برای شما عزیزان داریم.

گزیده ای از نمونه کارهای سورن چوب در صفحه ی پرگولا و آربور و  کلبه و آلاچیق و  کافی شاپ، رستوران و پروژه های درون شهری  و طراحی داخلی آورده شده است.

حصارکشی چوبی

حریم خصوصی باغ

حصارکشی چوبی در حیاط خلوت می تواند حریم خصوصی مورد نیاز شما  را فراهم کنید. در عین حال شما می توانید در روبه روی پنجره ی همسایه نیز یک حصار مشبک چوب قرار دهید. این حصار زیبا می تواند محل مناسبی برای رشد گیاهان و ایجاد حریم خصوصی بیشتر باشد.  

حریم خصوصی باغ

این یک طراحی ساده و در عین حال زیبا برای حفظ حریم خصوصی در حیاط خلوت است. هر چه پوشش گیاهی روی سقف بیشتر باشد و نرده ها به هم نزدیکتر شوند قطعا دید کمتری نیز وجود خواهد داشت. علاوه بر این طراح با یک طراحی انحنا دار با یک تیر دو نشان زده و یک سایبان چوبی نیز خلق کرده است.

حریم خصوصی باغ

صاحبان این باغ شیک در هلند، می خواستند یک فضای بیرونی زیبا برای سرگرمی دوستان و همکاران خود داشته باشند. طراحی در این سبک از دیزاین با استفاده از پرچین ها، ارتفاع مرز موجود را افزایش داده  وحریم شخصی بیشتری را اضافه می کند.

ر
استفاده از متریال چوب یکی از راه های زیبا، شیک و در عین حال انعطاف پذیر برای داشتن یک حیاط خودمانی است. شما می توانید از چوب جهت ساخت دیوارها، نرده ها، سایبان، آلاچیق چوبی، پرگولا و فلاور باکس ها و دیوار سبز استفاده کنید.

حریم خصوصی باغ

برخی افراد دوست دارند یک چهار دیواری جداگانه و شخصی برای خلوت کردن خود با دوستان صمیمی و نزدیکشان داشته باشند. البته استفاده از دیوراهای چوبی گزینه های مناسبی هستند اما بسیاری از افراد دیوارهای مشبک را ترجیح می دهند.

حریم خصوصی باغ


چالش در طراحی یک باغ  دیوارهای صفحات حریم خصوصی است بدون اینکه آنها را آشکار و واضح جلوه دهند. استفاده از عناصر معماری، چشمه و تزئینات می تواند این دیوار را به بخشی از دکوراسیون و نقطه ی کانونی مبدل کند تا یک حریم خصوصی. در ادامه روش های دیگری از ایجاد حریم خصوصی در باغ و باغچه را مشاهده می کنید.

حریم خصوصی باغ

نرده کشی باغ

حریم خصوصی باغ

دیوار کشی بالکن

حریم خصوصی باغ

دیوار چوبی باغ

حریم خصوصی باغ

آلاچیق پرده دار

حریم خصوصی باغ

دکوراسیون فضای باز ایرانی

حریم خصوصی باغ

حریم خصوصی باغ

 

 

 

 

با ما همراه باشید

دفتر مرکزی:: مهرشهر کرج
تلفن: 02633212612
تلفکس : 02633200612
دفترمرکزی: 02188458048

نقشه گوگل