چگونگی ساخت آلاچیق چوبی ارزان و ساده

ساخت آلاچیق ارزان و ساده با کمترین امکانات

امروزه ساخت سازه های چوبی محبوبیت زیادی پیدا کرده است. سازه های چوبی مخصوص باغ، باغچه، حیاط خلوت و حتی فضای سبز محل کارتان می تواند با دستان خودتان با کمترین قیمت ساخته شود. در این بخش از سورن چوب ما آموزش چند مدل محبوب آلاچیق چوبی و پرگولا را برای شما آمده کرده ایم.

 

این نقشه ها کاملا دقیق می باشد. شما با دیدن تصاویر موجود بخوبی متوجه می شوید که پروسه ی ساخت آلاچیق چگونه دنبال شده است. پس اگر کمی مهارت نجاری دارید و در برش و متصل کردن چوب ها به یکدیگر حرفه ای هستید پس وقت را هدر ندهید و ابزار لازم را جهت ساخت آلاچیق ارزان آماده کنید.

یکی از سوالاتی که به احتمال قوی در ذهن شما به وجود خواهد آمد این است که ابعاد استاندارد ساخت آلاچیق دلخواه شما کدام است؟ برای بررسی این موضوع می توانید به مطلب ابعاد و مدل استاندارد برای ساخت آلاچیق 9، 10، 12 و... نفره مراجعه کنید.

 

نکته ی دیگر که باید در ساخت این آلاچیق ها رعایت کنید نحوه ی قرار دادن پایه ها در زمین است. برای این کار ما از پایه های بتنی استفاده می کنیم. به این شکل  که پایه ی چوبی درون بتن قرار می گیرد و پس از چند روز که خشک شد آن را درون زمین قرار می دهیم. 

قبل از آنکه ساخت آلاچیق را شروع کنید بهتر است مطلب را چندین بار مرور کنید و مطمئن شوید که بخوبی با نحوه ی ساخت آن آشنا شده اید تا در حین انجام کار و پشت سر گذاشتن مراحل هیچ مانعی برای شما ایجاد نشود.

ابعاد چوب ها به دقت در نقشه ی ساخت آلاچیق وارد شده است. مهمترین نکته در ساخت سازه های چوبی رعایت دقت در ابعاد است. هر چه ابعاد شما دقیقتر باشد در آخر سازه ی شما زیباتر و تمیزتر خواهد بود. پس زمانی که قصد خرید چوب دارید به نسبت طول و عرض چوب و همینطور ارتفاع آن توجه کنید. تمامی جزئیات در شکل و نقشه های زیر آورده شده است.

ساخت آلاچیق

مشاهده ی نحوه ی ساخت: ساخت آلاچیق ساده مدل پرگولا

ساخت آلاچیق ساده

مشاهده ی نحوه ی ساخت: ساخت آلاچیق کوچک مربعی

ساخت آلاچیق چوبی

مشاهده ی نحوه ی ساخت: ساخت آلاچیق سنتی

ساخت آلاچیق سنتی

مشاهده ی نحوه ساخت:ساخت آلاچیق کباب پز

ساخت آلاچیق چوبی مربعی

مشاهده ی روش ساخت: ساخت آلاچیق چوبی مربعی

ساخت آلاچیق

مشاهده ی روش ساخت:  آلاچیق چوبی خیلی ساده

آلاچیق ارزان

مشاهده ی روش ساخت: ساخت آلاچیق ساده و بزرگ در کمتر از چند ساعت

مشاهده ی روش ساخت: ساخت پرگولا کوچک

مشاهده روش ساخت : آموزش ساخت ورودی باغ- مناسب برای رشد انگور

مشاهده روش ساخت: پرگولا چوبی ژاپنی با سه سقف 

ساخت آلاچیق

مشاهده ی روش ساخت: آلاچیق هشت ضلعی