چگونگی ساخت آلاچیق چوبی ارزان و ساده

ساخت آلاچیق ارزان و ساده با کمترین امکانات

امروزه ساخت سازه های چوبی محبوبیت زیادی پیدا کرده است. سازه های چوبی مخصوص باغ، باغچه، حیاط خلوت و حتی فضای سبز محل کارتان می تواند با دستای خودتان با کمترین قیمت ساخته شود. در این بخش از بی پرت ما چند مدل محبوب آلاچیقچوبی و پرگولا را برای شما آمده کرده ایم

گزیده ای از نمونه کارهای سورن چوب در گالری پرگولا و ازبور و گالری کلبه و آلاچیق آورده شده است.

این نقشه ها کاملا دقیق می باشد. شما با دیدن تصاویر موجود بخوبی متوجه می شوید که پروسه ی ساخت آلاچیق چگونه دنبال شده است. پس اگر کمی مهارت نجاری دارید و در برش و متصل کردن چوب ها به یکدیگر مهارت دارید پس وقت را هدر ندهید و ابزار لازم را جهت ساخت آلاچیق ارزان آماده کنید.

اگر خودتان میخواهید آلاچیق بسازید پس باید آن را ضد اب کنید. این مطلب حتما به کارتان خواهد آمد.چگونه چوب را ضد آب کنیم

نکته ی دیگر که باید در ساخت این الاچیق ها رعایت کنید نحوه ی قرار دادن پایه ها در زمین است. برای این کار ما از پایه های بتنی استفاده می کنیم. به این شکل  که پایه ی چوبی درون بتن قرار می گیرد و پس از چند روز که خشک شد ان را درون زمین قرار می دهید. 

قبل از آنکه ساخت آلاچیق را شروع کنید بهتر است مطلب را چندین بار مرور کنید و مطمئن شوید که بخوبی با نحوه ی ساخت آن آشنا شده اید تا در حین انجام کار و پشت سر گذاشتن مراحل هیچ مانعی برای شما ایجاد نشود.

ابعاد چوب ها به دقت در نقشه ی ساخت آلاچیق وارد شده است. مهمترین نکته در ساخت سازه های چوبی رعایت دقت در ابعاد است. هر چه ابعاد شما دقیقتر باشد در آخر سازه ی شما زیباتر و تمیزتر خواهد بود. پس زمانی که قصد خرید چوب دارید به نسبت طول و عرض چوب و همینطور ارتفاع آن توجه کنید. تمامی جزئیات در شکل و نقشه های زیر آورده شده است.

ساخت آلاچیق

مشاهده ی نحوه ی ساخت: ساخت آلاچیق ساده مدل پرگولا

 

ساخت آلاچیق ساده

مشاهده ی نحوه ی ساخت: ساخت آلاچیق کوچک مربعی

ساخت آلاچیق چوبی

مشاهده ی نحوه ی ساخت: ساخت آلاچیق سنتی

ساخت آلاچیق سنتی

مشاهده ی نحوه ساخت:ساخت آلاچیق کباب پز

ساخت آلاچیق چوبی مربعی

مشاهده ی روش ساخت: ساخت آلاچیق چوبی مربعی

ساخت آلاچیق

مشاهده ی روش ساخت:  آلاچیق چوبی خیلی ساده

 

 

 

با ما همراه باشید

دفتر مرکزی:: مهرشهر کرج
تلفن: 02633212612
تلفکس : 02633200612
دفترمرکزی: 02188458048

نقشه گوگل