20 مدل پرگولا مخصوص باغ با کاربرد مختلف

معرفی مدل پرگولا و کاربرد آن ها

پرگولاها علاوه بر زیبایی سازه های کاربردی نیز هستند که می توانید از آن ها برای سالهای طولانی در محوطه سبز خود استفاده کنید.  آنها ساختارهای مختلفی دارند، برخی از آن ها دارای صندلی و برخی دیگر فاقد صندلی می باشند. این بستگی به سلیقه ی شما خواهد داشت. یک  پرگولای زیبا به محوطه ی سبز شما ارزش بیشتری خواهد داد. ایده های مختلفی برای طراحی پرگولا به کار گرفته شده است که هر کدام کاربرد مختلفی نیز دارند. ساخت یک کنج آرام برای باغبانان خسته، استراحتگاهی برای کنار استخر، منطقه ای برای غذا خوردن در دل طبیعت، محیطی برای دورهمی های دوستانه و.. همگی از کاربردهای مختلف پرگولا می باشد دراین بخش می خواهیم به معرفی انواع مدل پرگولا مخصوص باغ و محوطه ی سبز بپردازیم:

 کلاسیک و رمانتیک

این طراحی بی نظیر کلاسیک جز پرگولاهای سفارشی سفید، دارای یک یک مبل راحت می باشد. این مدل پرگولا مناسب برای استراحت در فضای باز در یک بعد از ظهر خنک است.

مدل پرگولا

 مدرن مینمالیستی

این ساخت و ساز مینیمالیستی، وسایل ضروری را شامل می شود - صندلی، سایه، حریم خصوصی و چشم اندازی رو به باغ.

مدل پرگولا

 پرده های جانبی

با افزودن پرده های توری به یک یا چند طرف، جذابیت  را به پرگولای خود تزریق کنید. از جنس مختلف برای مطابقت با نیازهای خود استفاده کنید - برای حفظ حریم خصوصی بیشتر، می توانید از پرده های رنگی با گل های ظریف و زیبا استفاده کنید.

مدل پرگولا

 حریم خصوصی در گوشه

نیاز به حفظ حریم خصوصی، کوسن های  راحت، و وسایل روشنایی در باغ خود دارید؟ با استفاده از این طراحی هوشمندانه پرگولا آن را در باغ خود ایجاد کنید.

مدل پرگولا

تاب بازی در باغ

پرگولاهای داری تاب محبوب ترین ایده های طراحی این سازه  هستند. به جای نصب نیمکت ها و گذاشتن صندلی از تاب های آویزان برای خوشگذاری بهره ببرید.

مدل پرگولا

 جادوی وستریا

گیاهان نیلوفری بالارونده  و پرگولا را با هم ترکیب می کنند! گل های ویستریا، رنگ ها، گل های پر زرق و برق، زیبایی و شادابی را به باغ خود اضافه می کنند.

مدل پرگولا

 سایبان قابل انعطاف

نیاز به سایه دارید اما فقط برای چند ساعت در روز؟ سایبان متحرک راه حل کامل شماست. هنگامی که خورشید می تابد، سقف را بپوشانید و هنگامی که به منظره و فضای بدون مانع نیاز دارید، آنها را بکشید.

مدل پرگولا

تخته خواب آویزان

چه چیزی می تواند راحت تر از یک تخت خواب در یک باغ  باشد؟ یک تخت خواب آویزان از پرگولای شما راحتترین و آرام ترین نقطه ی باغ شما خواهد بود.

مدل پرگولا

 پرگولای آبی

رنگ های آبی، کوسن های راحت ، حریم شخصی از یک طرف و نسیم خنک ! بدون شک این جالبترین قسمت حیاط شماست.

مدل پرگولا

 پرگولا در روف گاردن

یک روف گاردن بدون شک نیاز به صندلی های شیک ، روشنایی خلاقانه و یک پرگولای بینظیر خواهد داشت. با این کار روف گاردن خود را از یک روف گاردن خسته کننده به نوع بینظیر و هیجان انگیز تبدیل خواهید کرد.

مدل پرگولا

 مامن باغ

این پرگولا ایده آل برای باغچه های کوچکتر است. تنها چیزی که لازم است – صندلی ، میز، کاشی کف، باغچه، برخی گیاهان ، گلدان و گیاهان بالا رونده است.

مدل پرگولا

 لامپ های خلاقانه

افزودن جزئیات ریز اما چشمگیر و قطعه های دست ساز به حیاط خلوت همیشه یک ایده خوب است. این لامپها نور مورد نیاز و جذابیت بیشتری را به باغ شما اضافه خواهند کرد.

مدل پرگولا

 صفحه های هندسی

می خواهید از ایده های معمولی دور بمانید. صفحات و پایه های با اشکال هندسی را برای ساخت پرگولا بکاربگیرید.

مدل پرگولا

 گنجینه باغ

این ورودی های ساخته شده به وسیله ی پرگولا گنجینه ی باغ شما خواهند بود. ورودی هایی که با اولین نگاه در تصویر همگان باقی خواهند ماند و به نوعی وجه ی باغ شما را نشان خواهند داد.

مدل پرگولا

 پنل های مشبک سفید

ایده طراحی پرگولا با پنل های مشبک سفید امروزه طرفداران زیادی داد. این یک باغ با طراحی کلاسیک و مجموعه از صندلی های سیاه مشبک می باشد.

مدل پرگولا

 طراحی به سبک روستایی ها

صندلی های و پله های روستایی را به پرگولای خود اضافه کنید و باغ خود را مانند یک روستای سرسبز پرنشاط و بکر نگه دارید.

مدل پرگولا

 پرگولای مشکی

تنها به یک پرگولای مشکی نیاز دارید تا باغ خود را خاص تر از همیشه بکنید. این پرگولای نسبتا بزرگ می تواند به هر رنگی که دوست دارید باشد.

مدل پرگولا

 محلی برای مطالعه

این مدل پرگولا که معمولا برای گوشه ی حیاط ساخته می شود، محل مناسب و ارامش بخشی برای مطالعه ی شما خواهد بود.

مدل پرگولا

 پرگولا مدرن

در پرگولای مدرن خطوط بیشتری خواهید دید. در این سبک پرگولا باید از صندلی های راحت به سبک مدرن  استفاده کرد تا با آن همخوانی بیشتری داشته باشد.

مدل پرگولا

 سیاه و نقره ای

یک پرگولا براق و مدرن را به باغ سرسبز خود اضافه کنید. مبلمان نقره ای  گزینه ی مناسبی برای این پرگولای مدرن می باشد. داشتن تلوزیون در باغ زیر سقف پرگولا ایده ی هیجان انگیزی خواهد بود.

مدل پرگولا