آلاچیق های بدون سقف- پرگولا یا آربور؟

مدل آلاچیق های بدون سقف

یک پرگولا در فضای باز متشکل از ستون ها و تیرهایی است که آن را پشتیبانی می کنند. برخی از این تیرها به دلیل آنکه نمی توانند به طور کامل از افراد درون آلاچیق در برابر باد و باران محافظت کنند آن ها را با نام دیگری همچون آلاچیق بدون سقف نیز می شناسند. یکی از بهترین مزایای این آلاچیق ها این است که می تواند به خانه وصل شود و فضای مورد استفاده را افزایش دهد. 

آلاچیق بدون سقف

تفاوت آربور و پرگولا در چیست؟ 

یکی از شبیه ترین سازه های چوبی به پرگولا می تواند آربور باشد. اما این دو سازه در کنار شبات های بسیار زیاد تفاوت های اساسی با یکدیگر دارند که آن ها کاملا از هم تمیز می دارد. 
آربورها سازه های نسبتا ساده ای هستند که ستون های آن فاقد هر گونه منبت کاری و پیچیدگی ها می باشد. این سازه ها ساختار نسبتا کوچکی دارند و عمده ی آن ها دارای یک قوس در سقف خود می باشند. این سازه ها آزاد هستند یعنی به خانه ها متصل نیستند. البته صاحبان آن برخی از آربورها را در کنار حصار چوبی یا پرچین ها بنا می کنند.
در مقابل پرگولاها ساختار های بزرگتری هستند که در هر ابعادی ساخته می شوند. شما می توانید با توجه به سبک دلخواه و مورد نظر خود آن را در سبک های مدرن و سنتی با ایجاد منبت کاری های زیبا به وجود آورید. 

 اگر فضای کافی را در منزل خود برای پذیرایی از مهمانان ویژه ندارید و یا  می خواهید از برخی مهمانان خود به سبک دیگری پذیرایی کنید ساخت پرگولای متصل به خانه ایده ی بسیار جالب و قابل توجهی برای عزیزان شما خواهد بود. آلاچیق های بدون سقف با قیمت مناسبی که دارند می توانند به یک اتاق شخصی برای شما جهت گذراندن یک بعداظهر دل انگیز در محوطه ی سبز مبدل شوند.

آلاچیق

پرگولا بهشتی کوچک در خانه ی شما

تعامل در طبیعت یکی از موهبت هایی است که افراد با ساخت یک سازه ی چوبی ساده در حیاط منزل خود میتوانند آن را به وجود آورند. حیاط هر چند کوچک شما پتانسیل زیادی دارد که به یکی از زیباترین و جذاب ترین بخش های خانه ی شما مبدل شود. در طراحی و ساخت یک سازه ی چوبی می توانید کاملا خلاق باشبد و بسته به سلیقه و میزان بودجه ای که برای آن در نظر گرفته اید زیباترین آن را سفارش دهید. 

آلاچیق

مزایای آلاچیق های بدون سقف:

آلاچیق های بدون سقف یا همان پرگولاها علاوه بر آنکه می توانند به منزل متصل شد و فضای مورد استفاده را افزایش دهند می توانند یک سازه ی مناسب برای کنار استخر باشند. آلاچیق کنار استخر که آفتاب را به داخل خود راه می دهد قطعا انتخاب مناسبی برای استراحت پس از چندین ساعت شنا کردن در استخر خواهد بود. 
از دیگر مزایای آلاچیق های بدون سقف این است که شما می توانید آن را با هر گیاه پوشاننده ای که می پسندید بیارایید و منظره ای زیبا را خلق کنید. گیاهان رونده ای بسیاری وجود دارد که بعد از چند ماه تمام سقف پرگولا را می پوشانند و از ورود آفتاب به داخل پرگولا جلوگیری می کنند. در ادامه مدل های مختلفی از این آلاچیق های بدون سقف را مشاهده می کنید.

آلاچیق


آلاچیق

آلاچیق

آلاچیق

آلاچیق