اصول طراحی روف گاردن مدرن و هیجان انگیز

آشنایی با طراحی روف گاردن

اگر شما هم جزو آن کسانی هستید که در زندگی خود عدم وجود یک فضای سبز را احساس می کنید و دوست دارید در نزدیکترین و بهترین جای ممکن فضای سبزی ایجاد کنید پیشنهاد ما به شما روف گاردن است. شما با اجرا و  طراحی روف گاردن بر پشت بام منزل خود می توانید در آن گلکاری کنید یا به هر فعالیت هیجان انگیزی که دوست دارید بپردازید.اگر همچنان در رویاهای خود به ایجاد یک فضای سبز در پشت بام  خود فکر می کنید تا انتهای این مطلب با  ما باشید تا با  اصول طراحی روف گاردن برای داشتن یک بام سبز دوست داشتنی آشنا شوید.

طراحی روف گاردن

مهمترین نکات در طراحی روف گاردن:

در انتخاب لوازم و دکوراتیو ها در زمان طراحی روف گاردن علاوه بر زیبایی به ابعاد و همچنین هماهنگ بودن رنگ ها دقت کنید. شما به سادگی می توانیدیک فضای دنج برای صرف چای عصرگاهی و یا شام در محیطی دلباز و سرسبز ایجاد نمایید.

طراحی روف گاردن

هنگام طراحی روف گاردن از تمام فضاها استفاده نمایید. شما این امکان را دارید که با استفاده از فلاورباکس های چوبی مکانی را برای  گلدان ها ایجاد نمایید و ازهمه ی قسمت های روف گاردن خود استفاده بهینه کنید.

طراحی روف گاردن

اگر قصد دارید محیط سبز اختصاصی خود را داشته و با خانواده ی خود وقت بگذرانید چرا به دلبازترین مکان در ساختمان خود نمی روید تا مقدمات کار رافراهم کنید و رنگ و بویی تازه به زندگی خود ببخشید.شما می توانید از هر ترفندی برای زیباتر شدن محیط روف گاردن استفاده کنید. بسیاری از طراحان در روف گاردن ها از دیوار سبز یا باغ های عمودی چوبی نیز  استفاده می کنند.

طراحی روف گاردن

شما می توانید روف گاردن را خودتان طراحی کنید و  سبک خودتان را داشته باشید رنگ های دوست داشتنی را برای گلدان ها انتخاب کنید یا از صندلی های شاد و روشن استفاده نمایید و یا حتی سبکی تک رنگ و مدرن بکارببرید! تمام روف گاردن خود را چوبی کنید یا از سنگ فرش استفاده کنید. همه چیز به میل و سلیقه ی شما بستگی دارد.

طراحی روف گاردن

از جذابترین و هیجان انگیز ترین بخشهای روف گاردن باغچه های مخصوص پرورش گیاهان طبیعی و گل های رنگارنگ است. با کاشت انواع گیاهان مخصوص روف گاردن می توانید  فضای پشت بام خود را منحصر به فردتر کنید.

طراحی روف گاردن

شما در طراحی روف گاردن خود می توانید از انواع مبلمان و صندلی های راحتی استفاده کنید. در انتخاب مبلمان بام سبز به سراغ گزینه های سبک تر بروید. از جمله گزینه های پیش روی شما میز و صندلی و دکوراتیوهای چوبی است. ساخت الاچیق پشت بام می تواند پناهگاهی دنج تر برای پذیرایی از مهمانان شما باشد.

طراحی روف گاردن

در طراحی روف گاردن سعی کنید از گل و گیاه های عطری بیشتر استفاده کنید و با ایجاد رایحه ای دلچسب فضای روف گاردن خود را دلپذیر تر کنید، گیاهانی مانند اسطوخودوس، گل یاس، پیچ امین الدوله، گل رز، گل کلماتیس، آویشن و بسیاری  دیگر می تواند انتخاب مناسبی باشد.

طراحی روف گاردن

نور پردرازی مناسب برای روف گاردن را فراموش نکنید.  در طراحی روف گاردن از روشنایی های مصنوعی مانند چراغ های پایه دار استفاده کنید تا در طول شب نیز بتوانیداز بام سبز خود بهره ببرید.

طراحی روف گاردن

از آلاچیق چوبی یا پرگولا استفاده کنید! ظاهر روف گاردن  خود را تغییر دهید، با این کار تغییر چشمگیری در فضای پشت بام شما به وجود خواهد امد. شما می توانید با بکاربردن سایبان های چوبی ظاهری مدرن و لوکس به فضای روف گاردن خود ببخشید.

طراحی روف گاردن

 

طراحی روف گاردن

طراحی روف گاردن

 

طراحی روف گاردن

 

طراحی روف گاردن

طراحی روف گاردن

 

آلاچیق / پرگولا / روف گاردن / کلبه چوبی