الاچیق چوبی- مدل های ضد پشه برای روزهای گرم تابستان

الاچیق چوبی که از شما در برابر حشرات محافظت می کند


ایا در یک روز گرم تابستانی می خواهید تفریح کنید و از طبیعت لذت ببرید اما موجودات مزاحم شما را به حال خود رها نمیکنند؟ بدون شک الاچیق بسته می تواند چاره ی کار شما باشد. این الاچیق های میتوانند به روش های مختلفی از ورود پشه به داخل جلوگیری کنند. شما می توانید هم از طریق توری های پشه بند و هم شیشه از ورود آن ها به داخل جلوگیری کنید. قبل از هر چیز شما را با روش های دوری از حشرات مزاحم در طبیعت آشنا می سازیم. سپس مدلهای زیبا و امروزی آلاچیق های ضد پشه را به شما نشان می دهیم.

الاچیق با پشه بند

روش های کاهش پشه در باغ یا محوطه سبز

علاوه بر استفاده الاچیق ضد پشه یا پشه بند روش های دیگری نیز وجود دارد که شما شر این مزاحمان راحت خواهد کرد که در موارد زیر به آن ها اشاره میکنیم.

 • اگر در باغ یا محوطه ی سبز خود حوض یا رودخانه ای دارید به احتمال زیاد پشه در باغ شما بیشتر خواهد بود. سعی کنید در این باغ ها الاچیق خود را نزدیک به آب نسازید. اگر حوض بزرگی دارید در آن ماهی نگه دارید تا باعث کاهش تعداد پشه های باغ شود.
 •   هنگام رفتن به باغ از خوردن موز اجتناب کنید. جذب روغن موز در خون باعث می شود که افراد بیشتر در معرض گزیدگی پشه قرار بگیرند. پشه ها کالا خون حاوی قند را ترجیح می دهند.
 •   در الاچیق خود به جای نور سفید از لامپ های با نور سفید استفاده کنید. این راهکار، روش سودمندی برای دفع پشه است.
 • در کنار الاچیق خود محل مناسبی برای روشن کردن آتش در نظر بگیرید. پشه ها میانه ی خوبی با اتش ندارند.
 •  پشه های یک بار در سال جفت گیری کرده و در بقیه سال از صدای پشه نر فرار می کنند. دستگاه هایی به باز امده که صدای پشه نر تولید میکندو زمانی پشه های ماده می شنوند و از آن فرار می کنند.
 •   آب جمع شده زیر گلدان های درون آلاچیق یا اطراف آن را به حداقل برسانید.
 • اگر در باغ خود از حیوان نگهداری میکنید  ظرف غذای او را مرتب تمیز نگه دارید.
 • اگر در باغ خود استخر دارید، حتما آب استخر را خالی نمایید تا راکد نماند.
 • چمن ها را کوتاه کرده و علف های هرز را مرتب هرس کنید.
 • کاشت گل های همیشه بهار و هم چنین شمعدانی راه حل مناسبی برای دور کردن پشه ها می باشد.
 • چناچنچه می خواهید با خیال راحت در باغ خود استراحت کنید یا در فضای سبز آن شب را بگذرانید و بخوابید الاچیق های شیشه ای یا با توری راه حل مناسبی خواهند بود. در ادامه مدل هایی از این آلاچیق چوبی آورده شده است. 

الاچیق با پشه بند

بودن حشرات علاه بر سلب آرامش شما  می تواند سلامت شما را نیز تهدید کند. از خارش، تورم و قرمزی گرفته تا بیماری هایی مثل مالاریا، تب دانگ و... از طریق این حشرات منتقل می شوند.  جالب است بدانید که پشه ها در زمانی که رطوبت هوا بیش از حد معمول می توانند طعمه های خود را از راه دور شناسایی کنند. از این رو برای جلوگیری از مزاحمت آن ها می توانید الاچیق های جدید ضد پشه را در باغ خود طراحی کرده و بسازید.

لازم به ذکر است که خطر گزندگی توسط پشه ها در مردان بیشتر از زنان، در بزرگتر ها  بیشتر از کودکان  و همچنین در افرادچاق  بیشتر از افراد لاغر می باشد. محققان به این نتیجه رسیده اند که افرادی که دارای گروه خونی oهستند بیشتر در معرض خطر گزیدگی می باشند.

اکثرپشه ها شبها یعنی  از غروب خورشید تا سپیده دم شروع به گشت زنی میکنند. درست زمانی که شما قصد دارید در طبیعت پس از گذراندن یک روزسخت استراحت کنید. پشه های نر از گیاهان تغذیه می کنند اما پشه های ماده  خون انسان و جانوران را می مکند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که پشه ها قبل از نیش زدن محل گزیدگی را بی حس میکنند  تا هنگام گزیده شدن، دردی احساس نکنید.

الاچیق با پشه بند

طرح آلاچیق ضد پشه:

در ساخت آلاچیق های چوبی ضد از درب نیز استفاده می شود تا ورود و خروج افراد آسانتر شود. ساخت آلاچیق بسته این امکان را برای شما فراهم می کند تا در فصل زمستان با گذاشتن شیشه آلاچیق خود را به یک آلاچیق زمستانی گرم مبدل کنید.

الاچیق با پشه بندالاچیق با پشه بند

الاچیق با پشه بند

الاچیق با پشه بند

الاچیق با پشه بند

 

الاچیق با پشه بند

 

الاچیق با پشه بند

الاچیق با پشه بند

الاچیق با پشه بند

الاچیق با پشه بند

 

 

 

آلاچیق / پرگولا / روف گاردن / کلبه چوبی