انتخاب گیاهان مخصوص روف گارد

بهترین و زیباترین گیاهان روف گاردن:

 

ساخت روف گاردن در خانه ممکن باشد رویایی باشد که شما مدت هاست آن را در سر می پرورانید. در این بخش نکات مهمی برای طراحی و ساخت روف گاردن و انتخاب گیاهان مخصوص روف گاردن آورده شده است که با بکارگیری آن و اجرای آن بصورت مرحله به مرحله می توانید روف گاردنی زیبا و هیجان انگیری بر بام خود ایجاد کنید.

تعیین مرحله ی پروژه

اولین قدم این است که بدانید چه مساحتی از پشت بام را می خواهید به بام سبز تبدیل کنید. دومین قدم این است که بدانید از بام سبز یا روف گاردن خود چه می خواهید. بعضی از صاحبخانه ها می خواهند طبیعت را به پشت بام خود بیاورند، در حالی که دیگران می خواهند آن را به باغی برای کشت محصولات خانگی تبدیل کنند.بسته به نحوه استفاده از روف گاردن می توانید گام های بعدی را بردارید.

انتخاب گیاهان:

شما می توانید از روف گاردن خود برای رشد بوته های کوچک و سبزیجات استفاده کنید. ابزارهای مختلفی وجود دارد که می توانید از آن ها برای فراهم آوردن بستر مناسب رشد گیاهان استفاده کنید. شما با کمک یک طراح روف گاردن می توانید طراحی ویژه ای برای روف گاردن  را انتخاب کنید، جایی که باید گیاهان را پرورش دهید و سیستم آبیاری را تعبیه کنید.

سیستم آبیاری:

تعیین و تعبیه ی سیستم آبیاری مهمترین مسئله ی پیش روی شما در طراحی و ساخت روف گاردن است. برای زنده ماندن و رشد گیاهان آب لازم است. در عین حال، داشتن یک سیستم آبیاری در سقف  می تواند باعث ایجاد رطوبت و نفوذ آن در قسمت های داخلی سقف خود شود. بنابراین، با یک مهندس طراح روف گاردن مشورت کنید که به شما در تعیین محل سیستم آبیاری کمک کند.

نور خورشید:

نور خورشید عامل اساسی برای رشد هر گیاه هستند. بنابراین، شما باید روف گاردن خود را جایی که نور خورشید مناسب است طراحی کنید. گیاهان را در فاصله مناسب از یکدیگر قرار دهید. این باعث رشد سالم گیاهان شما خواهد شد.

از گیاهان مشابه در پالت مربع استفاده کنید:

گیاهان مختلف نیاز به شرایط مختلف رشد دارند. بنابراین، برای اطمینان از رشد سالم گیاهان و سبزیجات، پیشنهاد می شود که شما در یک پالت چوبی یکسان محصولات / سبزیجات مشابهی تولید کنید. این به شما کمک می کند که هر محصول را با شرایط رشد مطلوب تهیه کنید.

گیاهانی مطابق با روف گاردن استفاده کنید

در انتخاب گیاهان مخصوص روف گاردن عواملی زیادی تاثیر گذارند.عامل شماره یک وزن سقف شما است. ممکن است ساختمان شما تحمل وزن درختچه های بزرگ را نداشته باشد. گیاهانی که آب زیادی مصرف میکنند ممکن است بار وارده به ساختمان را افزایش دهند. درختان با برگ های بزرگ نیز انتخاب مناسبی در مناطق بادخیز نیستندو زیرا با وزش باد آسیب می بینند. از درختچه هایی استفاده کنید که برگ های ریزتری داشته باشند.

انتخاب گیاهان برای بام سبز:

باغ ها به روش های مختلف طراحی شده اند. طراحی روف گاردن شما هر چه که باشد، اطمینان حاصل کنید که گیاهان مورد استفاده با محیط زیست سازگار و مقاوم در برابر حشرات و بیماری ها هستند. نوع گیاهان بستگی به نوع روف گاردن دارند،معمولا گیاهان باید دارای ریشه های کم عمق باشند تا ساختمان آسیب ببینند. علاوه بر این، سعی کنید گیاهانی را انتخاب کنید که نیاز به نگهداری کمتر دارند.

چطور طراحی روف گاردن عمر ساختمان را افزایش میدهد؟

این یک مسئله مهم است. بسیاری از صاحب خانه ها معتقدند که طول عمر ساختمان آنها توسط یک بام سبز تحت تاثیر قرار می گیرد و دچار مشکل می شود. به هر حال، این چنین نیست. طراحی روف گاردن عمر سقف را از 20 تا 30 سال افزایش می دهد. روف گاردن سقف شما را از شرایط آب و هوایی خشن حافظت می کند و در طول تابستان خانه شما را سرد می کند و زمستان گرم نگه می دارد در نتیجه باعث کاهش هزینه های  ماهیانه شما می شود. این گیاه و جانوران خانه شما را حفظ می کنند. تعدادی زیادی از صاحب خانه هایی هستند که از ایده های طراحی روف گاردن بهره مند شده اند. شما همچنین می توانید از چند عکس طراحی روف  گاردن ایده بگیرید که زیبایی بام سبز شما را افزایش می دهد.

گیاه مخصوص روف گاردن

گیاه مخصوص روف گاردن

آلاچیق / پرگولا / روف گاردن / کلبه چوبی