ساخت فلاورباکس چوبی به شکل گاری- مخصوص باغ و حیاط

آموزش ساخت فلاور باکس خلاقانه 

این آموزش در مورد چگونگی ساخت فلاور باکس چوبی به شکل گاری است. این نوع فلاورباکس ها رواج زیادی دارند و از این طرح به وفور در ساخت فلاورباکس استفاده می کنند.  ساخت فلاورباکس ساده ممکن است زیاد جلب توجه نکند، اما قطعا ساخت آن به شکل چرخ دستی به یک نقطه عطف در باغ شما تبدیل خواهد شد.

یکی از راه‌حل‌های ورود سبزینگی و گیاهان به داخل ساختمان‌ها فلاورباکس‌ها هستند.اگر دستورالعمل های آورده شده در این پروژه را دنبال می کنید از چوب های با کیفیت استفاده کنید. هر کسی می تواند این گاری چوبی را بسازد زیرا نیاز به مهارت زیادی در نجاری ندارد. ساخت این فلاور باکس، رشد گل‌های فصلی و حتی گیاهان خوراکی مانند سبزیجات، در جایی که باغچه وجود ندارد را فراهم می‌نماید.

 

فلاورباکس چوبی

خرید چوب مناسب و با دوام برای سازها ی چوبی فضای باز اهمیت زیادی دارد. از تخته های مستحکم برای این کار بهره بگیرید. 

ساخت فلاورباکس

استفاده از ابزار های برش مناسب در این پروژه توصیه می شود. اگر میخواهید پیوند بین مفاصل را افزایش دهید، باید چسب را به لبه آن ها اضافه کنید. سطوح چوبی را با لایه های مناسب پوشش می دهیم تا از نابودی آنها جلوگیری شود.

ساخت فلاورباکس

مرحله ی اول: خطوط برش را روی تخته های چوبی بکشید ، قبل از اینکه برش ها را  انجام دهید. علاوه بر این، اندازه گیری های دقیق را انجام دهید، در غیر این صورت اجزاء ممکن است با هم همخوانی نداشته باشند.

ساخت فلاورباکس

مرحله ی دوم: پس از آن شروع به بریدن گشوهای تخته های جانبی کنید. تخته چپ و راست گاری به شکل بالا بریده می شوند.

ساخت فلاورباکس

مرحله ی سوم: تخته ی جلویی و عقبی به این شکل علامت بزنید و برش دهید.

ساخت فلاورباکس

مرحله ی چهارم: قبل از منتاژ، قسمت هایی که نیاز به دریل کاری دارند را مشخص کرده و آن را با استفاده از دستگاه دریل کاری سوراخ کنید.

ساخت فلاورباکس

مرحله ی پنجم: از یک فرد دیگرد بخواهید تخته را در زاویه ی مناسب خم کنند تا شما آن ها را بامیخ محکم کنید.

ساخت فلاورباکس

مرحله ی ششم: قسمت جلویی و عقبی گاری چوبی را مانند تصویر اضافه کنید.

ساخت فلاورباکس

مرحله ی هفتم: در ادامه نوبت به نصب دستگیره ها و چرخ فلاور باکس چوبی است. برای ساخت چرخ جلو، شما نیاز به چسباندن چند لایه چوبی دارید. در اینجا ما از دولایه چوب استفاده کرده ایم. از یک شی گرد برای کشیدن چرخ ها استفاده کنید.

ساخت فلاورباکس

مرحله ی هشتم: همانند تصویر، چسب را به سطح یکی از چرخ ها اضافه کنید. چسب را به خوبی در همه جای سطح بریزید تا پیوند به خوبی انجام گیرد.

ساخت فلاورباکس

در اینجا از چندگیره برای محکم کردن چرخ ها استفاده کرده اند.

ساخت فلاورباکس

مرحله ی نهم: یک سوراخ در مرکز چرخ با استفاده از دریل ایجاد کنید. از یک مته ی بزرگ تر برای این کار استفاده کنید. پس از آن یک چوب استوانه ای را درون آن قرار دهید. شما باید مقدار قابل توجهی از چسب چوب استفاده کنید تا اطمینان حاصل شود که محور به محل چسبیده است. مراحل ساخت گاری دیگر به انتهای خود رسیده است.

ساخت فلاورباکس

مرحله ی دهم: ساختن دستگیره ها نسبتا آسان است، زیرا شما فقط نیاز به برش دو قطعه چوب دارید.

ساخت فلاورباکس

مرحله ی یازدهم: محور چرخ باید داخل دستگیره ها قرار بگیرد. این کار نیاز به کمی دقت دارد. برای اینکار دستگیره ها را در موقعیت مناسب قرار دهید. انتهای دو دستگیره باید از هم باز باشد. اما سر های جلویی تقریبا به هم نزدیک می باشند. چرخ را روی دستگیره بگذارید و یک خط راست بکشید تا موقعیت دریل مشخص شود. سپس از بیرون دریل کاری را انجام دهید. مته باید در راستای خطوط برش باشد. 

ساخت فلاورباکس

ساخت فلاورباکس

اگر دستورالعمل را به خوبی دنبال کرده باشید چرخ باید به خوبی حرکت کند.

ساخت فلاورباکس

در اخر پایه های عقبی را به دستگیره اضافه کنید.

با تشکر از شما برای خواندن مقاله ما در مورد چگونگی ساخت فلاورباکس چوبی به شکل گاری. 

آلاچیق / پرگولا / روف گاردن / کلبه چوبی