مدل آلاچیق حصیری

حصیر یکی از پرطرفدارترین صنایع دستی است که به شکل های گوناگون در فضای باغ و ویلا وجود دارد. یکی از محصولات حصیری پرکاربرد در دکوراسیون آلاچیق  حصیری است؛ به همین منظور در این مطلب از سورن چوب می خواهیم شما را با انواع الاچیق های حصیری، آشنا کنیم.

اگر حصیر در اطراف شما فراوان است میتوانید هر چه زودتر دست به کار شوید و یک سازه ی کارآمد و زیبا بسازید. به دلیل گران قیمت بودن چوب بسیاری از افراد به ساخت آلاچیق حصیری روی می آورند. آلاچیق های حصیری جز آلاچیق هایی هستند که برای شما هیچ گونه هزینه ای نخواهند داشت.

 

آلاچیق حصیری

مزایای استفاده از حصیر در ساخت آلاچیق

به طور کلی از گذشته های دور از حصیر برای جلوگیری از تابش مستقیم آفتاب و خنک نگه داشتن هوا استفاده می شد و الاچیق حصیری به عنوان الاچیق باغی و الاچیق  فضای باز بسیار پرطرفدار است،  بیشتر تولیدات حصیر در نقاط شمالی و جنوبی کشور است.

آلاچیق حصیری

تفاوت حصیر های جنوب و شمال:

تفاوت عمده ای که حصیرهای این دو منطقه با هم دارند این است که حصیرهای مناطق شمالی  از یولاف، جو دو سر و گندم بافته می‌شود و برای ماندگاری نیاز به رطوبت دارند؛ به همین دلیل است که حصیرهای خطه شمال پس از چند وقت به‌خاطر از دست دادن رطوبتشان ظاهرشان پوسته‌ پوسته می شود. در مقابل حصیرهای خطه جنوب از پوست درخت خرما بافته می‌شود و به دلیل گرمای بسیار بالای محیط به رطوبت کمتری نیاز دارد و ظاهر خود را حفظ می کنند. پس بهتر است برای ساخت الاچیق حصیری از حصیر جنوب استفاده کنید. در ادامه عکس هایی از جدیدترین آلاچیق چوبی حصیری آورده شده است.

آلاچیق حصیری

 نحوه ی ساخت آلاچیق حصیری

در ساخت آلاچیق های حصیری می تواند از انواع حصیر و تنه ی درخت بامبو در سایز هایمختلف استفاده کنید. بهتر است در انتخاب تنه ی بامبو برای پایه های آلاچیق دقت بیشتری داشته باشید. زیر اگر این تنه مقاومت کافی را در برابر سقف آلاچیق نداشته باشد سازه ی شما خیلی زود تخریب خواهد شد. 

جهت ساخت سقف آلاچیق نیز می توانید از پوشال های حصیری استفاده کنید.

آلاچیق حصیری

آلاچیق حصیری

آلاچیق حصیری

آلاچیق حصیری

آلاچیق حصیری

آلاچیق حصیری

 

 

 

 

آلاچیق / پرگولا / روف گاردن / کلبه چوبی