مدل روف گاردن های رویایی و جدید

امروزه زندگی در کلان شهرها و شلوغی ها سبب شده تا افرادهوشمند از کمترین امکانات بیشتر استفاده را ببرند. در آپارتمان ها و مجتمع های بزرگ و کوچک فضای کافی جهت تفریح و کاشت گل و گیاه وجود ندارد از این رو می توان فضایی از پشت بام را به عنوان روف گاردن در نظر گرفت و آن را به محیطی جذاب و زیبا تبدیل کرد. در ادامه توجه شما را به نمونه های مدل روف گاردن های رویایی جلب میکنیم.  امید است که روزی تمامی افراد در کلان شهرها با صرف هزینه ای معقول پشت بام خود را به روف گاردن تبدیل کنند و هیجان و زیبایی بی نظیر را به زندگی خود و به شهر هدیه نمایند. شما می توانید با الگوبرداری از مدل روف گاردن های رویایی فضایی جذاب و دلنشین را در پشت بام منزل خود ایجاد کنید.

فضای اغلب پشت بام ها محدود است از این رو  بهتر است طراحی روف گاردن به صورت هوشمندانه انجام شود تا بتوان نهایت بهره را از فضای آزاد و سبز برد. 

طراحی روف گاردن رویایی:

طراحی روف گاردن به کمک ایده های خلاقانه
اولین نکته که باید در هنگام طراحی روف گاردن به آن توجه کرد راحتی و آسایش است از این رو توصیه می کنیم با قرار دادن یک آلاچیق چوبی بهمراه تخت کوچک و یا میز و صندلی چوبی در قسمتی از روف گاردن فضایی را برای استراحت و نشستن فراهم نمایید. شما می توانید روف گاردن رویایی خود را با کمک گل های رنگارنگ و زیبا اعجابگیز کنید و  لوازمی با رنگ های پررنگ و شاد را در آن قرار دهید. اگر تمایل دارید محیط روف گاردن شما خنثی باشد می توانید فقط از یک رنگ برجسته و پر رنگ در فضای روف گاردن رویایی  استفاده کنید.

تاثیر گل و گیاهان زیبا در روف گاردن را نباید نادیده بگیرید زیرا گل و گیاهان سبب می شوند تا فضایی آرامش بخش و پرانرژی در پشت بام سبز شما ایجادگردد. گیاهان مخصوص روف گاردن شما همه روزه در انواع رنگ و طرح های گوناگون به فروش می رسد از این رو بهتر است شما با استفاده از این گل و گیاهان زیبا درخچه های کوچک و بزرگ  فضای روف گاردن خود را ارتقا دهید. قرار دادن گل های رنگارنگ با فلاور باکس های خلاقانه  باعث می شود ظاهر روف گاردن شما از این رو به آن رو شود.

اگر در روف گاردن خود فضای کافی برای قرار دادن تعداد زیادی گلدان ندارید می توانید شلف های چوبی دیواری و یا قفسه های چوبی دیواری را در بخشی از روف گاردن نصب کنید سپس گلدان ها را روی آن قرار دهید. از مهمترین مزایای روف گاردن رویایی این است که می توانید در آن  باغچه ای کوچک طراحی کنید باغبانی کنید و حتی به پرورش میوه و صیفی جات یا گل های رنگارنگ بپردازید. البته گیاهان و درخچه هایی که برای کاشت انتخاب میکنید باید مطابق با ظرفیت روف گاردن شما باشدو برخی از گیاهان ریشه های بلندی دارند که ممکن است به ساختمان شما اسیب برساند.

  نورپردازی روف گاردن از جمله  مهم ترین نکاتی است که باید مورد توجه طراحان روف گاردن رویایی قرار گیرد. استفاده از روف  گاردن در هوای خنک شب نیاز به نورپردزای کافی دارد. شما می توانید برای ایجادفضایی شیک و مدرن در بام سبز خود چندین  روشنایی خیره کننده به محیط اضافه کنید

روف گاردنروف گاردنروف گاردنروف گاردنروف گاردنروف گاردنروف گاردنروف گاردنروف گاردنروف گاردنروف گاردن

 

در این مطلب با انواع روش های خلاقانه برای طراحی دکوراسیون روف گاردن آشنا شدید که امیدواریم این دیزاین های داخلی مورد توجه تان قرار بگیرند و از مشاهده آن ها نهایت لذت را ببرید.

آلاچیق / پرگولا / روف گاردن / کلبه چوبی