آلاچیق حیاط منزل، کدام مدل بهتر است؟

مدل آلاچیق حیاطی


آلاچیق های چوبی یا چهار فصل فضای جذاب و عاشقانه را به محوطه حیاط اضافه می کند. طرح های پیچیده تر که با کیفیت بالا طراحی و ساخته شده اند می توانند نمایی ایده آل تری در حیاط منزل به وجود آورند خصوصا اگر با گل گیاهان زنده ترکیب شوند.  آلاچیق حیاط می تواند بسیار کاربردی و هیجان انگیز باشد اگر قبل از ساخت آن هدف خود را مشخص کرده باشید تا با برنامه ریزی بیشتری به ساخت آلاچیق چوبی حیاطی بپردازید.
زمانی که قصد ساخت آلاچیق چوبی برای فضای باز را دارید با مدل های زیادی مواجه می شوید که قطعا انتخاب را برای شما سخت خواهند کرد. اما در کل فرقی نمی کند آلاچیق شما مناسب استراحت در روزهای تابستان باشد و یا یک آشپزخانه ی امن در فضای باز باشد، تمامی مدل ها می توانند حیاط منزل شما را به یک حیاط دوست داشتنی و مدرن تبدیل کنندو آلاچیق های چوبی می توانند محل های شگفت انگیزی برای شام خانوادگی، چای تابستانی، پخت و پز یا خلوت عاشقانه باشند.

گزیده ای از نمونه کارهای سورن چوب در گالری پرگولا و ازبور و گالری کلبه و آلاچیق آورده شده است

یکی از مزایای آلاچیق چوبی این است که براحتی با طبیعت ادغام می شود. شما می توانید یک آلاچیق چوبی را در گوشه ای از حیاط در میان انبوهی از شاخ و برگ درختان  پنهان کنید تا حریم خصوصی بیشتری ایجاد کنید. در ادامه شما را با زیباترین و کاربردی ترین مدل های آلاچیق حیاط آشنا می سازیم:

پرگولا

آلاچیق حیاط

پرگولاها سازه های چوبی مدرنی هستند که علاوه بر زیبایی کاربرد فراوانی دارند. این سازه ها محدوده ی مشخصی از حیاط را تعریف می کنند و محل مناسبی برای قرار گرفتن کباب پز و مبلمان هستند. این سازه های چوبی برای حیاط بسیار مناسب بوده زیرا ساخت آن ها ساده تر از آلاچیق بوده و قیمت کمتری را نیز شامل می شود. همچنین الوارهای این سازه امکان رشد گیاهان را نیز فراهم می کند. چنانچه می خواهید از آفتاب لذت ببرید اما از ورود باران به درون پرگولا جلوگیری کنید میتوانید از شیشه  های مخصوص برای سقف آن استفاده کنید.

pavilion آلاچیق غرفه ای

آلاچیق حیاط

آلاچیق حیاط

این نوع آلاچیق محوطه ی بیشتری نسبت به آلاچیق های ساده در اختیار شما قرار می دهد و هیچ مانعی برای عبور مرور شما و مهمانان وجود ندارد. اگر شما نیز جز افرادی هستید که در مراسم های مختلف جشن برپا می کنید این نوع آلاچیق میتواند محل مناسبی برای پذیرایی از مهمانان باشد.

آلاچیق شیشه ای

آلاچیق شیشه ای

اگر به دنبال یک الاچیق چهار فصل هستید آلاچیق چوبی شیشه ای بهترین گزینه برای حیاط یا پشت بام شما خواهد بود. فرقی نمی کند هوا سرد، گرم و یا حتی آلوده باشد، با این آلاچیق ها جایگاه شما در حیاط محفوظ باقی خواهد ماند.

آلاچیق ساده

آلاچیق حیاط

آلاچیق حیاط همیشه شامل نرده نمی باشد. این مدل آلاچیق ها سلیقه ی بسیاری از افراد است زیرا ظاهر مدرنی داشته و می تواند برای حیاط ای کوچکتر مناسب باشد.

آلاچیق متصل

آلاچیق حیاط
نوع دیگری از پرگولا وجود دارد که به دیوار خانه متصل می شوند و به نوعی فضای مفید خانه را افزایش می دهند. در ادامه مدل های دیگری از آلاچیق حیاطی اورده شده است.

آلاچیق حیاط

آلاچیق حیاط

آلاچیق حیاط

آلاچیق حیاط

آلاچیق حیاط

آلاچیق حیاط

آلاچیق حیاط

آلاچیق حیاط

آلاچیق حیاط

آلاچیق حیاط

آلاچیق حیاط

آلاچیق حیاط

آلاچیق حیاط

آلاچیق حیاط

آلاچیق حیاط

آلاچیق حیاط

 

 


 


با ما همراه باشید

دفتر مرکزی:: مهرشهر کرج
تلفن: 02633212612
تلفکس : 02633200612
دفترمرکزی: 02188458048

نقشه گوگل