آموزش ساخت فلاورباکس چوبی+ تصویر

ساخت فلاورباکس چوبی یک راه ارزان، آسان و موثر برای پرورش گیاهان است. شما می توانید فلاورباکس چوبی مورد نظر را در هر سایز و ابعادی ساخته و برای پرورش انواع گیاهان و سبزیجات از آن استفاده نمایید. برای ساخت فلاورباکس چوبی مراحل زیر را دنبال کنید.

روش ساخت فلاور باکس چوبی

ساخت فلاورباکس چوبی
 اندازه ی فلاورباکس خود را تعیین کنید. این اندازه به تعداد گل و گیاهانی که قصد دارید در آن بکارید بستگی دارد. هر چه گیاه شما ریشه ی بزرگتری داشته باشد عمق آن نیز باید بیشترشود. برای این مقاله، ما یک جعبه کوچک را که حدود 4 فوت در2 فوت (121.9 در 60.9 سانتی متر) است،انتخاب کرده ایم.

ساخت فلاورباکس چوبی

ساخت فلاورباکس چوبی

چوبی که در فلاورباکس استفاده می کنید باید مقاومت بالایی در برابر رطوبت و شرایط آب و هوایی مختلف داشته باشد. چوب ها را به اندازه ی مناسب برش دهید. برای این کار می توانید از یک اره الکتریکی یا اره دستی استاندارد استفاده کنید. 
اگر شما هیچ گونه اره ای ندارید یا ترجیح می دهید خودتان این کار را انجام ندهید می توانید از کارگران نجار برای این کار بهره بگیرید.

ساخت فلاورباکس چوبی
پس از آن نوبت به ایجاد سوراخ برای کنارهم قراردادن تخته چوب ها می رسد. این سوراخ ها را می توانید توسط یک دریل ایجاد کرده تا پیچ به راحتی در آن قرار گیرد.

ساخت فلاورباکس چوبی
صفحات را با استفاده از پیچ گالوانیزه ببندید. پیچ های گالوانیزه برای گیاهان در فضای باز بهتر است، زیرا فلز گالوانیزه می تواند به عناصر متصل شود و زنگ نزند. شما همچنین می توانید از یک پیچ گوشتی استفاده کنید.

ساخت فلاورباکس چوبی
طول و عرض داخل را اندازه گیری کنید تا اندازه ی صفحه ی پایینی را تعیین کنید.صفحه را داخل جعبه قرار دهید و اتصالات را به آن اضافه کنید.

ساخت فلاورباکس چوبی
حفره های زهکشی را در پایین جعبه ایجاد کنید. چهار یا پنج سوراخ زهکشی در پایین جعبه کافی است. این سوراخ ها بسیار مهم هستند، زیرا بیشتر گیاهان در صورت قرارگیری در آب فراوان به آسیب خواهند دید. 

ساخت فلاورباکس چوبی
یک لایه توری از صفحه نایلونی یا صفحه وینیلی در داخل فلاور باکس قرار دهید. انجام این کار باعث می شود از چوب شما محافظت شود. لایه را دقیقا به اندازه ی تخته ی پایینی انتخاب کنید. و سپس آن را با پیچ محکم کنید.

ساخت فلاورباکس چوبی
در آخر چوب را سنباده بزنید تا هر گونه زبری را از تخته چوب ها بزدایید.

ساخت فلاورباکس چوبی
از یک پرایمر و رنگ برای ساخت فلاورباکس استفاده کنید. نقاشی  یا طرح هایی را انتخاب کنید که با دکور خانه یا حیاط شما مطابقت داشته باشد.

ساخت فلاورباکس چوبی
یک لایه نازک ماسه و سپس لایه ی ضخیمی از کمپوست گلدان یا خاک گلدان در فلاور باکس اضافه کنید. ماسه به زهکشی گلدان کمک خواهد کرد. نوع خاک و کمپوست بسته به گیاه شما می تواند مختلف باشد.گلها، گیاهان یا بذرهایی را که میخواهید کشت کنید، به فلاورباکس اضافه کنید. فراموش نکنید که  خاک را با آب مرطوب کنید!
از فلاور باکس چوبی خود لذت ببرید.

ساخت فلاورباکس چوبی
فلاورباکس سورن چوب:
شرکت سورن چوب با سالها تجربه توانسته است مبدل به مرجع تخصصی ساخت سازه های چوبی از جمله فلاورباکس در ایران گردد. ساخت انواع فلاور باکس، گلدان چوبی، نرده چوبی باغ، آلاچیق چوبی و پرگولا چوبی در زمینه ی فعالیت این مجموعه قرار دارد. این مجموعه عرضه کننده ی انواع فلاورباکی چوبی می باشد که و می تواند سلیقه ی تمام مشتریان عزیز را تامین نماید.

با ما همراه باشید

دفتر مرکزی:: مهرشهر کرج
تلفن: 02633212612
تلفکس : 02633200612
دفترمرکزی: 02188458048

نقشه گوگل