رنگ ها و تاثیر آن درجذب مشتری در رستوران و کافی شاپ

ترکیب بندی رنگ در دکوراسیون رستوران و ارتباط آن در جذب مشتری

 فقط مسئله ی زیبایی شناسی نیست که در طراحی دکوراسیون ، جذب مشتریان یا افزایش مشتری در رستوران تاثیر دارد. مطالعات نشان داده اند که رنگ های بکار رفته در دکوراسیون رستوران می تواند ناخودآگاه مشتریان را تحت تاثیر قرار دهند و آن ها را تحریک کند تا پول بیشتری در رستوران شما خرج کنند. با بکارگیری تناژ های گرم در ورودی یک رستوران، مشتریان احساس می کنند که درجه حرارت چند درجه بالاتر از حد معمول است. اما سایه های سردتر احساس آرامش بیشتری در مشتریان به وجود می آورد.

مطلب بیشتر و نکات سومند درباره ی طراحی دکوراسیون رستوران

ترکیب بندی رنگ در دکوراسیون رستوران

چه ترکیب رنگی برای رستوران مناسب تر است؟

بنابراین، برخی از رنگ های خاص برای بخش های مختلف رستوران پیشنهاد می شود. پس از خواندن این مطلب اطلاعات بیشتری در ارتباط با تاثیر رنگ ها در جذب مشتری، اشتهای مشتری و دیگر احساسات آن ها  خواهید داشت.

 رنگ های روشن: سفید، بژ و خاکستری روشن

 

رستوران با ترکیب رنگ سفید

ترکیب رنگ سفید برای رستوران

اگر یک رستوران کوچک دارید، نقاشی دیوارهای داخلی رستوران با هر کدام از رنگهای روشن به شما کمک می کند که رستوران خود را بزرگتر جلوه دهید. ترکیب رنگ هایی مانند سفید و بژ موجب احساس آرامش در میان مشتریان می شود.
در عین حال، هرگز نباید از این رنگ ها بیش از حد استفاده کنید. زیرا ممکن است در کم اشتهایی مشتریان شما تاثیر بگذارد. در حالی که رنگ بژ آرامش بخش و سلطنتی است شما باید آن را با استفاده از کمی سبز، سفید یا حتی قرمز متعادل کنید. برای اضافه کردن رنگ سبز میتوانید از گیاهان سبز بهره بگیرید. بکارگیری کمی رنگ قرمز در صندلی ها نیز گرما و جنبش را به محیط اضافه خواهد کرد. نکته این است که ترکیب رنگ شما نباید به یک احساس خاص متمرکز شود، بلکه طیف وسیعی از آنها را برای حداکثر سود بکارگرفته شود

رنگ های آرامش دهنده در رستوران: سبز و قهوه ای

ترکیب رنگ سبز و قرمز رستوران

ترکیب رنگ سبز و قهوه ای رستوران

سبز و قهوه ای رنگی است که در طبیعت و جنگل ها به چشم می خورد است و فضای آرام در رستوران را ایجاد می کند. از این رو امروزه به دکوراسیون چوبی رستوران روی اورده اند و با گیاهان طبیعی یک دکوراسیون آرامش بخش ترتیب داده اند. مهمترین جنبه ی بهره گیری از طبیعت این است که مشتریان ترغیب می شوند غذای سالم و متعادل را میل کنند. استفاده از این ترکیب رنگ با نور کم  محیط را غم انگیز و افسرده می سازد. برای اینکه ظاهر رستوران شما با استفاده ی زیاد از چوب ظاهری روستیک( روستایی مانند) به خود نگیرد می تواند از مبلمان و لوازم مدرن در طراحی استفاده کنید.

رنگی که سبب کاهش اشتها در مشتریان رستوران می شود: آبی و بنفش

ترکیب رنگ نارنجی و بنفش رستوران

ترکیب رنگ نارنجی و بنفش رستوران

بنفش افراد را به یاد داروهای و محلول های سمی می اندازد و در نتیجه سبب کاهش اشتها مشتریان می شود.  واقعیت این است که مواد غذایی وجود ندارد که به رنگ بنفش یا آبی باشد که دلیلی دیگری برای این امر است. آبی به طور کلی با آرامش ارتباط دارد. بنابراین اگر شما یک کافی شاپ دارید که می خواهید افراد در آنجا آرامش داشته و از نوشیدنی های خود لذت ببرند، آبی و بنفش می تواند رنگ های داخلی کافی شاپ شما باشد.
رنگ بنفش برای کافی شاپ ها یک رنگ محبوب است. اگر شما هم به این رنگ علاقه مندید بهتر است از رنگ قرمز به عنوان کنتراست استفاده کنید.  همچنین قرمز چشم مشتری کافه را قبل از بنفش جلب می کند، بنابراین می تواند احساسات مشتری را کمتر تخت تاثیر قرار دهد.

ازدجام جمعیت در مقابل رستوران- قرمز و زرد روشن

ترکیب رنگ قرمز برای فست فود و رستوران

ترکیب رنگ قرمز برای فست فود و رستوران

زرد و قرمز رایج ترین رنگ هایی هستند که در لوگوها از آن استفاده می شود. زیرا بیشتر از هر رنگ دیگری به چشم می آیند. هر دوی این رنگها ضربان قلب و فشار خون مشتری را افزایش می دهد و موجب ایجاد هیجان در آن ها می شود. با انتخاب این رنگ مشتریان علاقه ی زیادی به ماندن در رستوران شما نخواهند داشت و خیلی زود آنجا را ترک می کنند . فست فود های معروفی همچون KFC و مک دونالد از این رنگ در دکوراسیون خود استفاده کرده اند . البته مشتریان آن ها در کمترین زمان غذای خود را دریافت و محیط را ترک می کنند.


مشتریان دوست ندارند رستوران شما را ترک کنند: تناژهای گرم تر از قرمز، نارنجی و قهوه ای

ترکیب رنگ قهوه ای و قرمز رستوران

استفاده از رنگ خاکستری تیره در کنار رنگ های گرم به مشتریان آرامش می دهد و باعث می شود دوست نداشته باشند آنجا را ترک کنند. همچنین در افزایش اشتهای آن ها نیز تاثیر مثبتی دارد. 
در حالی که ترکیب رنگ مناسب برای رستوران را انتخاب می کنید، مهمترین فاکتوری که باید در نظر بگیرید این است که رستوران یا کافی شاپ شما چه نوعی بوده و چه غذایی را در منوهای خود قرار داده اید. اگر در حال باز کردن یک رستوران جدید یا در تلاش برای بازسازی آن هستید، رنگ آمیزی دیوارها به خودی خود، ایده خوبی است، اما اگر قبلا آن را رنگ کرده اید، و می خواهید طرح کلی رستوران خود را تغییر دهید، رنگ های مناسب لوازم جانبی، میز ها، دکوراسیون دیوارها  و نورپردازی نیز می تواند یک تقویت کننده کسب و کار باشد.