راهنمای خرید آلاچیق چوبی

نحوه ی خرید آلاچیق چوبی

خرید آلاچیق چوبی نیاز به سرمایه ی اولیه  دارد. از این رو لازم است که مطمئن شوید که آلاچیق چوبی همانگونه که می خواهید طراحی و ساخته شود. اگر شما به دنبال ساخت آلاچیق چوبی در فضای باز هستید احتمالا سؤالات زیادی دارید. یا شاید مطمئن نیستید که چه سوالی باید از طراح آلاچیق چوبی بپرسید و از او چه چیزی درخواست کنید.

در این بخش به بررسی سوالاتی که قبل از خرید آلاچیق چوبی باید از خود بپرسید می پردازیم.

خرید آلاچیق چوبی


۱. چرا می خواهید یک آلاچیق چوبی خریداری کنید؟

ترسیم کاربرد باید اولین گام در فرایند طراحی و خرید آلاچیق چوبی باشد، زیرا این امر اندازه آن، دکوراتیو و بهترین چوب را برای کار تعیین می کند. بدیهی است که تعیین هدف از خرید آلاچیق چوبی فاز طراحی را خیلی راحت تر می کند.
بعضی از رایج ترین کاربرد آلاچیق چوبی موارد زیر می باشد:

  • اطراف استخر
  • باغ ها
  • مراسم ازدواج
  • بخش ورودی 
  • فضای باز محوطه های تجاری
  • پخت و پز و ناهار خوری در فضای باز
  • رستوران ها
  • پارک ها

و...
و اینها تنها برخی از رایج ترین کاربردها برای خرید آلاچیق چوبی هستند. هدف شما می تواند موردی باشد که ما آن را ذکر نکرده باشیم. هر چه هدف شما مشخصتر باشد طراحی به سلیقه ی شما نزدیکتر می شود.

خرید آلاچیق چوبی


۲. آلاچیق چوبی را می خواهید در کجا قرار دهید؟

هنگامی که شما در حال طراحی دکوراسیون هستید بهتر است تصمیم بگیرید بهترین مکان برای نصب آلاچیق چوبی کجا است؟ خوشبختانه آلاچیق چوبی را می توان در هر سطح صاف نصب کرد. اما شما هنوز هم باید مواد پایه برای ساخت  را در نظر بگیرید.
هدف به شما خواهد گفت که آلاچیق چوبی، در وسط یک فضای بزرگ برای ایجاد نقطه کانونی نصب می شود یا در گوشه حیاط و لابه لای درخت ها پنهان می گردد.


۳. آلاچیق را از چه جنسی بسازیم؟

هنگامی که به ساخت آلاچیق چوبی می پردازید گزینه های زیادی برای انتخاب جنس چوب پیش روی شما خواهد بود که هر کدام ویژگی های خاص  خود را دارد و شما باید در نظر بگیرید که برای پروژه شما کدام یک بهتر است.البته با توجه به شرایط آب و هوایی و کاربرد آلاچیق.

برای مشاوره در این زمینه می توانید با متخصصان و مشاوران سورن چوب تماس بگیرید.
آلاچیق چوبی:
آلاچیق چوبی با هر ساختاری هماهنگ می شود و یک نگاه سنتی را ارائه می دهد که بسیاری از مردم تمایل دارند که در ساخت و ساز فضای باز از آن استفاده کنند.

هر چوب در ظاهر، اثر زیست محیطی، ارزش و طول عمر متفاوت دارد. هنگامی که چوب را برای ساختن آلاچیق چوبی در در نظر می گیرید، باید به همه چیز از رنگ  دانه و بافت تا دوام و طول عمر توجه کنید.
با توجه به نفوذ عوامل طبیعی، چوب نیاز به تعمیر و نگهداری بیشتر برای حفظ جذابیت خود در تمام طول سال دارد. اگر از آن  بخوبی مراقبت نشود می تواند تاب برداشته و پوسیده شود. 


۴. کدام شکل را می خواهید؟

مطمئنا، موقعیت مکانی در تعیین شکل آلاچیق چوبی تاثیرگذار است. به طور کلی هر چه آلاچیق چوبی بزرگتری بخواهید تعداد اضلاع آن بیشتر می شود.
شایع ترین شکل هایی که برای آلاچیق چوبی استفاده می شود عبارتند از هشت ضلعی، مربع، بیضی، مستطیل ودایره. 

راهنمای خرید آلاچیق چوبی


۵. چقدر بزرگ یا کوچک باشد؟

در هنگام خرید آلاچیق چوبی فکر کنید که می خواهید خانه ای بی نظیر بسازید. آیا آن را برای دورهمی های بزرگ می خواهید؟ یا به دنبال ساخت یک محیط صمیمی و چند نفره هستید؟ شما باید اندازه ی دقیقی برای نیازهای شما خود مشخص کنید. 


۶. جزئیاتی مانند نرده، سقف و کفپوش چگونه باشد؟

در اینجا شما می توانید با خلاقیت خود آلاچیق چوبی را طراحی کنید. بسته به نیاز شما ممکن است گزینه های زیادی پیش روی شما باشد. چوب به شما طیف وسیعی از طرح را ارائه می کند.
پس از اینکه طرح را انتخاب کردید می توانید به سبک و مدل نرده بپردازید. آنها در دو چوب یا وینیل به کار می روند. مدل های چند نرده آلاچیق چوبی در شکل آورده شده است.

خرید آلاچیق چوبی


انواع سقف آلاچیق

پنج سبک سقف  آلاچیق چوبی که معمولا در دسترس هستند شامل موراد زیر می باشد.

خرید آلاچیق چوبی


آلاچیق چوبی سورن چوب:
سورن چوب یکی از باتجربه ترین و حرفه ای ترین پرسنل را زمینه ی ساخت آلاچیق چوبی دارا می باشد. 

آلاچیق / پرگولا / روف گاردن / کلبه چوبی