ساخت آلاچیق چوبی در کرج- انواع مدل های زیبا

طراحی، اجرا و ساخت آلاچیق چوبی در کرج

آلاچیق چوبی از جمله سازه هایی است که در انواع محیط ها و فضاهای سبز می توان از آن استفاده کرد. ساخت آلاچیق در باغ، آلاچیق باغچه، آلاچیق حیاط، آلاچیق روف گاردن، آلاچیق بام سبز، آلاچیق پارک، آلاچیق کنار استخر، آلاچیق جنگلی، آلاچیق کنار دریا و... در تمام جهان بسیار رواج دارد. یکی از زیباترین آلاچیق ها، آلاچیق از جنس چوب است. اما این سازه با متریال و مصالح دیگری نیز ساخته می شود. شرکت سورن چوب با جمع آوری تیمی زبده  و متخصص اقدام به ساخت سازه های چوبی از جمله آلاچیق چوبی در کرج نموده است. 

آلاچیق چوبی در کرج

جهت انتخاب مناسبترین آلاچیق چوبی برای شما، متخصصن سورن چوب پس از شناخت و آشنایی کامل با نیاز شما اقدام به اندازه گیری زمین و طراحی پلان آلاچیق چوبی می نمایند. و پس از تایید شما اقدام به ساخت آلاچیق چوبی در محل یا کارگاه می کنند. یکی ازمراحل مهم زیرسازی و استحکام محل نصب آلاچیق است. گروه اعزامی به محل با کمترین خرابی و کمترین زمان عملیات زیرسازی را جهت ایمنی و تامین امنیت شما انجام می دهند. این مرحله یکی از مهمترین مراحل ساخت آلاچیق است که محاسبات آن توسط مهندسین سازه پس از انتخاب نوع آلاچیق از سوی شما انجام می گیرد. 

مطلب بیشترالاچیق سنتی- با ویژگی های آن آشنا شوید.

 

خرید آلاچیق چوبی

خرید آلاچیق چوبی در کرج

امروزه انواع مختلفی از آلاچیق چوبی و پرگولا طراحی و اجرا می گردد. سبک انتخابی معمولا بسته به نوع مکان و سبک کلی فضای سبز و همچنین سلیقه ی مشتریان بستگی دارد. از پرطرفدارترین سبک های طراحی آلاچیق در ایران می توان به آلاچیق سنتی، آلاچیق مدرن، آلاچیق چینی، آلاچیق ژاپنی، آلاچیق بدون نرده مناسب برای کنار استخر اشاره کرد.

آلاچیق چوبی

یکی از مهمترین بخش ها که در نما و طرح کلی آلاچیق تاثیرگذار است سقف آلاچیق چوبی است. از متریال های مختلفی جهت ساخت سقف آلاچیق استفاده می کنند که از مهمترین آن ها می توان به چوب، سفال، گنبدهای بتنی و آجری، نی و الیاف طبیعی، سیمان اشاره کرد. 
از آنجا که چوب جز متریال انعطاف پذیر می باشد می توان از آن در ساخت انواع سازه های خلاقانه هندسی و غیر منتظم و منحنی یا انواع مدرن و مینیمال استفاده کرد.  

آلاچیق چوبی

پرگولا چوبی کرج

ساخت پرگولا در کرج

نوع دیگری از سازه های چوبی که میتوانند جایگزین مناسبی برای آلاچیق چوبی باشد و جز آلاچیق ارزان در کرج نیز به شمار می رود، پرگولا است. پرگولا نوعی از آلاچیق چوبی است که سقف آن کاملا پوشیده نیست و سقف نقش سایه بان یا اصطلاحا شیدر دارد. 
اما سقف این آلاچیق ها می تواند با استفاده از گیاهان رونده می تواند از ورود آفتاب به داخل آن جلوگیری کند. شما می توانید گیاه یا میوه ی مورد علاقه ی  خود را همچون گیاه تاک که رونده است در پای نرده ها بکارید و با صبر و حوصله پرگولای رویایی خود را داشته باشید.  

ساخت آلاچیق زمستانی در کرج

یکی از پرکاربردترین آلاچیق ها، آلاچیق های زمستانی در کرج است. استفاده از آلاچیق ها این امکان را به شما می دهد تا در سرمای زمستان نیز بتوانید از طبیعت بیشترین لذت را ببرید. این آلاچیق ها مقاومت بالایی در برابر باران داشته و همچنین پوشیده از شیشه می باشد تا هیچ سرمایی به داخل نفوذ نکند. همچنین سقف آن به گونه ای ساخته شده است تا امکان قرار گیری کباب پز یا بخاری داخل آلاچیق محیا باشد.


آلاچیق چوبی