ساخت آلاچیق کباب پز-آموزش تصویری

ساخت آلاچیق کباب پز ساده- آموزش مرحله به مرحله


اگر می خواهید یک آلاچیق کباب پز و گریل اختصاصی خود را بسازید این آموزش مرحله به مرحله را دنبال کنید. برای ساخت آلاچیق کباب پز ساده نیاز به وسیله های معمولی و ارزان قیمت خواهید داشت. در صورتی که مهارت های لازم را جهت ساخت آلاچیق کباب پز ساده به تنهایی نداشتید، می توانید با شماره های درج شده در سایت سورن چوب تماس بگیرید تا شما را در مراحل ساخت یاری کنند.

ما توصیه می کنیم که درساخت آلاچیق کباب پز  از بهترین موادی که می توانید تهیه کنید استفاده نمایید. چوب های مقاوم در برابر شرایط جوی بهترین گزینه هستند. قبل از شروع از اندازه های و ابعاد چوب ها اطمینان حاصل کنید و مهندسی شده عمل نمایید. قبل از پیچ کردن چوب ها به یکدیگر سوراخ کاری های لازم را انجام دهید تا از دو تکه شدن چوب جلوگیری نمایید.

 

ساخت الاچیق کباب پز

اولین گام مشخص کردن محل قرار گیری پایه های اصلی آلاچیق در جای صحیح است. برای گرفتن نتیجه ی بهتر میتوانید از چند طناب برای رعایت فاصله ها استفاده کنید. شما براحتی طبق نقشه ی بالا می توانید محل قرار گیری پایه های آلاچیق کبابپز خود را مشخص کنید. توجه داشته باشید که این مدل آلاچیق کباب پز به شکل ذوزنقه ساخته می شود. پس از مشخص شدن محل قرار گیری پایه ها، به نحوه ی ساخت پایه آلاچیق کباب پز می پردازیم.

ساخت آلاچیق کباب پز
 

از الوارهای به نسبت 4*4 برای پایه ها استفاده کنید. همانگونه که در تصویر می بینید شما باید بیست و چهار اینچ از پایه را در بتن قرار دهید.با استفاده از الگوی نشان داده شده در نمودار شما باید لبه ی بالایی پایه را در 75 درجه برش دهید. 

ساخت آلاچیق کباب پز


 پس از مشخص کردن موقیت پایه ها، باید حفاری های لازم را جهت قرار گیری پایه انجام دهید. پس از قرارگیری پایه ها در بتن، قبل از خشک شدنشان ، مطمئن شوید که کاملا عمودی هستند. قبل از ریختن بتن ها ، پایه ها را بر سرجای خود بصورت عمودی محکم کنید.

ساخت آلاچیق کباب پز

لبه ی تیرها2 × 4  را برای ساخت قسمت B آلاچیق به زاویه 15 درجه برش دهید. لبه های برش را با کاغذ سمباده  صاف کنید.

ساخت آلاچیق کباب پز

همانطور که در شکل نشان داده شده است ، تیرهای چوبی را به بالای پایه ها متصل کنید. 

ساخت آلاچیق کباب پز

در مرحله ی بعد چوب 69 اینچی میانی را متصل کنید.

ساخت آلاچیق کباب پز

 مطابق شکل تخته ی چند لایه را روی الاچیق کباب پز قرار دهید. مطمئن شوید هیچ شکافی در بین تخته ها ایجاد نشده باشد. 

ساخت آلاچیق کباب پز

حال نوبت به تخته های  1 × 6   جلویی و عقبی آلاچیق می رسد. دو انتهای لبه را مانند شکل در زاویه ی 15 درجه برش دهید. 

ساخت آلاچیق کباب پز

لبه ی دو الوار را دقیقا روی لبه ی تخته ی چند لای سقف قرار دهید سپس با پیچ محکم کنید.

ساخت آلاچیق کباب پز

با استفاده از ورقه های مخصوص سقف آلاچیق را ضد آب کنید.

ساخت آلاچیق کباب پز

اگر می خواهید آلاچیق زیباتری داشته باشید می توانید از نرده های چوبی در سه طرف آلاچیق استفاده کنید. برای این کار چهار عدد چوب 41 اینچ را در طرفین و دو عدد چوب 65 اینچ را به فاصله ی 29 اینچ به پایه های متصل کنید.

ساخت آلاچیق کباب پز

نرده های پشتی الاچیق را به آن متصل کنید. اطمینال حاصل کنید که آن ها را در فاصله های کاملا یکسان در کنار یکدیگر قرار داده اید.
 

ساخت آلاچیق کباب پز

برای نرده های سمت  راست و چپ نیز از همین قانون پیروی کنید.

ساخت آلاچیق کباب پز
 

برای افزایش زیبایی پروژه الورهای با نسبت  2 × 4  را در بالای نرده ها متصل کنید. 

ساخت آلاچیق کباب پز

شما پس از منتاژ باید آن را با مواد مخصوص بتونه کاری کنید تا ظاهر بی عیب و نقصی به آن ببخشید.در اخر سطح را با ورق سمباده کنید. این آلاچیق جر آلاچیق کباب پز و مخصوص گریل مدرن می باشد که میتوانید آن را در هر باغ یا حیاط خلوتی بسازید.

ساخت آلاچیق کباب پز