طراحی آلاچیق انگور- مناسب برای رشد انواع گل و گیاه

ساخت آلاچیق انگور

با گرم شدن هوا و آمدن بوی گرم تابستان تقریبا بیشتر افراد به سراغ نگهداری از میوه هایی می روند که بوی یک تابستان شیرین را به مشامشان برساند. یکی از میوه های پرطرفدار که بسیار نیز در تابستان و پاییز پر مصرف است انگور است. از آنجا که رشد و پرورش انگور کار چندان سختی نیست می توان این میوه را در حیاط، باغچه و باغ پرورش دارد. 

گیاه انگور به صورت رونده رشد می کند یعنی بدون وجود یک پایه که بستر مناسب را برای رشد آن فراهم کند، پرورش و نگهداری از این گیاه امکان پذیر نمی باشد. در این بخش از سورن چوب قصد داریم به معرفی انواع آلاچیق انگور، پرگولا انگور، استند انگور و پایه های مناسب برای رشد انگور بپردازیم.

 

آلاچیق انگور

آلاچیق انگور

طراحی استند چوبی انگور

در این مطلب از وب سایت سورن چوب قصد داریم به سراغ معرفی بهترین استند های چوبی و پرگولا ,نمونه کار آلاچیق چوبی  برویم تا کم کم مقدمات وارد شدن به یک تابستان گرم و البته دوست داشتنی را محیا کنیم.

نگهداری از درختان انگور با طاق انگور

فضای سبز به هر شکلی که باشد نیاز به رسیدگی و مراقبت دارد. یکی از مهمترین کارهایی که باید در زمان نگهداری درخت انگور  انجام داد آبیاری اصولی، غنی‌سازی خاک، کوددهی مناسب و هرس و هدایت شاخه های انگور در جهت های از قبل تعیین شده است. نگهداری اصولی از گیاهان انگور نیازمند اختصاص زمان و انرژی زیادی است. اما در نهایت این انگورهای زیبا می تواند به عنوان سایبانی زیبا و رویایی موجب نشاط و افزایش روحیه بشود.

آلاچیق انگور

آلاچیق انگور

رشد انگور در یک حیاط کوچک

فرقی نمی کند، شما یک باغ بزرگ داشته باشید یا یک حیاط کوچک. شما میتوانید با بکارگیری استند ها و  پرگولا های خلاقانه  از این میوه زیبا و در عین حال خوشمزه بهره ببرید. البته  با کمی حوصله و البته فراهم کردن شرایط! یکی از اولین مسائلی که بعد از شنیدن کاشت و نگهداری انگور به ذهن افراد می رسد آن است که در فضای محدود باغ و حیاط نمی توان از این میوه مراقبت کرد. راه حل رشد انگور در فضاهای کوچک استفاده از استندهای عمودی است.

شما با مراقبت از گیاه، هدایت و بستن آن میتوانید آن را به زیباترین شکل ممکن رشد دهید. شرایط رشد انگور در آپارتمان و بالکن نیز با استفاده از این استندها فراهم خواهد شد.

آلاچیق مناسب رشد انگور

از اولین نکات برای پرورش انگور  باید به فراهم آوردن شرایط ابتدایی برای پرورش این میوه اشاره نمود. شما باید فضایی را در حیاط منزل یا باغچه انتخاب کنید که نور مناسبی به آن بتابد. شما می توانید بسته به میزان گیاه مورد نظر از آلاچیق و پرگولا با سایز های مختلف استفاده کنید. به عنوان مثال شما می توانید ورودی باغ را برای نصب پرگولا بزرگ انتخاب کنید. این روش می تواند پس از رشد کامل گیاه یک ورودی زیبا و هیجان انگیز را خلق کند.

آلاچیق انگور

آموزش ساخت داربست برای انگور:

به طور خلاصه آنچه که گفته شد تابع سلیقه و دقتی است که مالک به کار میگیرد. به طور کلی داربست انگور و باید بگونه ای باشد که چوب ها یامنظره ای که زیبایی انگور و برگ های آن را از بین نبرد، بلکه برعکس بر زیبایی آن بیافزاید. همانگونه که مشاهده می کنید مدل های مختلفی از داربست چوبی انگور موجود می باشد که ساخت برخی از آن ها نیاز به صرف هزینه ی زیادی دارد. اما نمونه های ساده تر نیز موجود می باشد که در کمترین زمان و با حداقل هزینه قابل ساخت در هر فضایی می باشند. برای مشاهده ی آموزش ساخت کلیک کنید: ( ابعاد 4.5متر*2 متر) : آموزش ساخت ورودی باغ- مناسب برای رشد انگور 

آلاچیق انگور

روش های رشد سریع انگور

برخی مالکان پس از مدتی از توقف رشد درخت انگور گله مندند. البته که کمبود کود و املاح می تواند یکی از دلایل آن باشد. اما نبود یک بستر مناسب برای رشد نیز قابل بررسی می باشد. پرگولاها و آلاچیق مخصوص رشد درخت انگور به دلیل وجود الوارهای چوبی روی سقف و پایه ها به خوبی می توانند بستر مناسبی را برای رشد گیاه فراهم کنند. 

 

آلاچیق انگور

سایبان مناسب برای پرگولاها

اگر قصد ساخت یک الاچیق برای باغ خود دارید اما نمی خواهید زیاد برای آن هزینه کنید پیشنهاد ما به شما ساخت پرگولا است. به دلیل سادگی سازه، قیمت تمام شده ی پرگولا از قیمت آلاچیق کمتر می باشد. اما برخی افراد به دلیل آنکه پرگولا نمی تواند یک سایبان مناسب برای جلوگیری از تابش آفتاب  باشد، از درخت انگور برای کامل کردن جاهای خالی روی سقف استفاده می کنند. این سازه می تواند زیبایی باغ شما را چندین برابر کند.

آلاچیق انگور

 

آلاچیق انگور

داربست انگور خانگی به شکل عمودی

اگر فضای کافی جهت کاشت انگور با داربست پرگولا را ندارید می توانید از داربست های عمودی استفاده کنید. این داربست ها که در کناره های دیوار قرار می گیرد کمترین فضا را اشغال کرده و در نهایت می تواند حریم خصوصی را نیز افزای دهد. کاشت انگور در بالکن و تراس خانه نیز با این روش امکان پذیر خواهد بود. شما با هدایت انگور در لابه لای چوب ها می تواندی فضای زیبا و طراحی کنید به صورتی که دیگر دیوارهای سیمانی یا آجری خبری نباشد.

 

آلاچیق انگور

آلاچیق ارزان چوبی

برخی از افراد قصد ساخت و طراحی آلاچیق چوبی ندارند اما می خواهند با ساخت سازه ای چوبی بستر مناسبی را برای رشد انگور فراهم کنند. اگر شما نیز جز این دسته افراد هستید می توانید با مشاهده ی مدل های مختلف با ایده های جدید ساخت آلاچیق چوبی ارزان آشنا شده و با ساخت استند رشد انگور یک آلاچیق زیبا و رویایی با سقف انگور محیاط کنید.

 

آلاچیق انگور

آلاچیق انگور

آلاچیق انگور

آلاچیق انگور

آلاچیق انگور

آلاچیق انگور

آلاچیق انگور

آلاچیق انگور

آلاچیق انگور

آلاچیق انگور

آلاچیق انگور

آلاچیق انگور

آلاچیق انگور

آلاچیق چوبی

آلاچیق چوبی

آلاچیق چوبی

آلاچیق چوبی

آلاچیق چوبی

آلاچیق / پرگولا / روف گاردن / کلبه چوبی