آلاچیق شیشه ای پشت بام در اندازه های بزرگ و کوچک

طرح آلاچیق پشت بام

آلاچیق ها همواره در مکان های مختلف طراحی و ساخته می شود و افراد معمولا آن را به عنوان سازه ای در فضای سبز می شناسند. اما امروزه استفاده از این سازه در پشت بام ها نیز طرفداران زیادی پیدا کرده است. در این بخش از سورن چوب آلاچیقی را به شما معرفی میکنیم که دارای ویژگی های منحصر به فردی بوده که میتوان از آن در پشت بام به استفاده کرد و نهایت استفاده را برد.  در ادامه مدل هایی از آلاچیق شیشه ای  پشت بام در ابعاد مختلف آورده شده است.  

استفاده از هر آلاچیقی در فضای باز نمی تواند چندان مفید و کاربردی باشد. خصوصا در شهرهای شلوغی همچون تهران که سرو صدا و آلودگی در فصول مختلف سال وجود دارد. آلاچیق شیشه ای مزایای زیادی دارد که مهترین آن چهار فصل بودن آن است.

 

آلاچیق شیشه ای پشت بام

آلاچیق شیشه ای پشت بام

آلاچیق چهارفصل

آلاچیق شیشه ای مزایای زیادی دارد که مهترین آن چهار فصل بودن آن است. آلاچیق های چهار فصل بهترین مکان برای پذیرایی از دوستان در پشت بام هستند. متاسفانه امروزه به دلیل کاهش فضای سبز کافی افراد به ساخت یک سازه ایده آل در پشت بام خود روی آورده اند که بتوانند اوقات فراغت خود را در آن مکان ها سپری کنند.

زمانی که شما به جای استفاده از آلاچیق معمولی از آلاچیق شیشه ای استفاده می کنید میتوانید در هر ساعت از شبانه روز به آن جا بروید بدون آنکه تغییرات آب و هوایی یا شلوغی و سروصدای خیابان ها مزاحمتی برای شما ایجا کند.

 

آلاچیق شیشه ای پشت بام

ایجاد فضای سبز در روف گاردن

شما در پشت بام خود این امکان را دارید که فضای سبز و باغچه داشته باشید و حتی در پشت بام به پرورش صیفی جات و گل و گیاه بپردازید و یک روف گاردن زیبا به وجود آورید. روف گاردن به پشت بامی گفته می شود که پس از انجام مراحل اولیه میتواند دارای باغچه، گل و گیاه و سازه ی چوبی همچون آلاچیق باشد. امروزه مهندسان زیادی پس از کسب دانش لازم میتوانند این امکان را برای شما فراهم کنند تا در نزدیکترین مکان یک فضای سبز اختصاصی داشته باشید تا بتوانید در آن تا پاسی از شب خلوت کنید یا با دوستان خود بهترین لحظات را داشته باشید.

آلاچیق شیشه ای پشت بام

آلاچیق شیشه ای مدرن در روف گاردن 

استفاده از آلاچیق های شیشه ای در پشت بام می تواند ایده ای زیبا و کاربردی برای دکوراسیون روف گاردن باشد. از دیگر لوازمی که می توانید در کنار آلاچیق شیشه ای در روف گاردن خود داشته باشید میتوان به میز و صندلی، مبلمان، چمن مصنوعی، نردهای چوبی، پله های چوبی، فلاور باکس، گلدلن ها و باغچه های مخصوص، استند چوبی، چراغ ها ی تزئینی و... اشاره کرد.

آلاچیق شیشه ای گرد

آلاچیق شیشه ای گرد:

آلاچیق های شیشه ای گرد یکی از محبوب ترین آلاچیق های چوبی شیشه ای هستند. اکثر آلاچیق های شیشه ای بدون نرده می باشند. در برخی از آلاچیق های پیشرفته و مدرن نیز قابلیت حذف و نصب شیشه ها فراهم شده است.

 

آلاچیق شیشه ای پشت بام

استفاده از آلاچیق های شیشه ای در تابستان و زمستان

در ساخت آلاچیق های شیشه ای علاوه بر شیشه از چوب نیز استفاده می کنند. افراد ترجیح می دهند که سقف آلاچیق نیز چوبی باشد تا از ورود نور زیاد هنگام تابش آفتاب جلوگیری شود. از این رو بهره گیری از آلاچیق ها در تابستان نیز امکان پذیر می باشد. برخی از مدل های آلاچیق های زمستانی را می توانید در در صفحه ی  الاچیق های رویایی برای روزهای سرد زمستانی مشاهده کنید.

آۀاچیق شیشه ای پشت بام

مقاومت آلاچیق های شیشه ای 

آلاچیق شیشه به دلیل استفاده شدن از شیشه سکوریت در ضخامت های مختلف در مقابل فشار هوا و ضربه های ناگهانی استحکام زیادی داشته  و همچنین زیادی دارد.  شیشه های سکوریت استفاده شده درآلاچیق شیشه ای پشت بام را می توان در طرح ها و رنگ های مختلف نصب نمود تا طرح آلاچیق پشت بام را جذاب تر نماید. برای ساخت آلاچیق شیشه ای دلخواه می توانید از مهندسان و طراحان سورن چوب مشاوره بگیرید.

 

آلاچیق شیشه ای پشت بام

ساخت آلاچیق با شیشه سیکوریت:

شیشه سکوریت هفت برابر از شیشه های معمولی مقاوم تر می باشند او همچنیندر مواقع شکستگی به تکه های کوچک بی ضرر و ایمن تبدیل می شود . از این رو توصیه می شود در ساخت آلاچیق های شیشه ای پشت بام از این مدل شیشه استفاده کنید. در ساختمان سازی نیز شیشه سکوریت برای سازه‌های بدون قاب مانند در ورودی و یا هر مکانی که احتمال صدمه زدن به انسان وجود داشته باشد استفاده می گردد.

آلاچیق شیشه ای پشت بام

ادغام کردن صفحه های شیشه ای در کنار ساختاری مانند آلاچیق شیشه ای میتواند علاوه بر ایجاد مانع حفاظتی در اطراف آلاچیق بدون اختلال در دید، نمایی بسیار زیبا از مناظر اطراف را مهیا کند. آلاچیق های شیشه ای را میتوان به چندین روش مختلف و بسته به سلیقه ی مشتری یا اقتضای شرایط خاص پیاده سازی کرد، گزینه هایی مثل بست های چوبی،  همراه با یا بدون قاب فلزی، انواع ارتفاع مختلف و در طرح ها و رنگ های گوناگون. از دیگر موارد پر کاربرد برای ساخت این مدل آلاچیق های می توان به استفاد از آن ها در کنار آب نماها، استخر، یا باغ ها اشاره کرد.

آلاچیق شیشه ای پشت بام

آیا می توان از هر آلاچیقی در پشت بام استفاده کرد؟

طراحی یک استراتژی برای ساخت و طراحی روف گاردن از اصول مهم آن است. قبل از اقدام به هر کاری ابتدا حداکثر ظرفیت باربری ساختمانی و  پشت بام  باید بررسی شود. این جایی است که مشاوره با مهندس سازه ضروری است. برنامه ریزی نامناسب می تواند در طولانی مدت برای شما خسارت به بار بیاورد، پس مطمئن شوید که حداکثر ظرفیت وزن  را قبل از طراحی و ساخت روف گاردن بررسی کرده اید. اگر پشت با شما ظرفیت کای برای نگهداری از آلاچیق های سنگین را ندارد می توانید آلاچیق های سبکتر ساخته شده از سقف فایبر گلاس را جایگزین آلاچیق های سنگین کنید. طراحی های ساده و مدرن نیز وزن کمتری دارند.

آلاچیق روف گاردن

آلاچیق روف گاردن

آلاچیق روف گاردن

آلاچیق روف گاردن

آلاچیق روف گاردن

آلاچیق روف گاردن

 

 

آلاچیق / پرگولا / روف گاردن / کلبه چوبی