آلاچیق های چوبی با اشکال هندسی

مساحت، ابعاد و شیوه معماری آلاچیق های چوبی تاثیر زیادی زیبایی فضای سبز خواهد داشت. توجه به برخی ترفندها و بازی‌ با قطعات چوب آلاچیق با رویکرد هندسی نیز می‌تواند به باغ، ویلا یا حیاط منزل شما جذابیت‌های بصری و جلوه‌های ویژه‌ای بدهد؛ پیدا و پنهان‌هایی که انرژی و خلاقیت را به تفریحات شما بیاورد. در ادامه مدل هایی از آلاچیق های خلاقانه با طراحی های متفاوت آورده شده است. برخی از این آلاچیق های چوبی شاید در نگاه اول کمی عجیب و غریب به نظر برسند اما با کمی تامل در نحوه ی طراحی آن ها متوجه هدف طراح از سازه و کاربرد آن خواهید شد. 

چینش‌های هندسی و بهره گرفته از اشکال هندسی درآلاچیق چوبی ترفندهای جذاب و اعجاب‌انگیزی است که با یاری آنها می‌توانید بهترین آرامش را در تعطیلات خود تجربه کنید.

 

الاچیق چوبی گرد و نیم دایره

سازه ی چوبی گرد و نیم دایره

اشکال هندسی همان مثلث، مربع، مستطیل‌ و دایره‌های دوره مدرسه یا سایر اصول این علم از جمله نقطه کانونی یا مرکزی تنها دانسته‌های یک علم از گونه ریاضیات نیستند، بلکه دانشی هستند که در چشم برهم‌زدنی بازی و مانور روی آنها آلاچیق چوبی را متحول می‌کند.

مطلب بیشتر:نمونه کارهای زیبا از آلاچیق چتری 

الاچیق درختی

آلاچیق چوبی درختی

چند قانون ساده در دکوراسیون هندسی می‌گوید، اگر بخواهید برای زیباتر شدن طرح  مدرن خود از مستطیل و مکاب مستطیل استفاده کنید که دارای خطوطی ساده و صاف باشند، این شیوه باعث ایجاد فضایی بسیار جدی و رسمی در مکانی می‌شود که آن را اجرایی کرده‌اید. مربع احساس‌های مختلفی مانند صداقت، صراحت همچنین تفکر و محفوظ بودن را در ذهن تداعی می‌کند.

مطلب بیشتر: نمونه کارهای آلاچیق چوبی در جهان

آلاچیق چوبی حصیری

آلاچیق چوبی مثلثی

آلاچیق چوبی عشایر

مثلث به دلیل برخورداری از سه گوشه تیز که درای زاویه های گوناون می باشد و معانی نمادینی از جمله حرکت، هیجان و جهت را به محیط می دهد. در این میان دایره شاید پرطرفدارتر از دیگر اشکال هندسی در آلاچیق چوبی باشد؛ زیرا نشان از صمیمت بیشتر است؛در آلاچیق های چوبی مثلثی  اگر یکی از راس‌ها دورتر از دو راس دیگر قرار داشته باشد، به نحوی تعادل و ایستایی را به نمایش می‌گذارد. 

سازه های چوبی با اشکال هندسی

بنابراین اگر می خواهید هیجان و خلاقیت را به فضای تفریح خود انتقال دهید سازه های چوبی ایده ای عالی خواهند بود. کمک گرفتن از اشکال هندسی در ساخت آلاچیق های چوبی مهندسی شده بهترین گزینه برای افرادی است که به دنبال آلاچیق چوبی مدرن و متفاوت هستند.

سازه های چوبی

آلاچیق های نیم کره

اگر طرفدار استفاده از سبک هندسی در آلاچیق چوبی هستید، انتخاب آلاچیق های چوبی نیم کره با طرح‌های هندسی، ایده خوبی خواهد بود؛ ایجاد اشکالی متقارن بر روی آلاچیق مدرن نیم کره بهتر از آلاچیق های چوبی دیگر خواهد بود.

آلاچیق قارچی

آلاچیق چتری

الاچیق چوبی بیضی

آلاچیق های خاص

آلاچیق چوبی کلبه ای

آلاچیق چوبی زمستانی

آلاچیق چوبی طرح دار

آلاچیق چوبی کوچک


 

آلاچیق / پرگولا / روف گاردن / کلبه چوبی