بهترین چوب برای سازه های چوبی در فضای باز

مناسبترین چوب برای سازه های فضای باز


انواع مختلفی ازپروژه ها و سازه های چوبی  در فضای باز ساخته شده است که در آن  از مواد مانند چوب، فلز، سنگ و بتن استفاده می شود.

چوب انتخاب عالی برای سازه های چوبی فضای باز است. سازه هایی مانند آلاچیق چوبی، مبلمان، خانه ی درختی و... اما آیا می دانستید که همه چوب ها برای استفاده در فضای باز مناسب نیستند؟ تنوع در چوب ها و جنس آن ها بسیار زیاد است اما فقظ تعدادی از آن ها برای سازه ی چوبی در فضای باز مناسب می باشد.

چه چیزی باعث می شود برخی از گونه های چوب برای استفاده در فضای باز بهتر از دیگر چوب ها باشد؟ گونه هایی از چوب وجود دارد که  دارای موانع فیزیکی بوده که مانع نفوذ رطوبت و حشرات به خود می شوند .در این بخش شما را با بهترین چوب ها برای سازهای چوبی مخصوص فضای باز آشنا می سازیم:

سازه ی چوبی برای فضای باز

آیا می دانستید از هر روغنی نمیتوان برای سازه های چوبی فضای باز استفاده کرد؟ و اگر سازه ی شما در محیط سرپوشیده استفاده می شود باید از روغن های دیگری برای آن استفاده کنید. این مطلب را از دست ندهیدروغن های مخصوص سازه های چوبی

1. آکاسیا(acacia)

چوب آکاسیا چوب سخت و ضخیم با محتوای روغن بالا است. این چوب جنگلی به عناصر، پوسیدگی و حشرات مقاوم است. آکاسیا بسیار فراوان است، و آن را یکی از گزینه های مقرون به صرفه تر می کند. جیمز آرمسترانگ، مشاور صنایع چوب از Wood Blinds Direct، می گوید: "اگر نگران  اثرات زیست محیطی بر روی سازه ی چوبی خود هستید به سراغ چوب هایی مانند آکاسیا بروید توصیه می کنم که مبلمان آکاسیا را دوراز چمن یا زمین نگه دارید، زیرا تمایل به جذب رطوبت دارد. این دوام و مقاومت در برابر عناصر سبب شده اغلب در ساخت قایق نیز از این چوب استفاده نمایند. رنگ این چوب قهوه ای تیره و قهوه ای طلایی است.

شما این امکان را دارید که خودتان دست به کار شوید و الوارهای چوبی الاچیق زیبایی بسازید. سورن چوب آموزش ساخت چندین مدل آلاچیق چوبی را آماده کرده است و در بخش چگونگی ساخت آلاچیق چوبی ارزان و ساده قرار داده است.

2. black locust

black locust یکی از قوی ترین و سخت ترین چوب ها در جنگل های داخلی است. سختی این چوب با  Hickory  رقابت می کند اما دارای ثبات بیشتر و مقاومت در برابر پوسیدگی بیشتری است.

کار با این چوب در فضای باز بسیار آسان است. پایگاه داده صنایع چوب می گوید: "چسبندگی و شستشو خوب این چوب از مزایای آن است". این چوب می تواند یک انتخاب مقرون به صرفه با الگوهای یکنواخت بزرگ برای استفاده از میز و یا نیمکت باشد.

جاکوب آون کاملا با این چوب آشنا است و می گوید "مقاومت در برابر شکست آن قابل توجه است به عنوان یک مطالعه در دانشگاه ایالتی لوئیزیانا در استحکام چوب ذکر شده است. با توجه به استحکام فوق العاده آن، این گونه برای استفاده در فضای بازبسیار مناسب است و اگر یکپارچگی چوب اهمیت داشته باشد این چوب عالی خواهد بود. این چوب  سخت تر از بلوط سفید است و همچنین طول عمر بیشتری را در محیط ارائه می دهد.

3. چوب سدر(cedar)

چوب صدر

این چوب نرم، سبک و آسان برای یک سازه ی چوبی در فضای باز است. اما این واقعیت است که با توجه به نرمی چوب، توانایی ضبط پیچ ها کم است. اگر چه، سازه ی چوبی خوب در فضای باز باید مقاوم به پوسیدگی، موریانه و سوسک است. Aune می گوید اکثر درخت های  آمریکای شمالی مقاومت بسیار خوبی در برابر پوسیدگی و بسیاری از حشرات دارند و معمولا برای نرده ها، سقف و سایدینگ استفاده می شود: سدر می تواند برای سال ها بدون هیچگونه نگهداری از شر این حشرات در امان بماند. از معایب این چوب شکنندگی آن است.

4. سایپرس Cypress

چوب سایپرس

پوسیدگی و مقاومت این چوب در برابر حشرات مربوط به روغن طبیعی آن است. نرمی این چوب با چوب cedar  قابل مقایسه است. رنگ چوب سایپرس از رنگ قهوه ای روشن تا قهوه ای مایل به قرمز و قهوه ای متفاوت است.

چه چیزی باعث می شود سایپرس گزینه عالی برای مبلمان در فضای باز باشد؟ Cypress، با وجود اینکه یک چوب نرم است، هنوز هم یک گزینه عالی برای ساخت مبلمان در فضای باز است، زیرا این یک چوب سبک با الگوی زیبا می باشد که تاثیر بصری خوبی دارد. به دلیل رنگ های سبک تر و دانه های زرق و برق دار، انتخاب رنگ شما واقعا یک بار ظاهری خواهد داشت. آرمسترانگ می گوید: Cypress یک گزینه بسیار زیبا برای کسانی است که تمایل دارند مبلمان باغ خود را برجسته کنند. سایپرس لکه های بسیار خوبی دارد.

KS Woodcraft بسیاری از مبلمان و سازه های چوبی را با cypress تولید می کند. شوماخر بیان می کند "در حالیکه چوب بسیار سبکی است  کاملا پایدار باقی مانده است.

5. Douglas-Fir

چوب داگلاس

از میان چوب های مناسب برای استفاده در فضای باز Douglas-fir به طور گسترده ای در دسترس می باشد و عمدتا برای ساخت و ساز و پروژه های ساختمانی استفاده می شود. این گونه یکی از سخت ترین چوب هایی است که به صورت تجاری در ایالات متحده موجود است. کار با این چوب نسبتا آسان است. رنگ آمیزی و تکمیل آن نیز ساده است. چسبندگی خوبی هم دارد. اگر شما کریسمس را جشن می گیرید، ممکن است با این گونه ها آشنا باشید. Douglas-fir یک نوع محبوب درخت کریسمس است.

از جمله چوب های مناسب برای ساخت نیمکت در فضای باز تا خانه های درختی، آلاچیق ، کلبه های چوبی و سایبان چوبی  این چوب می باشد.

6. اپی

کدام چوب برای فضای باز بهتر است؟

اپی یک جنگل سریع در حال رشد در آمریکای مرکزی و جنوبی است. این یک جنگل واقعا سخت و متراکم است. تراکم بالا در ipe به معنی آن است که به سختی روی آب  رها می شود. این همچنین بدان معنی است که کار کردن با چوب سخت تر خواهد بود. بنابراین کار با چوب که دارای مقاومت برشی بالایی است کمی سخت بوده و لبه های برش باید به دقت بررسی شود.

اپی می تواند یک چوب سخت برای چسباندن باشد. توصیه می شود قبل از چسباندن سطح آماده سازی شود. من می توانم از استفاده از چسب بر روی Ipe دور بمانم اگر بتوانید به آن کمک کنید. Aune از Altare Design موافق است و می گوید "یک کلمه هشداری برای کسانی که از Ipeاستفاده می کنند: این چوب در بسیاری از چسب ها مقاومت می کند. استفاده از اتصال دهنده های مکانیکی مانند پیچ ​​و یا مفاصل چوبی متصل هستند گزینه امن تر است.

بعلاوه بعضی از کارشناسان می گویند که IPE می تواند به مدت 40 سال در صورت عدم تعمیر و نگهداری عمر کند. این چوب همچنین به علت مقاومت در برابر آب و هوا و چگالی شدید آن معمولا برای پوشش دادن فروخته می شود. برای یک چوب در فضای باز که نیاز به مقاومت در برابر ضربات و خراش است، این یکی عالی است.

7.redwwod

چوب قرمز

redwwod بیشتر به دلیل ویژگی های مقاوم در برابر رطوبت و حشرات طبیعی در فضای باز استفاده می شود. ساختار Redwood دارای رزین طبیعی کمی است. این چوب می تواند چوب گران قیمتی باشد.

8. تیک Teak

چوب تیک

تیک پادشاه درختان با دوام در فضای باز است. این چوب بسیار مقاوم در برابر پوسیدگی بوده و نسبتا متراکم و مستطیلی است، در طول زمان پیچ و تاب نخواهد خورد و ظاهری جذاب دارد. تیک عمدتا با قایقرانی همراه است. این چوب کمی گران می باشد اما انتخاب عالی برای سازه های  کوچک چوب در فضای باز است. "تیک در طول زمان تیره خواهد شد، اما آن را بهتر می کند.

مقاومت در برابر پوسیدگی و حشرات یکی از ویژگی های محبوب Teak در جوامع متخصص است. جاکوب آون می گوید: "این گونه از چوب حاوی روغن های طبیعی است که به عنوان آبرسانی و مواد استخراجی عمل می کنند که برخی از حشرات را کنترل می کنند. همچنین دارای ثبات خوبی می باشد یعنی چوب در گذر زملن کوچک و یا متورم نمی شود. کوچک تر شدن و تورم به این معنی است که احتمال شکاف در سطح چوب وجود دارد. ترک ها تمایل به جذب و حفظ رطوبت دارند. رطوبت بیش از حد خطر آسیب حشرات و قارچ را افزایش می دهد.

این چوب نیاز به تعمیر و نگهداری دائمی دارد.

9. بلوط سفید

چوب بلوط سفید

بلوط سفید، مورد علاقه شخصی متخصصان برای ساخت سازه های چوبی در فضای باز است زیرا بسیار قوی تر و سخت تر از دیگر چوب ها می باشد.

این چوب بسیار فراوان بوده و می توان آن را در طیف وسیعی از عرض و ضخامت خریداری کرد. این چوب در برابر پوسیدگی مقاوم است و کار با آن نیز آسان می باشد

بلوط سفید به طور گسترده ای در ساخت کابینت و مبلمان چوبی و نیز کف پوش، ساخت قایق، بشکه،روکش استفاده می شود.

شوماخر معتقد است بلوط سفید بسیار پایدار است و اگر به درستی استفاده شود، ارزش خرید برای پروژه های چوبی فضای باز را دارد.

کدام چوب عمر بیشتری در فضای باز دارد؟

به طور کلی چوبی مانند اپه و تیک عمر بالایی دارد. از آنجایی که این گونه ها دارای مقاومت و دوام بالایی می باشند، بهترین گزینه برای ساخت سازه ی چوب در فضای باز می باشند. این چوب ها نیاز به تعمیر و نگهداری زیادی نخواهند داشت.

 

آلاچیق / پرگولا / روف گاردن / کلبه چوبی