چگونگی ساخت آلاچیق چوبی ارزان و ساده

ساخت آلاچیق ارزان و ساده با کمترین امکانات( راهنمای 0 تا 100)

امروزه ساخت سازه های چوبی محبوبیت زیادی پیدا کرده است. سازه های چوبی مخصوص باغ، باغچه، حیاط خلوت و حتی فضای سبز محل کارتان می تواند با دستان خودتان با کمترین قیمت ساخته شود. در این بخش از سورن چوب ما آموزش چند مدل محبوب آلاچیق چوبی و پرگولا را برای شما آمده کرده ایم.

این نقشه ها کاملا دقیق می باشد. شما با دیدن تصاویر موجود بخوبی متوجه می شوید که پروسه ی ساخت آلاچیق چگونه دنبال شده است. پس اگر کمی مهارت نجاری دارید و در برش و متصل کردن چوب ها به یکدیگر حرفه ای هستید پس وقت را هدر ندهید و ابزار لازم را جهت ساخت آلاچیق ارزان آماده کنید.

ابعاد استاندارد ساخت آلاچیق: یکی از سوالاتی که به احتمال قوی در ذهن شما به وجود خواهد آمد این است که ابعاد استاندارد ساخت آلاچیق دلخواه شما کدام است؟ برای بررسی این موضوع می توانید به مطلب ابعاد و مدل استاندارد برای ساخت آلاچیق 9، 10، 12 و... نفره مراجعه کنید.

نحوه ی قرار دادن پایه های آلاچیق داخل زمین: نکته ی دیگر که باید در ساخت این آلاچیق ها رعایت کنید نحوه ی قرار دادن پایه ها در زمین است. برای این کار ما از پایه های بتنی یا لوله های سیمانی استفاده می کنیم. به این شکل  که پایه ی چوبی به دقت و کاملا عمود درون بتن قرار می گیرد و پس از چند روز که خشک شد آن را درون حفره ای که کنده ایم قرار می دهیم. 

تذکر 1: قبل از آنکه ساخت آلاچیق را شروع کنید بهتر است مطلب را چندین بار مرور کنید و مطمئن شوید که بخوبی با نحوه ی ساخت آن آشنا شده اید تا در حین انجام کار و پشت سر گذاشتن مراحل هیچ مانعی برای شما ایجاد نشود.

تذکر 2: ابعاد چوب ها به دقت در نقشه ی ساخت آلاچیق وارد شده است. مهمترین نکته در ساخت سازه های چوبی رعایت دقت در ابعاد است. هر چه ابعاد شما دقیقتر باشد در آخر سازه ی شما زیباتر و تمیزتر خواهد بود. پس زمانی که قصد خرید چوب دارید به نسبت طول و عرض چوب و همینطور ارتفاع آن توجه کنید. تمامی جزئیات در شکل و نقشه های زیر آورده شده است.

ساخت آلاچیق

 ( ابعاد 3متر*3 متر) : ساخت آلاچیق ساده مدل پرگولا

ساخت آلاچیق ساده

 ( ابعاد 3متر*4 متر): ساخت آلاچیق کوچک مربعی

ساخت آلاچیق چوبی

مشاهده ی نحوه ی ساخت: ساخت آلاچیق سنتی

ساخت آلاچیق سنتی

 ( ابعاد 1متر*2 متر) :ساخت آلاچیق کباب پز

ساخت آلاچیق چوبی مربعی

( ابعاد 3متر*3 متر): ساخت آلاچیق چوبی مربعی

ساخت آلاچیق

مشاهده ی روش ساخت:  آلاچیق چوبی خیلی ساده

آلاچیق ارزان

( ابعاد 3متر*3 متر): ساخت آلاچیق ساده و بزرگ در کمتر از چند ساعت

( ابعاد 1متر*2 متر): ساخت پرگولا کوچک

( ابعاد 4.5متر*2 متر) : آموزش ساخت ورودی باغ- مناسب برای رشد انگور

( ابعاد 6.5متر*3 متر): پرگولا چوبی ژاپنی با سه سقف 

ساخت آلاچیق

( ابعاد 4متر*4 متر): آلاچیق هشت ضلعی

 

 

 

 

آلاچیق / پرگولا / روف گاردن / کلبه چوبی