آموزش ساخت آلاچیق هشت 8 ضلعی ( قسمت اول)

آموزش ساخت آلاچیق قدم به قدم

پروژه ساخت آلاچیق چوبی هشت ضلعی به صورت قدم به قدم رایگان در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. ساخت آلاچیق هشت ضلعی یک پروژه پیچیده است، زیرا به زمان، هزینه و مواد با کیفیت نیاز دارد. پس از انتخاب برنامه های مناسب، توصیه می کنیم پروژه ی ساخت آلاچیق چوبی را متناسب با بودجه خود تنظیم کرده و با سبک باغ خود مطابقت دهید. یک آلاچیق چوبی باعث افزایش فضای  مناسب جهت استراحت و ایجاد یک مکان تفریحی منحصر به فرد برای گذراندن ظهرهای گرم تابستان خواهد شد.

سایر نقشه های ساخت آلاچیق را می توانید در مطلب چگونگی ساخت آلاچیق چوبی ارزان و ساده مشاهده کنید

یک آلاچیق هشت ضلعی در مقایسه با اشکال مستطیل یا مربع ، ساختاری پیچیده تری دارد ، زیرا به چوب بیشتر و تکنیک های نجاری پیچیده احتیاج دارد. با این وجود ، اگر به خوبی پروژه را برنامه ریزی کنید می توانید از نتیجه ی کار لذت ببرید حتی اگر یک مبتدی باشید.

پروژه ی ساخت در سه مرحله توضیح داده شده است:

  1. ساخت بدنه ی آلاچیق
  2. ساخت سقف آلاچیق
  3. ساخت نرده های آلاچیق چوبی

آلاچیق 8 ضلعی

نکته مهم: ساخت یک آلاچیق هشت ضلعی یک پروژه پیچیده در فضای باز است ، از این رو به برنامه و ابزارهای حرفه ای نیاز دارد. علاوه بر این ، ما توصیه می کنیم از یک دوست ماهر بخواهید تا به شما کمک کند ، به خصوص اگر فردی تازه کار هستید.

ساخت آلاچیق چوبی

اولین قدم این پروژه قرار دادن چوب هایی 113 اینچی داخل بتن است. پس از مشخص کردن محل مورد نظر نصب آلاچیق، می توانید این کار را انجام دهید. سوراخ هایی به عمق سه اینچ را در زمین حفر کنید. باید مطمئن شوید که پایه ها کاملا صاف درون زمین محکم شوند.

این آلاچیق دارای هشت پایه می باشد. استفاده از حداقل نسبت 4 × 4 برای این چوب ها ضروری است ، در غیر این صورت سازه ی شما سفت و سخت نخواهد بود.

ساخت آلاچیق چوبی

یک قطعه کوچک از بالای پایه ها را مانند شکل برش بزنید ، در این قسمت ها سقف محکم خواهد شد.

ساخت آلاچیق چوبی

پروژه را با وصل کردن چوب های اطراف آلاچیق ادامه دهید. سوراخ ها را از قبل با دریل ایجاد کنید سپس با پیچ ومهره محکم کنید.  این کار را برای هر هشت جهت تکرار کنید. قبل از وصل کردن تخته ها لبه ی آن ها را در زاویه ی 67.5 درجه برش دهید.

ساخت آلاچیق چوبی

در مرحله بعد ، اتصالات وسط را با استفاده از الگویی که در تصویر شرح داده شده است ، نصب کنید. از پیچ های فلزی برای محکم کردن تیرچه ها روی آلاچیق استفاده کنید. مطمئن شوید که کاملا افقی هستند در غیر این صورت ساختار شما نامتقارن خواهد بود.

برای ایجاد زاویه از اره خوب استفاده کنید ، زیرا ایجاد اتصالات سفت و سخت ضروری است. برای تقویت پیوند ، چسب ضد آب را به اتصالات اضافه کنید.

 

ساخت آلاچیق چوبی

پس از آن ، شما باید اتصالات میانی را در محل نصب کنید. تیرچه ها را از چوب 2 * 6 بسازید و آنها را با پیچ های گالوانیزه به اتصالات اصلی محکم کنید. چوب را از قبل سوراخ کنید تا از خرد شدن چوب جلوگیری شود.

آلاچیق چوبی

 

پروژه را با اتصال چوب های 2*6 ادامه دهید. انتهای هر چوب در زاویه ی 67.5 درجه برش داده شده اند. می توانید آن ها را با پیچ های استیل گالوانیزه به طول 2.5 اینچ به چوب ها ی اصلی متصل کنید. سایز برخی از تخته ها  در تصویر نشان داده شده است.

ساخت آلا

در آخر به نصب تخته ای بالای پایه ها انجام می گیرد. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، توصیه می کنیم هر دو انتهای چوب های 2 × 4 را در 67.5º برش دهید.

ساخت آلاچیق چوبی

نکته : تخته های چوبی را بین پایه ها قرار دهید و آنها را با پیچ های گالوانیزه در محل خود محکم کنید.

 

 

آلاچیق / پرگولا / روف گاردن / کلبه چوبی