آموزش ساخت سقف آلاچیق هشت8 ضلعی( قسمت دوم)

آموزش سقف آلاچیق چوبی به صورت گام به گام

پروژه ساخت آلاچیق چوبی هشت ضلعی به صورت قدم به قدم رایگان در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. در قسمت قبل با ساخت بدنه ی آلاچیق چوبی آشنا شدید در این بخش به آموزش ساخت سقف آلاچیق می پردازیم.

ساخت آلاچیق هشت ضلعی یک پروژه پیچیده است ، زیرا به زمان، هزینه و مواد با کیفیت نیاز دارد. پس از انتخاب برنامه های مناسب ، توصیه می کنیم پروژه ی ساخت آلاچیق چوبی را متناسب با بودجه خود تنظیم کرده و با سبک باغ خود مطابقت دهید. یک آلاچیق چوبی باعث افزایش فضای  مناسب جهت استراحت و ایجاد یک مکان تفریحی منحصر به فرد برای گذراندن ظهرهای گرم تابستام   خواهد شد.

پروژه ی ساخت آلاچیق در سه مرحله توضیح داده شده است:

نکته : ساخت سقف آلاچیق  سقف آلاچیق هشت ضلعی یک کار پیچیده است ، اما هر شخصی که دارای مهارت های نجاری متوسط است می تواند آن را طی چند روز انجام دهد. اگر می خواهید یک نتیجه عالی  بگیرید ، حتما از ابزارهای حرفه ای و مواد با کیفیت استفاده کنید.

سقف آلاچیق

ساخت سقف آلاچیق هشت ضلعی کار دشواری نیست ، اگرچه ممکن است در نگاه اول بسیار پیچیده به نظر برسد. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید ، باید با اتصال الوار 2 × 6 شروع کنید. با استفاده از اره هر دو انتهای الوار را در 63.5 درجه برش دهید.

یک انتهای الوار باید در پایه ی اصلی قرار می گیرد. در حالی که قسمت مقابل باید در پایه ی اصلی وسط  قفل شود. اطمینان حاصل کنید که همه چیز را به طور کامل تراز کرده اید ، در غیر این صورت سقف آلاچیق متقارن نخواهد بود.

سقف آلاچیق

سقف آلاچیق

پایه ی اصلی که 10 اینچ ارتفاع دارد باید هشت ضلعی شده باشد.

سقف آلاچیق

در انتهای مخالف، الوارها را باید در پایه ها محکم کنید. آن ها را داخل شکاف ها قرار دهید ، سوراخ ها را ایجاد کنید و با پیچ  4 اینچ محکم کنید. اطمینان حاصل کنید که الوارها در جای خود محکم هستد، در غیر این صورت کل ساختار به اندازه کافی سفت و سخت نخواهد بود.

سقف آلاچیق

مرحله بعدی پروژه نصب اسلایدهای سقف است. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید ، آن ها را می توانید با پیچ های 2.5 اینچی محکم کنید.

سقف آلاچیق

کل سطح سقف آلاچیق را با ورقه های تار بپوشانید ، از پایین به بالا شروع به نصب کنید شروع کنید. اطمینان حاصل کنید که ورقه ها با هم همپوشانی دارند ،این ورقه ها پوشش ضد آب برای سقف ایجاد می کند. برای بدست آوردن روشی حرفه ای ، با توجه و دقت بسیار کار کنید.

سقف آلاچیق

یکی از آخرین مراحل پروژه نصب توفال آسفالت است. توفال های آسفالتی را میخ های گالوانیزه به محل محکم کنید و اطمینان حاصل کنید مطمئن شوید که ردیف بعدی آنها را می پوشاند.

 

آلاچیق / پرگولا / روف گاردن / کلبه چوبی