ساخت آلاچیق ساده و بزرگ در کمتر از چند ساعت

آموزش ساخت آلاچیق ساده با طرح پرگولا 

ساخت آلاچیق چوبی همیشه نیاز به زمان و مهارت زیادی ندارد. الاچیق ها مدل های زیادی دارند و ساخت مدل های ساده تر می تواند توسط افرادی که تجربه یا دانش بالایی ندارد انجام گیرد. اگر به دنبال روش ساخت آلاچیق ساده و امروزی هستید ساخت مدل بدون سقف را پیشنهاد میکنیم. در ادامه راهنمای ساخت آلاچیق ساده و بزرگ در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.

مدل های آلاچیق بدون سقف در عین سادگی مدرن و امروزی می باشد. این مدل آلاچیق میتواند بستر مناسبی نیز برای رشد گیاهان فراهم نماید و پس از رشد گیاهان سقف و آفتابگیر آن نیز توسط گیاهان طبیعی خلق می شود.

نکته ی 1: قبل از ساخت  آلاچیق چوبی مطمئن شوید که تمامی مدل ها و نقشه های آلاچیق را در سایت سورن چوب دیده اید زیرا همه ی طرح ها به گونه ای انتخاب شده اند براحتی و با کمترین هزینه قابل ساخت می باشند. همچنین پیش از شروع کار همه ی جوانب را در نظر بگیرید و مطمئن شوید که راهنمای ساخت آلاچیق را به خوبی درک کرده اید .

مدل های دیگر در صفحه ی چگونگی ساخت آلاچیق چوبی ارزان و ساده موجود می باشد.

نکته ی 2: مساحت این آلاچیق چیزی حدود 5 متر است. برای ساخت این آلاچیق ارزان نیاز به الوارهای به نسبت 2*4 خواهید داشت.
نکته ی 3:هنگام خرید چوب، شما باید تخته را با حساسیت زیاد انتخاب کنید، مطمئن شوید که آنها مستحکم و بدون هیچ گونه عیب  (ترک، گره، پیچ و تاب و...) می باشد. سرمایه گذاری در چوب و لوازم  مقاوم در برابر هوا، ایده خوبی است، زیرا در بلند مدت می تواند قابل استفاده باشد.  اگر شما تمام مواد و ابزار مورد نیاز برای این پروژه را داشته باشید، می توانید این کار را در کمتر از چند ساعت انجام دهید. قبل از قرار دادن چوب ها در کنار هم سوراخ ها را با مته ایجاد کنید تا در زمان نصب از تکه شدن چوب جلوگیری کنید. 

 

ساخت آلاچیق ارزان


اولین گام این پروژه آماده کردن پایه ها می باشد. بلندی هر پایه 96 اینچ است. 84 اینچ از پایه را با فاصله های آورده شده در شکل علامت بزنید و تخته های 16 اینچی را در بین دو پایه با استفاده از پیچ و چسب محکم کنید. سه پایه ی دیگر را مانند نمونه آماده ی قرار دادن در بتن کنید.

مطلب بیشتر آموزش ساخت ورودی باغ- مناسب برای رشد انگور

( برای ساخت پایه از استوانه های تو خالی بتنی استفاده می کنند. پس از قرار دادن پایه ی چوب درون استوانه ی بتنی تو خالی آن را با ملات پر می کنند تا چوب را محکم در سرجای خود نگه دارد. این پایه پس از چند روز خشک شده و آماده ی قرار گیری در زمین می شود.)

ساخت پرگولا ارزان

در ادامه نوبت به علامت گذاری محل قرار گیری پایه ها می باشد. به فاصله های آورده شده در شکل دقت کنید. برای اطمینان از فاصله های مساوی قطرها را اندازه گیری کنید. دو قطر آلاچیق مربعی با هم برابر هستند.

مطلب بیشترپرگولا چوبی ژاپنی با سه سقف 

ساخت آلاچیق ساده

24 اینچ پایه ها در بتن قرار می گیرد. برای این کار میتوانید از لوله های بتنی استفاده کنید و پس از خشک شدن آن را در حفره هایی که از قبل در زمین ایجاد کرده اید، قرار دهید. مطمئن شوید که پایه ها بدون هیچ گونه انحراف در بتن  خشک شده اند.

ساخت آلاچیق ارزان

تیرهای 120 اینچی را در بالای پایه ها و بین آن ها قرار دهید. از هر طرف 12 اینچ بیرون از چهارچوب قرار می گیرد. برای جلوگیری از تکه شدن چوب سوراخ آن را از قبل ایجاد کنید.

ساخت آلاچیق ساده

گام بعدی پروژه اتصال الوارهای بالایی آلاچیق است. تیرها را به طور مساوی در کنار یکدیگر قرار دهید. و آن ها را با پیچ محکم کنید.

ساخت آلاچیق ساده

برای ایجاد زیبایی بیشتر در آلاچیق سوراخ های و شکاف های اضافی را با بتونه پرکنید و در آخر تمام سطح را با سمباده صاف کنید.

ساخت آلاچیق ساده


برا افزایش طول عمر بیشتر آلاچیق می توانید سطح آلاچیق را با روغن های مخصوص بپوشانید.