آموزش ساخت پرگولا چوبی ژاپنی- با سه سقف جداگانه

آموزش ساخت آلاچیق و پرگولا ژاپنی


این پروژه ی گام به گام ساخت پرگولای چوبی، کمی با سایر پرگولاها متفاوت است و نیاز به فضای بیشتری جهت ساخت دارد. شما می توانید با ساخت این پرگولا فضای هیجان انگیزی را در محوطه ی باغ خود به وجود آورید.


پیشنهاد می کنیم از بهترین موادی که می توانید برای ساخت استفاده کنید. از چوب مقاوم در برابر آب، مانند کاج یا سدر بهره بگیرید. قبل اجرا اندازه ها را به دقت بررسی کنید. حفاری های لازم را جهت اتصال چوب ها به یکدیگر از قبل انجام دهید تا از دو تکه شدن چوب ها در زمان اجرا جلوگیری شود. 

 

پرگولا چوبی

اولین گام پروژه این است که پایه ها را برای پرگولای ژاپنی آماده کنیم. بنابراین، شما نیاز به استفاده از چوب 6 × 6مقاوم در برابر آب و هوا مانند سدر یا چوب قرمز دارید. همان طور که می توانید در تصویر مشاهده کنید، 36 اینچ  از پایه ها درون بتن قرار می گیرد.

آموزش ساخت پرگولا چوبی

پایه های آلاچیق را درون بتن قرار دهید. شما باید قبل از آنکه اجازه دهید چوب در بتن خشک شود از صاف بودن آن مطمئن شوید. می توایند از لنگر های مناسب جهت ثابت نگه داشتن چوب درون بتن استفاده کنید.

آموزش ساخت پرگولا چوبی

محل مناسبی را برای قرار دادن پایه های خشک شده دورن بتن انتخاب کنید. محل قرار گیری پایه ها را طبق نقشه مشخص کنید و سپس حفاری زمین را شروع کنبد. از فاصله ی دقیق بین پایه ها مطمئن شوید. هر گونه تناقض سبب می شود تا کار شما به خوبی پیش نرود.

آموزش ساخت پرگولا چوبی

از چوب 2 × 8 برای تیرهای پشتیبانی استفاده کنید. برای زیبایی بیشتر، 45 درجه از چوب را مانند تصویر برش دهید و با کاغذ سمباده صاف کنید. پنج اینچ از طرف بالا و پایین لبه را با خط علامت بزنید و برش دهید. 

آموزش ساخت پرگولا چوبی


تیرهای  پشتیبانی را به بالای پایه ها  چسب بزنید و سپس با پیچ های گالوانیزه محکم کنید. اطمینان حاصل کنید که تیرها کاملا افقی و صاف چسبیده اند. 

آموزش ساخت پرگولا چوبی


گام بعدی پروژه ساخت عناصر ایجاد کننده ی  سایه از چوب 2 × 6 است. ابتدا طرحی را که مشاهده می کنید با اندازه های دقیق روی الوارها بکشید سپس  با استفاده از یک اره مناسب قسمت های مشخص شده را برش دهید. قسمت های برش داده شده باید به خوبی تیر پشتیبانی را درون خود جای دهد.

آموزش ساخت پرگولا چوبی


سپس الوارها را با فاصله ی مساوی روی تیر قرار دهید. قطعه های چوب را با پیچ و چسب محکم کنید. برای ایجاد سایه ی بیشتر می توانید از تعداد بیشتری الوار استفاده کنید.

آموزش ساخت پرگولا چوبی

ساخت تیرهای چوبی برای پرگولای اصلی با استفاده از چوب 2 × 6 انجام می گیرد. طول این الوار 144 اینچ می باشد.

آموزش ساخت پرگولا چوبی


الوارها را به بالاترین قسمت پرگولا در فاصله های مساوری قرار دهید. برای این کار از پیچ ها و اتصالات استفاده کنید.

آموزش ساخت پرگولا چوبی

آخرین مرحله اتصال چوب های 2 × 1 است. برای این کار همانطور که در نمودار نشان داده شده است عمل کنید. هر چه تعداد این چوب ها بیشتر باشد در آخر پرگولای شما سایه ی بیشتری را ارائه میدهد.

آموزش ساخت پرگولا چوبی

سوراخ ها را با بتونه های چوبی پر کنید و سپس سطح را با کاغذ سمباده صاف کنید. چند لایه رنگ و مقاوم کننده به چوب اعمال کنید تا ظاهر اجزای آنها را بهبود بخشید و از آن محافظت کنید.

آموزش ساخت پرگولا چوبی

آموزش ساخت پرگولا چوبی

برای دیدن نقشه های بیشتری از ساخت و طراحی آلاچیق می توانید به صفحه ی  چگونگی ساخت آلاچیق چوبی ارزان و ساده  مراجعه کنید.

آلاچیق / پرگولا / روف گاردن / کلبه چوبی