ابعاد و مدل استاندارد برای ساخت آلاچیق 9، 10، 12 و... نفره

ابعاد مناسب آلاچیق را انتخاب کنید

ساخت آلاچیق تنها برای زیباسازی محیط نیست. سایه و سرپناهی که آلاچیق در شرایط آب و هوای متفاوت ایجاد میکند علاوه بر ظاهر، کاربرد فضای باز شما را نیز بهبود می بخشد. قبل از ساخت آلاچیق موارد مهمی را باید در نظر بگیرید: مثلا اینکه آلاچیق چه جنسی باشد، در چه مکانی نصب شود یا ابعاد آن چقد باشد که جمعیت مورد نظر شما را پوشش دهد. افراد معمولا میدانند که حداکثر چند دوست خود را به باغ یا حیاط منزل خود دعوت میکنند و به آلاچیق چند نفره احتیاج دارند. اما نمی دانند که ابعاد و سایز استاندار برای ساخت آلاچیق دلخواهشان چقدر است؟ ما دراین بخش از سورن چوب  به بررسی ابعاد آلاچیق 9، 10، 12، 18، 24، 26، 40، 52 نفره پرداخته ایم.

 

راهنمای ابعاد آلاچیق چوبی

ابعاد آلاچیق

 

سورن چوب تعدادی از آموزش ها و نقشه های ساخت آلاچیق را به همراه ابعاد دقیق برای شما عزیزان آماده کرده است. چگونگی ساخت آلاچیق چوبی ارزان و ساده
 

ابعاد آلاچیق

ابعاد آلاچیق

ابعاد آلاچیق

انتخاب ابعاد آلاچیق چوبی کاملا سلیقه ای می باشد. به طور مثال منبعی دیگری ترجیح داده است ابعاد آلاچیق استاندارد را به شکل زیر تعریف کند.

 

ابعاد استاندارد آلاچیق چوبی

 

نمونه ای از آلاچیق چوبی چهار 4 نفره

آلاچیق چوبی

 

مدل آلاچیق شش نفره

آلاچیق چوبی

ارتفاع مناسب آلاچیق چوبی:

بهترین ارتفاع برای انواع آلاچیق چوبی 8 تا 10 فوت می باشد. اما شما بسته به نیاز خود و ابعاد کلی آلاچیق یا پرگولا می توانید آن را کمتر یا بیشتر در نظر بگیرید.

و در آخر اینکه فراموش نکنید مدل میز و صندلی که در آلاچیق چوبی قرار می دهید به میزان زیادی در ظرفیت آلاچیق تاثیر دارند. یکی از بهترین نوع آلاچیق که می توان از حداکثر فضا در آن استفاده کرد آلاچیق دایره ای یا هشت و شش ضلعی است که به جای صندلی های جاگیر از نیمکت چوبی در آن استفاده شده است. مانند آنچه در شکل زیر مشاهده میکنید. این یک الاچیق ده نفره است که سه متر طول و 2.7 متر عرض دارد. 


ابعاد آلاچیق