تزیین حیاط خلوت کوچک- ایده هایی که عاشق آن می شوید

امروزه در بسیاری از آپارتمانها دیگر خبری از فضاهای بزرگ و جادار نیست. از این رو طراحان دکوراسیون بیرونی خلاقیت خود را در ایجاد فضایی گرم و صمیمی در حیاط خلوت خانه یا تراس و بالکن آن بکارگرفته اند. به همین دلیل فرقی نمی کند که حیاط خلوت شما چقدر کوچک و دنج باشد، استفاده از ایده های خلاقانه می تواند به تزئین حیاط خلوت شما کمک نموده و آن را به یکی از بهترین نقاط در منزل شما تبدیل کند. شرکت سورن چوب در ادامه ی این مطلب مهمترین نکات را که باید در زمان ساخت حریم خصوصی حیاط خلوت در نظر بگیرید را با شما در میان گذاشته است.

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون حیاط خلوت کوچک و تراس منزل و ساخت سایبان های مناسب می توانید با متخصصان و طراحان فضای بیرونی سورن چوب تماس بگیرید.

 

تزئین حیاط خلوت

تزئین مکانی دنج در حیاط خلوت

بسیاری از ما دوست داریم در هوایی باز استراحت کنیم یا مشغول خواندن کتاب شویم و یا حتی بخوابیم. ساخت حریم خصوصی در حیاط خلوت ایده ای است که همه آن را می پسندند اما اینکه چگونه بتوانیم مکانی ایده آل، زیبا و در عین حال دنج و بدور از چشم همسایه ها ایجاد کنیم نیاز به کمی سلیقه، تجربه و مهارت دارد. استفاده از متریالی که بتوان به آن اعتماد کرد تا در شرایط جوی گوناگون مقاومت بالایی داشته باشد اصل مهمی است که باید در نظر گرفته شود.

پرگولا حیاط

ساخت آلاچیق یا پرگولا در حیاط

اگر می خواهید فضای بیرونی را به یک محیط خاص مبدل کنید پرگولا انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود زیرا علاوه بر ایجاد سایه ای دلچسب با قرار دادن چند صندلی در زیر سقف آن محیط قابل استفاده را گسترش خواهید داد. بهترین پرگولا برای قرار گرفتن در محیط باز پرگولای چوبی است. آن ها در کمترین زمان ساخته و نصب می شوند. برخی از این پرگولاها یا آلاچیق های چوبی به دیوارهای منزل متصل می شوند تا فضای اشغالی را کاهش دهند. مطلب بیشتر:  20 مدل پرگولا با کاربرد مختلف 

تزئین حیاط خلوت

صرف چای در دل گیاهان خوشبو

یک صندلی چوبی در زیر یک سایبان چوبی همچون آلاچیق چوبی کوچک مناسب حیاط خلوت می تواند بهترین مکان برای صرف چای باشد. سایبان های مختلفی برای ایجاد حریم خصوصی طرحی شده اند. استفاده از نرده ها و دیوار های چوبی نیز میتواند زیبا و کاربردی باشد.   

تزئین حیاط خلوت

ساده ترین ایده ها در طراحی حیاط خلوت:

ایجاد فضایی دلنشین در حیاط پشتی منزل همیشه نیاز به خرج بالا ندارد. شما با قرار دادن چند گلدان و زیبا و یک صندلی جهت استراحت می تواند فضای ایده آل خود را خلق کنید.

مطلب بیشتر آلاچیق حیاط منزل- کدام مدل بهتر است

تزئین حیاط خلوت

نورپردازی در حیاط خلوت

اگر می خواهید چیدمان شما در حیاط خلوت به طرز چشم گیری بهبود یابد هیچگاه از نور پردازی غافل نشوید. استفاده از نور می تواند محیط دوست داشتی و صمیمی در شب را برای شما به وجود آورد. البته توجه داشته باشید که افراط در این کار نیز می تواند نتیجه ای عکس داشته باشد.

تزئین حیاط خلوت


استفاده از چمن مصنوعی در حیاط خلوت

ایجاد فضایی زیبا و همیشه سبز در حیاط خلوت با بهره گیری از ابزارهای همچون چمن مصنوعی امکان پذیر خواهد شد. به جای استفاده از کفپوش های چوبی و.. بکارگیری چمن مصنوعی می تواند ظاهر فضا را تا حد زیادی بهبود ببخشد. اما انتظار نداشته باشید که همچون چمن طبیعی طراوت حیاط شما را چندین برابر کند.

استفاده از فرش به عنوان کفپوش حیاط خلوت

بسیاری از ما در هنگام تزئین حیاط خلوت تنها به گزینه ای همچون استفاده از دمپایی در آن می اندیشیم. اما گزینه های دیگری نیز پیش روی هستند. استفاده از فرش در حیاط خلوت مزایایی زیادی دارد. شما می توانید پا برهنه بر روی آن قدم بگذارید و آن را قسمتی از خانه تصور کنید و یا با استفاده از طرح ها ی سنتی و جذاب زیبایی حیاط خلوت را چندین برابر کنید.

تزئین حیاط خلوت

دکوراسیون حیاط خلوت لوکس و مدرن

کفپوش ها و مبلمانی که در فضای حیاط خلوت از آن ها استفاده می کنید تاثیر زیادی در مدرنیته و لوکس به نظر رسیدن حیاط خلوت دارند. کفپوش های چوبی میتواند علاوه بر ایجاد حسی گرم و صمیمی فضای شیکی را به وجود آورند. بکارگیری دیگر متریال چوبی همچون دیوار سبز چوبی، فلاور باکس های عمودی، مبلمان شیک، فلاورباکس چوبی و... ایده ای شیک و همه پسند خواهد بود.

تزئین حیاط خلوت

با رنگ های آشتی کنید

زمانی که در حیاط خلوت خود نشسته اید و به ساختمان های همسایه نگاهی می اندازید چیزی بجز رنگ های مرده و سرد نخواهید دید. از این رو آشتی با رنگ های شاد در دکوراسیون حیاط خلوت می تواند در روحیه ی شما تاثیر مثبتی داشته باشد و نشاط را در خلوت دوستانه چندین برابر کند.

تزئین حیاط خلوت

ایجاد حریم خصوصی در حیاط خلوت

مهمترین نکته ای که ما ایرانی ها به آن اهمیت زیادی می دهیم ایجاد حریم خصوصی بیشتر است. اگر می خواهید در عین داشتن حریم خصوصی بیشتر به زیبایی فضا نیز اهمیت بدهید می توانید به جای دیوار کشی از بافت های طرح دار بهره بگیرید. این طرح ها ساده و یکنواخت نیستند و در عین حال می توانند ما را از چشم افراد محفوظ نگاه دارند. البته امکان رشد گیاهان رونده نیز بر روی این دیوارها امکان پذیر می باشد. روش دیگر برای داشتن حریم خصوصی زیبا و دوست داشتنی ساخت  آلاچیق  است.

تزئین حیاط خلوت

از دیوارها کمک بگیرید

دکوراسیون یک فضا نه تنها معطوف به انتخاب نوع مبلمان و کفپوش و سایبان نمی شود. بلکه نحوه چیدمان و به کار بردن المان ها نیز اهمیت زیادی دارد. در تزئین حیاط خلوت کوچک از دیوارها به سادگی نگذرید.این دیوارها می تواند محلی برای قرار گیری گلدان های زیبا و رنگانگ شما باشد.  

تزئین حیاط خلوت

سایبان و باران گیرهای بالکن و حیاط خلوت:

استفاده از باران‌گیر و سایه‌بان‌های چوبی در حیاط خلوت می تواند از تابش آفتاب نیز جلوگیری کرده و برای مناطق گرمسیر نیز مناسب باشد. از آنجا که این سایبان ها در معرض باد و باران قرار می گیرند باید علاوه بر زیبایی مقاومت بالایی نیز داشته باشد. در ادامه مدل هایی از این سایبان ها را مشاهده می کنید.

تزئین حیاط خلوت

خلاق باشید:

حیاط خلوت شما هرچقدر هم که فضای کوچکی داشته باشد قطعا در رفع نیازهای شما ناتوان نخواهد بود! کافیست با بکارگیری کمی خلاقیت و استفاده از ایده هایی راهگشا،از حداقل های خود، حداکثر بهره را ببرید! برای مثال می توانید از نمونه آورده شده در تصویر الهام گرفته و فضاهایی شاهکار خلق کنید.

طراحی حیاط

طراحی حیاط

طراحی حیاط

طراحی حیاط

طراحی حیاط

طراحی حیاط

تزئین حیاط

تزئین حیاطتزئین حیاط

تزئین حیاط

تزئین حیاط

آلاچیق / پرگولا / روف گاردن / کلبه چوبی