طراحی فضای باز رستوران و ورودی- نکاتی که نباید فراموش کنید

نکات مهم در زمان طراحی فضای باز رستوران


مالکان رستوران، طراحی بخش های مهمی از جمله سالن غذاخوری و آشپزخانه رستوران را همیشه به بهترین شکل انجام می دهند. اما برخی مواقع طراحی ورودی رستوران یا طراحی فضای باز رستوران را زیاد جدی نمی گیرند. آن ها فراموش می کنند که اولین بخشی از رستوران را که مشتری می بیند، ورودی آن است.   
 برخی از رستوران ها فضای بیشتری برای مانور در فضای باز دارند که به عنوان یک امتیاز مثبت و موثر در جذب مشتری به شمار می رود.  لوازم تزئینی، نورپردازی، صندلی ها و دکوراسیون فضای باز لازم هستند اما کافی نمی باشند.

طراحی لوگو رستوران

اگر به دنبال یک راه فوق العاده و در عین حال آسان برای معرفی موثر و ماندگار رستوران خود هستید، یک پیشنهاد فوق العاده برای شما داریم: یک لوگوی بی نظیر داشته باشید. ممکن است تمامی مراحل طراحی دکوراسیون رستوران را خودتان به عهده بگیرید، اما چنانچه در طراحی لوگو تجربه و دانش کافی را ندارید بهتر است این کار را به حرفه ای ها بسپارید. رستوران هایی که بر طراحی لوگو و برندینگ سرمایه گذاری نمی کنند یا آن را روی یک بنر موقت چاپ می کنند رستورانشان نیز در نگاه مشتری موقت به نظر خواهد رسید. به یاد داشته باشید اولین قدم خیلی مهم است.

راهنماها و نورپردازی

طراحی فضای باز رستوران

علائم پارکینگ، استفاده از وای فای، ممنوعیت استعمال دخانیات، باز یا بسته و سایر را هنماها که خروجی رستوران نصب می کنید نیز باید بصورت حرفه ای طراحی شوند. آنها بهتر و طولانی تر از یک راهنمای دست نویس ساده عمل خواهد کرد.
نورپردازی مناسب برای ایمنی مشتری و روشن شدن فضا ضروری است. نصب برخی لامپ ها در مکان های استراتژیک می تواند نور کافی را در محیط ایجاد کند، بدون آنکه مشتری احساس کند که در مرکز توجه قرار دارد.  استفاده از ریسه ها با چراغ های کوچک که به دور گیاهان یا فلاورباکس های چوبی پیچیده شده باشد روشنایی ایده آلی به وجود خواهد آورد.

اطلاعات رستوران

طراحی فضای باز رستوران

چسباندن منو پشت شیشه ی رستوران یا قرار دادن آن در کنار ورودی رستوران جدید یک راه حل عالی برای افزایش مشتریان است. اطمینان حاصل کنید که نور مناسب بری منو فراهم شده باشد تا مشتریان بتوانند آن را در شب نیز بخوانند. 

صندلی فضای باز رستوران

طراحی فضای باز رستوران

اگر فضای کافی در ورودی رستوران خود دارید، می توانید تعدادی صندلی برای مشتریان بگذارید تا در آب و هوای خوب منتظر نوبت خود بمانند. صندلی و نیمکت ها باید جذاب، راحت و با دوام باشد. هماهنگ بودن دکوراسیون فضای باز رستوران و دکوراسیون داخلی رستوران نکته ای است که باید به آن توجه کنید.

طراحی  فضای باز

 

شما می توانید محیط رستوران خود را به منطقه ورودی گسترش دهید. بسیاری از رستوران های زنجیره ای محبوب از این تکنیک استفاده می کنند. موسیقی زنده یا ضبط شده نیز می تواند گزینه ی جذابی باشد فقط مطمئن شوید که موسیقی برای همسایگان شما آزاردهنده نباشد. سایبان های زیبا و منحصر به فرد مانند آلاچیق یا پرگولا در تمامی فصول مناسب می باشند از مشتریان در برابر باران و خورشید محافظت می کند. این کار بدون شک کسب و کار شما را دوبرابر خواهد کرد زیرا فضای زیبای ورودی خود به خود آن ها را جذب خواهد کرد. بسیاری از آلاچیق رستوران ها قابلیت طراحی داخلی دارد و شما می توانید  با توجه به موضوع رستوران خود آن را سفارشی کنید.

طراحی فضای باز رستوران
 

قرار دادن گیاهان و گل های زیبا را در فضای باز رستوران خود فراموش نکنید. گیاهان علاوه بر پاکسازی هوای رستوران زیبایی آن را افزایش خواهد داد و فضا آن را از فضای بی روح خیابان جدا خواهد کرد. .
 

آلاچیق / پرگولا / روف گاردن / کلبه چوبی