انواع آلاچیق آپارتمانی - سایبان های ساده تا مدرن و سنتی

چوب یکی از رایجترین متریالی است که برای ساخت آلاچیق آپراتمانی از آن استفاده می شود. انواع مختلفی از چوب های فراوری شده جهت ساخت یک سایبان مقاوم استفاده می شود.

یکی از آرزوهای هر آپارتمان نشینی این است که در نزدیکترین محل زندگی خود مکانی برای استراحت و وقت گذاری با عزیزان و خانواده ی خود داشته باشد. داشتن یک فضای هر چند کوچک اما سبز و دل انگیز در گوشه ای از حیاط آپارتمان محلی برای دورهمی های شبانه در فضل های خوب سال خواهد شد. اگر شما نیز جز افرادی هستید که به دنبال یک سایبان چوبی هستید تا از این موهبت برخوردار شوید بهتر است با ما باشید تا شما را با انواع پرگولا و آلاچیق آپارتمانی آشنا سازیم.

قیمت آلاچیق آپارتمانی

  در اکثر اوقات افراد تمایل دارند که هزینه ی ساخت آلاچیق و سایبان حیاط آپارتمان را کاهش دهند. روش های مختلفی برای این کار وجود دارد. مانند انتخاب یک مدل ساده و یا استفاده از چوب های بی کیفیت و ارزان قیمت. اما فراموش نکنید که استفاده از چوب های ارزان قیمت و معمولی می تواند خیلی زودتر از آنچه تصور می کنید در برابر عامل محیطی آسیب پذیر باشد. از انواع این چوب ها می توان به چوب روسی یا چوب نراد اشاره کرد. استفاده از چوب های بی کیفیت می توانند سبب نفوذ حشرات در آلاچیق، تغییر شکل، تغییر رنگ و ترک شود. مطلب بیشتر قیمت آلاچیق آپارتمانی ارزان و شیک

آلاچیق آپارتمانی ارزان

ازاین رو توصیه ی ما به شما این است که اگر به دنبال آلاچیق آپارتمانی ارازن قیمت هستید بهتر است مدل های ساده ای همچون پرگولا را انتخاب کنید اما بهترین نوع چوب را انتخاب کنید تا هزینه ای که برای ساخت آلاچیق صرف کرده اید به هدر نرود. مطلب بیشتر: معرفی انواع آلاچیق چوبی

خرید آلاچیق آپارتمانی

محوطه سازی با ساخت آلاچیق:

صاحبان آپارتمان‌ها و ویلاها، دقت زیادی برای محوطه سازی و دکوراسیون حیاط  به خرج می‌دهند. برای دکوراسیون حیاط  راهکارهایی متعددی وجود دارد مانند شن‌ریزی، چمن کاری و گل کاری، درخت کاری و.... علاوه بر موارد ذکر شده می‌توان از آلاچیق‌های زیبا نیز محوطه سازی و دکوراسیون حیاط آپارتمان استفاده کرد.

چنانچه فضای کوچکی دارید بهتر است گیاهان و گلدان‌ها و درختچه‌ها را در اطراف باشند. فضای میانی بهتر است کمی خلوت تر باشد در این صورت است که فضای حیاط شما بزرگ‌تر به نظر برسد، . بنابراین گلدان های خود را در کنارها بچینبد. در حیاط های آپارتمانی کوچک، گوشه ها بهترین مکان برا ساخت آلاچیق، دورهمی های خانوادگی و مطالعه است.مطلب بیشتر: تزیین حیاط خلوت کوچک- ایده هایی که عاشق آن می شوید  

 

انواع مدل آلاچیق آپارتمانی

در ادامه شما را با انواع سازه های چوبی آشنا می سازیم.

پرگولا 

پرگولا از جمله سازه هایی است که در ایران پیشینه ای بلند دارد و به شکل ها و نام های گوناگونی طراحی و ساخته شده است. از پرکاربردترین موارد استفادهاز پرگولا می توان به ورودی ها نیز اشاره کرد. در تمام ورودی ها از جمله ورودی پارک ها، باغ ها، اداره ها و کاخ ها و منازل و ویلاها از این سازه استفاده می کنند. با ساخت این سازه علاوه بر زیبا سازی حیاط آپارتمان دورهمی های شبانه ی خود را گرمتر خواهید کرد.  

پرگولا آپارتمانی

آلاچیق آپارتمانی  سنتی

آلاچیق های سنتی یکی از محبوب ترین آلاچیق ها در سراسر جهان هستند. این آلاچیق ها نمای بسیار زیبایی داشته و سقف آن ها عنصر تعیین کننده ای در شکل کلی آلاچیق چوبی می باشد. اگر از طرح های سنتی و اصیل ایرانی در منزل خود استقبال می کنید این آلاچیق ها می توانند گزینه ی مناسبی برای حیاط آپارتمان شما باشند.  

آلاچیق سنتی آپارتمانی

آلاچیق مدرن

نمونه ای از آلاچیق های مدرن آلاچیق های ترکیبی با پرگولا هستند. آلاچیق های سنتی که چندان ظاهری پیچیده ای ندارند و ساده تر طراحی و اجرا شده اند و در آن می توان شاهد الوارهای موازی بود که در واقع مبنای اصلی ساخت پرگولا می باشد. 

آلاچیق مدرن آپارتمانی
 

سایبان چوبی حیاط:

سایبان ها در انواع سبک ها و همچنین جنس های مختلف قابل طراحی و ساخت هستند. برخی از سایبان هایی حیاط یا تراس آپارتمان می توانند از جنس فلز یا پارچه باشند هر کدام از آن ها اگر با ظرافت و ماهرانه طراحی شوند می توانند زیبا باشند. اما سایبان های چوبی جز پرطرفدارترین آلاچیق ها می باشند. توجه داشته باشید که در زمان انتخاب نوع متریال و رنگ آن از رنگ سبز استفاده نکنید زیرا این کار از نظر اصول طراحی آلاچیقها خیلی درست و اصولی نخواهد بود شما با ایجاد تضاد رنگها و استفاده از رنگ های قهوه ای و سفید فضای زیباتری خواهید داشت.

سفارش آلاچیق آپارتمانی

قیمت آلاچیق آپارتمانی

مدل آلاچیق آپارتمانی

آلاچیق مدرن

آلاچیق جدید آپارتمانی

آلاچیق کوچک آپارتمانی

آلاچیق کوچک

آلاچیق چوبی

آلاچیق باربیکیو آپارتمانی