آلاچیق ایرانی به سبک سنتی برای باغ و حیاط شما

آلاچیق ایرانی با طراحی سنتی

سبک سنتی در دکوراسیون و دیزاین فضای سبز ویژگی های خاصی را ارائه می دهد که هر کسی با اولین نگاه متوه سبک کلی طراحی و مدلی که مجری پیاده کرده است خواهد شد. استفاده از مبلمان سنتی و منبت کاری روی  آلاچیق چوبی،استفاده از چوب هایی به رنگ های قهوه ای و تیره، از بارزترین خصوصیات سبک آلاچیق سنتی ایرانی است. ما در این بخش از سورن چوب مدل هایی را انتخاب کردیم  که آلاچیق ایرانی به سبک سنتی را به شما نشان می دهد.

گزیده ای از نمونه کارهای سورن چوب در صفحه ی پرگولا و آربور و  کلبه و آلاچیق و  کافی شاپ، رستوران و پروژه های درون شهری  و طراحی داخلی آورده شده است.

آلاچیق سنتی ایرانی

طراحی آلاچیق ایرانی به سبک سنتی

اکثرا فکر می کنند که انتخاب سبک سنتی برای افراد با سنین بالاتر مناسب است. اما زمانی که حرف ازدکوراسیون فضای باز می شود اکثر افراد ترجیح می دهند از نماهای سنتی و کلاسیک استفاده کنند زیرا این سبک بیش از سبک های دیگر با طبیعت همخوانی داشته و با آن یکی می شود. البته آلاچیق سنتی زمانی زیبایی و ظرافت خود را به نمایش می گذارد که به خوبی طراحی و به دست حرفه ای ها اجرا شده باشد. 

آلاچیق سنتی ایرانی

آلاچیق سنتی ایرانی

طراحی آلاچیق کلاسیک چوبی

استفاده از رنگ های تند در دکوراسیون آلاچیق سنتی توصیه نمی شود مگر آنکه میزان آن بسیار کم باشد. درآلاچیق سنتی ایرانی با رنگ های ملایم و یا پرده روشن فضا را می توان آرام تر نمود. اگر مقداری زمینه هنری داشته باشید می توانید سبک مدرن و سبک کلاسیک را با یکدیگر تلفیق نمایید. به طور مثال سازه ی آلاچیق شما چوبی سنتی باشد اما مدل مبلمان و لوازمی که در آن استفاده می کنید از سبک مدرن پیروی کند.

آلاچیق سنتی ایرانی

آلاچیق ایرانی جدید و امروزی

بدون شک هدف افراد از رفتن به طبیعت طراحی دکوراسیون فضای سبز رسیدن به آرامش است. برای آنکه خودتان و مهمانانتان در فضای آرام و بدور از هر گونه استرس لحظات خوبی را سپری کنید می توانید از انواع گل و گیاهان رنگارنگ و طبیعی بهره بگیرید. سقف پوشیده شده از گیاهان طبیعی می تواند علاوه بر زیبایی سایه ی دلخواه شما را نیز فراهم کنید. یکی از مدل های آلاچیق سنتی، پرگولا است که سقف آن متناسب با سلیقه ی شما آکنده از گل و گیاهانی است که آرامش و رضایت شما را به همراه خواهند داشت. 

آلاچیق سنتی ایرانی

آلاچیق سنتی حیاط

همه ما ایرانی ها به داشتن فضایی جداگانه برای پذیرایی از مهمان علاقه مندیم و دوست داریم در صورت وجود یک حیاط یا باغچه از مهمانان در فضای باز نیز پذیرایی کنیم. وجود یک حیاط هر چند کوچک نیز به شما این امکان را می دهد تا فضای قابل استفاده در منزل خود را گسترش دهید. اگر حیاط شما خیلی کوچک است قرار دادن یک آلاچیق سنتی و مستقل در آن چندان عاقلانه به نظر نمی رسد. در مقابل شما می توانید از یک پرگولای که به دیوار ساختمان متصل می شود استفاده کنید. با این روش شما با کاهش تعداد پایه ها فضای اشغال شده توسط پرگولا را کاهش خواهید داد.

آلاچیق سنتی ایرانی

نکات مهم در داشتن یک آلاچیق سنتی زیبا

از دیگر نکات مهمی که برای داشتن یک آلاچیق سنتی ایرانی  باید رعایت کرد، انتخاب مناسب مبلمان و میز و حتی پرده است. پیشنهاد ما این است که برای پرده ها از پارچه های بسیار ساده و در رنگ های روشن استفده نمایید. اما از آن طرف برای انتخاب فرش هم می توانید از طرح های ساده و هم از طرح های پر کار استفاده نمایید. مسلما انتخاب ترکیب رنگی و نقش آن به مدل و رنگ مبلمان شما بستگی خواهد داشت. در هر صورت فراموش نکنید که در دیزاین پذیرایی کوچک، هدف ما پرهیز از شلوغی و ایجاد هرج و مرج در فضاست.

آلاچیق سنتی ایرانی

 

آلاچیق سنتی ایرانی

آلاچیق سنتی ایرانی

 

 

 


 

با ما همراه باشید

دفتر مرکزی:: مهرشهر کرج
تلفن: 02633212612
تلفکس : 02633200612
دفترمرکزی: 02188458048

نقشه گوگل