آلاچیق باربیکیو و کباب پز- ایده های ارزان و شیک

مدل آلاچیق باربیکیو  و کباب پز- ارزان اما شیک و مدرن

زمانی که صحبت از طراحی یک مکان برای آشپزی در فضای سبز به میان می آید ذهن افراد ناخود آگاه به سمت کباب پز ها و آلاچیق های قدیمی می رود. در صورتی که با کمی توجه به مدل های جدید آلاچیق با باربیکیو به راحتی می توانیم حال و هوای فضای داخل حیاط باغ یا ویلا را دگرگون نماییم و فضایی سراسر آرامش و حس خوب را برای خود و عزیزانمان محیا کنیم. دلایل زیادی وجود دارد که ساخت یک آلاچیق کباب  پز را برای هر فضای یازی لازم و ضروری می کند. آلاچیقهای کباب پز به جهتی که معمولا کوچک می باشند به چوب زیادی برای ساخت احتیاج نداشته و هزینه ی ساخت آن ها نیز پایین می باشد

اینکه متراژ فضای سبز شما در خانه وحتی حیاط آپارتمان چقدر است چندان اهمیت ندارد زیرا مدل های زیادی از این سازه ها وجود دارند که شما می توانید بسته به سلیقه خود ابعاد آن را تعیین کنید. باریکیو ها و آلاچیق های چوبی باغ، تراس، بالکن، حیاط پشتی و فضای سبز آپارتمان ها جز پرطرفدارترین آلاچیق باربیکو می باشند.

یکی از نکاتی که در جمع آوری این تصاویر از مدل آلاچیق در نظر گرفته شده است تفاوت در سبک و مدل های الاچیق کباب پز و همچنین جمع آوری آلاچیق های حیاطی و ویلایی بود.

آلاچیق کبابی ساده اما کاربردی

بدون شک نقطه ای از خانه که در آن یک آلاچیق باربیکیو یا آلاچیق کباب پز وجود داشته باشد مکانی است این مکان در هر زمان که بخواهید آرامش از دست رفته ی شما و اعضای منزل را باز می گرداند. 

طراحی آلاچیق کباب پز با زیبایی هر چه تمام تر ، آن هم در حیاط های کوچک آپارتمانی، یکی از آرزوهایی است که بسیاری از مردم در ذهنشان تصور می کنند . بسیاری از مواقع شاهد ساخت الاچیق های کوچک  خانگی هستیم که صرفا زیبایی را در نظر گرفته و عملکردگرایی در طراحی ، موضوعیست که به کل فراموش می کنند . برخی از این آلاچیق ها می توانند با دارا بودن کابینت های مخصوص فضای باز کاربردی تری شوند.  به طور کلی هرچه وسعت و مساحت برای طراحی بیشتر باشد ، دست طراح در خلق فضاهای شگفت انگیز در طراحی الاچیق بیشتر می شود.

مطلب بیشتر: آلاچیق حیاط منزل- کدام مدل بهتر است

آلاچیق باربیکیو

متریال مورد استفاده برای ساخت آلاچیق باربیکیو

از جمله محبوب ترین و زیباترین مصالح برای ساخت آلاچیق چوبی کباب پز چوب است. اما ترکیب متریال دیگری همچون سنگ و آجر نسوز نیز میتواند کاربردی باشد.شما میتوانید از این متریال ها بسته به سلیقه و سبک مورد نظر استفاده نمایید.

آلاچیق باربیکیو

انتخاب مکان مناسب برای ساخت آلاچیق:

اولین و مهمترین نکته در ساخت آلاچیق باربیکیو انتخاب مکان مناسب برای ساخت است. آلاچیق کباب پز باید به اندازه ی باشد که یک نفر ایستاده بتواند به راحتی آشپزی کند. برخی از آلاچیق های باربیکیو به گونه ای طراحی شده اند که بتوان در آن از مهمانان و عزیزان خود پذیرایی کنید اما برخی دیگر فقط مخصوص قرار گیری کباب پز طراحی شده اند که از آن در برابر بارش باران محافظت کند. شما بسته به ابعاد آلاچیق باربیکیو می توانید بهترین مکان را برای آن در نظر بگیرید. برخی از این آلاچیق ها به ساختمان منزل متصل بوده و تنها دو پایه دارند. 

آلاچیق باربیکیو

باربیکیو فضای باز باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

بهترین طراحی برای آلاچیق مدلی است که در آن فضای مناسب برای آشپزی فراهم شده باشد. برخی از پیشخوان هایی که برای باربیکیو طراحی می شوند دارای کابینت بوده تا فضای کافی برای قرار گیری ظرف ها فراهم باشد. و همچنین طول کابینت در اطراف باربیکیو سبب می شود تا شما فضای بیشتری جهت قرار دادن مواد اولیه و ظروف داشته باشد.

آلاچیق باربیکیو

انواع سایبان برای باربیکیو و کباب پز

طراحی یک باربیکیو بدون شک نیاز به یک سایبان خواهد داشت. یکی از بهترین سایبان ها آلاچیق ها هستند. آلاچیق ها خود نیر به چند دسته تقسیم میشوند. از انواع آلاچیق های مدرن و پرکاربرد برای ساخت میتوان به پرگولا اشاره کرد. این آلاچیق ها به دلیل سادگی و مدرنیته ی بیشتر به یک آلاچیق  کباب پز ارزان و پرکاربرد مبدل شده اند. در ادامه انواع آلاچیق های باربیکیو را مشاهده می کنید.

آلاچیق باربیکیو

آلاچیق باربیکیو با سقف فلزی:

شما می توانید از انواع مختلفی از سقف ها با طراحی دلخواه برای آلاچیق خو استفاده کنید. برخی ها سقف های پارچه ای که هزینه ی کمتری دارند را  انتخاب می کنند. اما این ایده چندان برای روزهای بارانی ایده ی عاقلانه ای نیست. اگر به دنیال ساخت آلاچیق باربیکیو ارزان هستید یک سقف فلزی را جایگزین سقف چوبی کنید. 

آلاچیق باربیکیو

راهنمای ساخت این آلاچیق در مطلب ساخت آلاچیق کباب پز برای مبتدی ها آورده شده است.

مدل آلاچیق کباب پز در باغ

تفریح خود را با خرید یک باربیکیو زیبا در باغ کامل کنید. گریل کردن گوشت ها کار باربیکیوست اما طراحی یک سایبان و ساخت یک جایگاه برای آشپزی حرفه ای نکته ای است که نباید آن را فراموش کنید.

آلاچیق باربیکیو

قرار دادن باربیکیو چوبی در بالکن و تراس خانه:

یکی از پرکاربردترین مدل های آلاچیق آپارتمانی آلاچیق های تراس می باشد. این آلاچیق ها با حداقل ابعاد طراحی می شوند تا بتوانید در هر آب و هوایی در فضای باز کوچک منزل خود به آشپزی بپردازید.

آلاچیق باربیکیو

ابعاد مناسب برای ساخت آلاچیق باربیکیو:

از جمله تصمیماتی که مهمتر از انتخاب مدل آلاچیق است در نظر گرفتن ابعاد و اندازه مناسب برای آلاچیق می باشد. آیا می خواهید از آلاچیق کباب پز برای میزبانی یک مهمانی بزرگ استفاده کنید؟ آیا قصد دارید از آن تنها برای مناسبت های خانوادگی بهره بگیرید؟ یا دوستان نزدیکتان نیز در کنار شما هستند؟ پاسخ شما به این سؤالات، اندازه نهایی آلاچیق خود را مشخص خواهد کرد.همچنین ابعاد بالکن نیز در تصمیم‌گیری برای تعیین اندازه باربیکیو نیز بسیار حائز اهمیت است. مطلب بیشتر  ابعاد و مدل استاندارد برای ساخت آلاچیق 9، 10، 12 و... نفره 

آلاچیق باربیکیو

آلاچیق کباب پز به همراه میز و صندلی و کابینت

انتخاب سایز  آلاچیق کباب پز چوبی به شما بستگی دارد. برخی از این آلاچیق های چوبی بزرگ بوده و می تواند میز و صندلی را نیز در خود جای دهد و تجربه ی اشپزی در کنار عزیزانتان را برای شما به ارمغان اورد. این موضوع بستگی به سلیقه و نیاز و بودجه ی شما خواهد داشت. هرچه الاچیق کباب پز شما بزرگتر باشد امکان ساخت دیگر امکانات همچون کابینت نیز در آن برای شما  فراهم خواهد شد.

آلاچیق کباب پز

آلاچیق کباب پز

آلاچیق کبابیآلاچیق کباب پز

آلاچیق باربیکیو

آلاچیق باربیکیو

آلاچیق باربیکیو

آلاچیق باربیکیو

آلاچیق باربیکیو

آلاچیق باربیکیو

آلاچیق باربیکیو