زندگی مدرن آلاچیق چوبی لوکس می خواهد

آلاچیق چوبی مدرن

 

دوام، زیبایی و کیفیت چوب استفاده شده در حیاط منزل شما یکی از عوامل مهمی است که به آلاچیق چوبی یا پرگولای چوب شما ارزش می دهد. آلاچیق چوبی یک سازه ی خاص و لوکس است که با طراحی های یک مهندس زبده و کارآمد، استفاده ازیک چوب با کیفیت و  همچنین تلفیق آن با گیاهان تزئینی بر زیبایی و ارزش محل تفریح شما می افزاید.

چه چیزی باعث می گردد که یک معمار، یک گروه و یک پروژه ی سازه ی چوبی در بین عموم معروف شوند و در دوران معاصر مورد تحسین ببیندگان قرار بگیرند؟ مهندسین و طراحان زیادی همه روزه در حال ساخت سازه های چوبی مختلفی هستند و نام اثر خود را آلاچیق چوبی لوکس یا پرگولا چوبی می گذارند، برخی از آن ها همواره سر زبان ها و برخی دیگر همواره به دنبال مشتریان از همه جا بی خبر هستند. برخی از آنها کیفیت، دقت و مدرنیته را سرلوحه ی کار خود قرار داده اند و برخی دیگر به چیزی جز کسب درآمد از طریق کاهش کیفیت سازه ی چوبی فکر نمی کنند. 

چرا برخی از طراحان سازه های چوبی همچون آلاچیق و پرگولا همواره در کار خود موفق هستند؟ آیا فقط کیفیت متریال و کیفیت چوب جوابگو است؟  

داشتن استقلال ذهنی، عدم وابستگی به هر سبک و شیوه هنری و در عین حال دست یافتن به نحوه کارکرد ذهن مهم‌ترین شاخص‌های خلاقیت و نبوغ هر هنرمند و معماری به شمار می‌آیند. نباید ذهن را به هر الگو و اصولی که از طرف اشخاص و مکاتب مختلف مطرح می‌شود آلوده کرد.

هنگامی که سخن از آلاچیق چوبی لوکس و پرگولای مدرن است همه ی جوانب باید در نظر گرفته شود. تک تک عناصر در به وجود آمدن یک سازه ی چوبی لوکس نقش مهمی خواهند داشت. اجتناب از تکرارها و خلق اثر هنری جدید و در عین حال در نظر گرفتن کاربرد خلاصه ای از ماموریت یک معمار سازه ی چوبی است که قصد موفقیت در زمینه ی ساخت الاچیق چوبی لوکس یا پرگولاس چوبی دارد.

ارتباط چوب با مدرنیته

چوب از زیباترین و بهترین متریالی است که اگر در هر قسمتی از ساختمان یا محوطه ی سبز به کار رود آن را به سمت مدرنیته سوق می دهد. گران بودن چوب سبب محدود شدن حق انتخاب بسیاری از خانواده می شود اما با بکارگیری آن در برخی از نقاط منزل می توان از این متریال مدرن و لوکس استفاده نمود. ساخت آلاچیق ،حصارها و نرده های چوبی،فلاور باکس، آلاچیق چوبی، پرگولاچوبی، روف گاردن یا بام سبز با متریال چوبی هزینه ها را کاهش داده و در عین حال به شما اجازه می دهد از این متریال اعجاب انگیز در پدید آوردن یک تفریح مدرن بهره ببرید. استفاده از چوب و بکارگیری درست آن در محوطه ی سبز یا پروژه های شهری سبب کاهش میل شما به استفاده از تکنولوژی و بازگشت شما به سوی طبیعت خواهد شد.

رفته رفته با تغییر سبک زندگی و  عجین شدن تکنولوژی با تک تک افراد ماهیت و تمایلات مانیز در حال تغییر هستند. از این رو اهمیت ساخت محوطه های سبز زیبا که ما را از آشفتگیها دور نماید بیش از قبل نمایان می شود. امروزه با پیشرفت علوم مهندسی و معماری ایجاد فضاهای جدید چوبی در ویلاها، باغ ها و محوطه های سبز میسر شده است. ساخت یک آلاچیق چوبی مدرن بیش از هر چیز به خلاقیت و مهارت نیاز دارد.  فضاهایی به منظور تفریح و سرگمی ساکنین تحت عنوان استراحتگاه های چوبی ایجاد می گردد که باید مقاومت چشم گیری در برابر هر گونه عامل خارجی داشته باشد. این آلاچیق های چوبی مدرن علاوه بر آنکه زیبایی و ارزش محوطه را چندین برابر می کند گرما و صمیمیت را به افراد می بخشد.

مجموعه ی سورن چوب با تکیه بر دانش، مهارت و هم چنین طراحان خوش ذوق پیشرو در عرصه ی خلق سازه ی چوبی مدرن می باشد و این اطمینان را به مشتریان خود می دهد که با کمترین بودجه بهترین و لوکس ترین سازه ی چوبی را در محوطه ی سبز شما ایجاد نموده و تضمین می کند که با رعایت برخی نکات برای مدت طولانی بتوانید از آلاچیق چوبی یا پرگولای چوبی خود استفاده نمایید.

مطلب بیشتر:

آلاچیق چوبی کنار استخر

مدل آلاچیق جنگلی


انواع آلاچیق چوبی مدرن یا سنتی بر اساس کاربرد

عکس آلاچیق چوبی مدرن و شیک امروزی

آلاچیق / پرگولا / روف گاردن / کلبه چوبی