18مدل الاچیق کوچک مخصوص باغچه های ایرانی

ایده هایی جدید آلاچیق کوچک در انواع طرح ها 

آیا باغ یا حیاط کوچکی دارید و نمی دانید از چه طرحی برای ساخت آلاچیق  کوچک استفاده کنید؟ در این مطلب از سورن چوب قصد داریم چند ایده کاربردی، زیبا که بسیاری از ان ها نیز ارزان قیمت هستند را به شما معرفی کنیم. قطعا برخی از این آلاچیق کوچک مطابق با میل و خواسته ی شما هستند. طراحان الاچیق معتقدند که طراحی آلاچیق برای باغ و حیاط های کوچک نیازمند دانش، مهارت، هنر و تجربه ی بیشتری نسبت به آلاچیق های بزرگتر است. بنابراین چنانچه قصد ساخت الاچیق در ابعاد کوچکتر را دارید از شرکت های معتبر و پرآوازه بهره بگیرید.

برخی افراد تصور می کنند چون فضای کوچکی دارند از داشتن یک آلاچیق زیبا محروم هستند. طراحی الاچیق کوچک  در باغ سبب خلق یک فضای هیجان انگیز و ارامش بخش می شود که روز به روز پیوند شما را به طبیعت افزایش می دهد.

مدل آلاچیق کوچک

اهمیت ساخت آلاچیق کوچک و زیبا

برای داشتن یک الاچیق نقلی کوچک از خلاقیت و سلیقه ی خود حتما بهره بگیرید. چون این الاچیق به نقطه ی کانونی باغ کوچک شما مبدل خواهد شد و نظر همگام را به خود جلب خواهد کرد. پس از زیباترین و خلاقانه ترین طرح ها برای ساخت آلاچیق چوبی  استفاده کنید.

مطلب بیشتر تزیین حیاط خلوت کوچک- ایده هایی که عاشق آن می شوید  

مدل آلاچیق کوچک

مهمترین نکاتی که باید در ساخت آلاچیق چوبی کوچک در نظر گرفت:

سپس بعد از طراحی، آن ها را با کمک روش های ارزان قیمت  تزیین نمایید. در ادامه این مطلب نکاتی را برای ساخت آلاچیق کوچک بیان کرده وایده هایی برای طراحی آن  در اختیار شما قرار می دهیم. امیداست با کمک این ایده های مدرن و امروزی بتوانید الاچیق باغچه ی  خود به زیبایی طراحی نمایید.


1-در مورد ساخت الاچیق  به شکل زمین و اندازه فضای باز خود توجه کنید.

 مکانی را برای ساخت انتخاب کنید که از هر طرف به چشم انداز باغ مشرف باشد. تا از فضا بیشترین و بهترین استفاده را ببرید. مرکز باغ می توانید مناسبترین مکان برای نصب آلاچیق کوچک باغچه ی شما باشد.


2- قبل از طراحی درباره ی هدف خود از ساخت الاچیق خوب فکر کنید.

همانگونه که می دانید آلاچیق ها هر کدام کاربرد مختلفی دارند. برخی از آن ها مخصوص پخت و پز، برخی  مخصوص دورهمی و برخی دیگر مناسب فصل های سرد سال هستند. این تنها چند کابرد رایج الاچیق است. ممکن است شما هدف دیگری از طراحی و ساخت الاچیق در باغچه ی خود داشته باشید.
اگر قصد دارید باربیکیو خود را درون الاچیق بیاورید در حین ساخت مکان مناسبی برای آن در نظر بگیرید تا آلاچیق باغی خود را به یک آلاچیق کبابی کوچک تبدیل کنید.

الاچیق کوچک

الاچیق های کوچک بهترین مکان برای مطالعه و خلوت کردن می باشند. پس در این صورت نیمکت یا صندلی مورد علاقه ی شما باید در گوشه ای از الاچیق جای گیرد.

الاچیق های زمستانی کوچک دارای دیوارهای چوبی پوشیده ای هستند که پنجره ی های ان از شیشه ساخته شده است. 

مطلب بیشتر: انواع آلاچیق آپارتمانی - سایبان های ساده تا مدرن و سنتی 

الاچیق کوچک

برخی دیگر از آلاچیق ها فقط جنبه ی ظاهری داشته و برای زیبایی بیشتر درون و بیرون آن را با گل ها زیبا و رنگارنگ تزئین می کنند.

آلاچیق کوچک

آلاچیق کوچک دایره ای :

اگر می خواهید به باغچه ی خود شخصیت بدهید، آلاچیق های دایره ای ممکن است برای شما مناسب باشد. این آلاچیق می تواند به صورت دایره ی کامل یا نیم دایره طراحی شود. این مدل آلاچیق  جلوه بصری پویایی را به فضای باز اضافه می کند.  از مهمترین نکات این آلاچیق ها این است که با طرح های مدور می تواند مناطق نشیمنی گسترده ای را ایجاد کند که به راحتی مهمانان دور آن جمع شده و از آن لذت می برند.
در ادامه مدل های زیبایی از الاچیق چوبی کوچک با کاربری های متفاوت آورده شده است.  

 

الاچیق کوچک

آلاچیق در حیاط کوچک

آلاچیق خانگی شیک و ارزان با طراحی مدرن

با یک طراحی ساده و شیک و تنها با کمک چند الوار چوبی که به طور منظم در کنار یکدیگر قرار گرفته اند  می توانید فضایی گرم و چشم نوازی را در باغچه ی خانگی کوچک خود ایجاد کنید. این آلاچیق مدرن و شیک در هر فضایی هر چند کوچک قابل استفاده هستند و می تواند مکان مناسبی نیز برای رشد گیاهان رونده فراهم کند.

 

 

الاچیق کوچک

الاچیق کوچک

الاچیق کوچک

الاچیق کوچک

الاچیق کوچک

الاچیق کوچک

الاچیق کوچک

مدل آلاچیق کوچک

الاچیق کوچک

الاچیق کوچک

الاچیق کوچک

الاچیق کوچک

الاچیق کوچکالاچیق کوچک

الاچیق کوچک

جدیدترین مدل الاچیق چوبی کوچک را در این بخش از سورن مشاهده نمودید. امید است که از این طرح ها نهایت استفاده را برده باشید. 

آلاچیق / پرگولا / روف گاردن / کلبه چوبی