مختصری درباره پرگولا و پرگولای چوبی

برای خانه یا فضاهای تجاری، پرگولا هر دو نقش فرم و عملکرد را در معماری بازی می کند. چه اینکه به یک ساختمان متصل باشد و یا به عنوان یک سازه مستقل استفاده شود، یک پرگولا می تواند حریم خصوصی، سایه، یک فضای مسقف رو به فضای باز، یک نقطه کانونی و یک داربست برای درخت انگور را فراهم آورد.

پرگولاها چیز جدیدی نیستند. در واقع، آنها شاید قدیمی ترین عنصر طراحی باغ باشند. نقشه یک باغ بجا مانده از مصر باستان به قدمت 1400 سال قبل از میلاد، شامل یک پرگولا است.

برای بهبود فضای داخل پرگولا و همچنین آلاچیق، شما می توانید از یک لوستر، پنکه سقفی، سیستم مهپاش و یا یک سیستم سقف جمع شو در آن استفاده کنید.

به عنوان یک معمار منظر باید بدانید که قرار است پرگولا چطور خودش را در بستر یا کانتکست منظره ارائه نماید. اگر قرار است پرگولا در مکانی دور قرار گیرد، آیا هدف پیمودن مسیری و سپس نشستن و استراحت در آن است؟ یا پرگولا فقط یک عنصر بصری در زمینه ای بزرگتر است؟
پرگولا سایه زیاد و سنگینی ایجاد نمی کنند، چرا که سقف جامد ندارند. برای سایه بیشتر، می توان از پارچه، و یا انواع دیگری از سقف های سبک استفاده کرد که سایه سبک یا نیم سایه ایجاد می کنند. اگر قرار باشد فضایی با سایه کامل و مسقف داشته باشیم، معمولا به جای پرگولا ، از آلاچیق  استفاده می شود.
 

با ما همراه باشید

تهران ، میدان ونک ، خیابان برزیل ، خیابان لاهیجانی ، کوچه 12 ، پلاک 8
تلفن: 02633212612
تلفکس : 02633200612
دفترمرکزی: 02188458048

نقشه گوگل