راهنمای تزیین و دکوراسیون پرگولا

پرگولاها، یک افزودنی هماهنگ با طبیعت هستند که به منازل، باغ ها یا دیگر فضاها اضافه می شوند تا به عنوان راهی مناسب برای افزایش فضای قابل استفاده به شمار روند. اغلب؛ فضای باز خارج از خانه بلا استفاده باقی می مانند، چون به عنوان فضاهای داخلی قابل زندگی به حساب نمی آیند. به هر حال، همه بخشهای منزل شما باید بازتابی از توجه و رسیدگی شما باشند و همه فضاها می بایست به طور طبیعی به سوی هم جریان داشته باشند.

دکوراسیون و تزئین فضای بیرونی، راهی عالی برای اطمینان از این مطلب است که منزل شما دارای هارمونی بوده و سراسر آن قابل استفاده و زندگی است.
برای به حداکثر رساندن اثر رسیدگی شما به فضای بیرونیتان، استفاده از این مکمل ها می تواند سودمند باشند:
•    گیاهان
اضافه کردن گیاهان به فضای بیرونی شما می تواند به سرعت به فضا درخشنگی و لطافت ببخشد.
برای نگهداری آسان، در نظر داشته باشید که باید گیاهانی که نیاز به توجه و مراقبت کمتر دارند استفاده کنید(بسته به نور و وضعیت آب و هوایی، مثال های گوناگونی می تواند مطرح شود). البته برای کسانی که می توانند خود را نسبت به فضای باغ و گیاهان متعهد نمایند و به رسیدگی به گیاهان علاقه دارند، می توان پیشنهاد داد که از گیاهان مختلفی استفاده کنند که هر کدام در یک فصل سال سر سبز باشند یا حتی طوری از آنها استفاده کنید که همه سال گل داشته باشند.
•    اثاثیه و مبلمان
به منظور  تبدیل پرگولا به مکانی برای تفریح و استراحت، از مبلمانی که در برابر شرایط آب و هوایی دارای مقاومت باشد استفاده کنید تا بتوانید در تمام طول سال از آن بهره ببرید. مثلا بسیاری از ظهرهای پاییز، هوای مناسبی را برای گذران اوقات بیرون از منزل فراهم می کنند. اگر میخواهید از مبلمان یا دیگر وسایل چوبی که در منزل موجود دارید در پرگولا یا آلاچیق خود استفاده کنید، شاید راهی برای مقاوم نمودن آنها در برابر عوامل مخرب محیطی وجود داشته باشد. البته باید گفت نگران محصولاتی که از سورن چوب خریداری کرده اید نباشید، چون دارای بالاترین استاندارد در برابر عوامل محیطی هستند.
به علاوه، شما می توانید با اضافه کردن چیزهایی مثل چراغ های فضای باز، قطعات دکوری مورد علاقه تان و کارهای هنری مثل مجسمه یا اجزایی برای قرار گرفتن در وسط میز، فضا را برای خودتان شخصی و صمیمی تر کنید.
•    فراتر بروید!
اگر می خواهید فراتر بروید و فضای بیرونی خود را به مکانی که به طور منظم در آن حضور پیدا می کنید تبدیل کنید، می توانید از اجزایی مثل یک بانوج(ننو) معلق، یک صندلی راحتی توکار، تخت استراحت روز، یا صندلی های تخم مرغی نیز استفاده کنید. حتی می توانید برای ایجاد احساس فصای داخلی، از تعدادی بالش و زیر انداز در فضاهای سایه دار استفاده نمایید.
چه به دنبال ساخت یک پرگولا باشید، یا این که یک پرگولا در حال حاضر داشته باشید،این ایده های دکوراسیون، راه هایی برای زیباسازی و آراستگی فضایی است که قبلا بلا استفاده و پرت بوده است. می ارزد که به یک فضای بیرونی، به عنوان فضایی که ارزش گذران اوقات را دارد؛ نگاه کنید.

مطلب بیشتر

ساخت درب ورودی باغ و ویلا به سبک مدرن

ساخت آلاچیق چوبی- بهترین مدل برای فضای سبزشما

زیباترین طرح آلاچیق چوبی سنتی

راهنمای خرید آلاچیق چوبی